ظرفیت نامحدود سیستم OneDrive از بین می‎رود

شرکت مایکروسافت، ظرفیت نامحدود در سیستم OneDrive را از بین خواهد برد چرا که به تازگی پی برده معنی واقعی واژه‎ی نامحدود چه چیزی است

یادتان می‌آید که شرکت مایکروسافت در ابتدا برای کاربران برنامه Office 365 فضای نامحدودی را در OneDrive در نظر گرفته بود؟ خب، به نظر می‌رسد که این پیشنهاد دیگر وجود خارجی ندارد. در روز دوشنبه، شرکت مایکروسافت اعلام کرد که دست از در اختیار قرار دادن فضای نامحدود برای دارندگان Office 365، چه آن‌هایی که اشتراک خانگی دارند و چه آن‌هایی که اشتراک شخصی و یا سازمانی دارند، بر خواهد داشت و به جای آن به آن‌ها فضایی معادل با 1 ترابایت را در نظر خواهد گرفت.

طبق مطالبی که شرکت مایکروسافت طی پستی در این باره منتشر کرد، دلیل این که شرکت مایکروسافت این کار را کرده است، وجود تعداد کمی از کاربران است که تمامی داده‎های موجود در کامپیوترشان و یا کلکسیون کامل فیلم‎های مورد علاقه‎شان و یا فیلم‎های ضبط شده‎شان را در درون فضای OneDrive ذخیره کرده بوده‌اند. طبق گفته‌ی آن‎ها، بعضی از کاربران حتی از مرز 75 ترابایت فضای استفاده شده نیز گذشته بودند.

2015-11-05_163429

با این که 75 ترابایت هم فضای زیادی است، با این حال باز هم با نامحدود فاصله زیادی دارد (به همین خاطر است که بعضی از ISP های اینترنتی سقف دانلود و حجم مشخصی را برای استفاده از سرویس‌هایشان در نظر گرفته اند). وقتی که شما با نامحدود سر و کار داشته باشید محاسبات، کمی پیچیده و گیج‌کننده خواهد شد، پس به نظر ما در این جا حق با شرکت مایکروسافت بود که این حرکت را انجام دهد. برای دفاع از این مایکروسافت باید گفت که این کمپانی هیچ گاه بیان نکرد که فضای نا محدودی که در اختیار کاربران قرار داده است می‌تواند به منظور استفاده‎های پشتیبان‌گیری از داده‎های شخصی افراد استفاده شود، بلکه گفته بود که این فضا به منظور ذخیره و به اشتراک گذاری کارها و تجربه‌های کاری و جمعی بوده است.

کاربرانی که در حال حاضر میزان فضای استفاده شده بیش از یک ترابایت را دارند، می‌توانند تا 12 ماه فایل‌هایشان را در این فضا نگه دارند و سپس باید این فایل‎ها را جا به جا کنند، و آن دسته از کاربرانی نیز که با این تغییرات موافق نیستند می‌توانند هزینه کامل اشتراک سرویس‎شان را پس بگیرند.

همچنین شرکت مایکروسافت تعدادی تغییر دیگر را نیز در سرویس OneDrive ارائه داده است. با شروع ماه 2016، سرویس‌های اشتراکی 100 گیگابایتی و 200 گیگابایتی به طور کامل قطع خواهد شد، و تنها سرویسی که باقی می‎ماند میزان 50 گیگابایت به صورت ماهانه و با هزینه اشتراک 1.99 دلار خواهد بود. همچنین در اوایل سال 2016، میزان فضای رایگان OneDrive برای تمامی کابران، از میزان 15 گیگابایت به 5 گیگابایت تغییر پیدا خواهد کرد و فضای در نظر گرفته شده 15 گیگابایت برای عکس‎های گرفته شده توسط دوربین نیز به طور کامل برداشته خواهد شد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا