طرح جدید و مفهومی اتومبیل سدان شرکت BMW

طرح مفهومی اتومبیل سدان (Sedan) مبتنی بر رانندگی با چرخ‎های جلو (یا دیفرانسیل جلوی) جدید شرکت بی ام و (BMW) تعریفی جدید از یک وسیله‎ی نقلیه برتر به شما ارائه خواهد داد

مشتاقان و علاقه‎مندان به اتومبیل‎ها بشتابید چرا که شرکت بی ام و (BMW) به تازگی از طرح مفهومی اتومبیل سدان (Sedan) مبتنی بر رانندگی با چرخ‎های جلو (دیفرانسیل جلو) جدید خودش رونمایی کرده است.

تقریبا نزدیک به چهل سال است که اتومبیل‎های کمپانی بی ام و در کشور آمریکا تولید و عرضه می‎شوند، و در طول تمام این دوران نام این کمپانی، با نام وسایل نقلیه‎ی برتر عجین بوده است. این نام و نشان به این دلیل است که این کمپانی سیستم و داینامیک حرکتی اتومبیل‎هایش را بر شکل و ظاهر آن‎ها ارجحیت داده است، و بدین صورت اتومبیل‎هایی شیک و باکلاس را، که حرکتشان مبتنی بر دیفرانسیل عقب و یا تمامی چرخ‎ها بوده است، با کلاس و طرحی نسبتا اروپایی عرضه کرده است. خب مثل این که این سنت قرار است تغییر کند. خب، حداقل در مورد چرخ‎هایی که سیستم حرکتی اتومبیل برپایه‎ی آن‎هاست، این تغییر حس می‎شود.

2015-11-23_120755

صبح جمعه و در نمایشگاه اوتو گوانژیو (Auto Guangzhou)، که بزرگترین نمایشگاه اتومبیل‎های اتوماتیک موجود در کشور چین می‎باشد، شرکت بی ام و از اتومبیل جدیدی رونمایی کرد که نام آن را به طرزی هوشمندانه طراحی مفهومی سدان گذاشته بود. بر خلاف نام بدون زرق و برق این اتومبیل و طرح رنگ‎آمیزی غیر شفاف آن، این اتومبیل سدان کوچک مسیر جدیدی را به سوی ساخت اتومبیل‎های آینده‎ی این کمپانی نمادین سازنده‎ی اتومبیل‎های لوکس آلمانی مشخص خواهد کرد.

سیستم حرکتی این اتومبیل سدان کامپک بر مبنای حرکت دیفرانسیل چرخ‎های جلو بنا شده است، که اگر تا به حال اطلاع نداشته‎اید، باید بگوییم که با مشخصه‎های برجسته‎ی حرکت اتومبیل‎های این برند، که این کمپانی تا به حال آن‎ها را عزیز شمرده و به آن‎ها پایبند بوده است، زیاد جور در نمی‎آید.

2015-11-23_120827

اگر شما با خودتان خیال می‎کنید که: “این طرح فقط و فقط یک مدل مفهومی است. کمپانی بی ام و هیچ‎وقت اتومبیلی که بر مبنای حرکت دیفرانسیل چرخ‎های جلو حرکت می‎کند را وارد بازار نخواهد کرد”، باید در فکرتان تجدید نظر کنید. سری جدید اتومبیل های کامپکت ایکس وان (X1) این کمپانی ترکیبی از حرکت بر مبنای تمامی چرخ‎ها و یا دیفرانسیل جلو است. البته این کمپانی تغییر وضعیت از حرکت بر مبنای دیفرانسیل عقب به چرخ‎های جلو را زمانی آغاز کرد که طی تحقیقات گسترده‎ای که انجام داد، مشخص شد که بیش از 40 درصد از خریداران این کمپانی هیچ ایده‎ای نداشتند که اتومبیل‎شان برمبنای کدام یکی از دیفرانسیل‎ها حرکت می‎کند.

بر طبق این نتایج تکان دهنده، شرکت بی ام و به فکری عمیق فرو رفته و بدین نتیجه رسید که خیلی از مشتریانش مدت زیادی است که فکر می‎کنند اتومبیل‎های آن‎ها بر مبنای دیفرانسیل جلو حرکت می‎کند. پس منطقی به نظر می‎رسید که این کمپانی در وقت و هزینه‎های خودش صرفه‎جویی کرده و به جای وقت گذاشتن و ساختن اتومبیل‎های بر مبنای دیفرانسیل عقب، به ساخت اتومبیل‎های دیفرانسیل جلو مشغول شود. همین شد که ما حالا شاهد مدل مفهومی جدید اتومبیل سدان هستیم.

2015-11-23_120838

این طور که از نگاه به شواهد مشخص می‎باشد، به جز تعدادی از بخش‎های مختلف این طرح که هنوز کامل نشده است، این اتومبیل به طور کلی آماده ساخت به نظر می‎آید. اگر شما از این نگران هستید که تولید این اتومبیل آغازی بر تمام شدن دوره‎ی اتومبیل‎های دیفرانسیل عقب شرکت بی ام و می‎باشد، باید هم نگران باشید، چرا که واقعا ممکن است این اتفاق بیافتد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا