بيشترين طيف مخاطبان iOS چه كساني هستند؟

تحقيقات جديدي كه روي كاربران iOS صورت گرفته، مشخص مي كند كه آيفون و آيپد بيشتر بين چه رده انسان هايي محبوب هستند و اين دستگاه ها براي چه كارهايي مورد استفاده قرار مي گيرند.

موسسه تحقيقاتي Flurry روز جمعه نتايج آخرين نظرسنجي هايش را اعلام كرد كه سهم دستگاه هاي iOS دار را در بين شخصيت هاي مختلف اجتماعي باهم مقايسه مي كند. از جمله اين شخصيت ها مي توان به «افراد حرفه‌اي در بيزينس»، «تلويزيون دوست ها» و «كتاب خوان ها» اشاره كرد.

بر اساس نتايج اين تحقيق، اكثريت كساني كه حيوان خانگي دارند از آيپد به جاي آيفون استفاده مي كنند كه اگر به طور دقيق بخواهيم بگوييم 70 درصد آنها را شامل مي شود. رتبه بعدي در اختيار صاحبان شغل هاي كوچك است كه 60 درصد اين رده افراد نيز از آيپد استفاده مي كنند.

 

apple ios user
ios users

گروه سومي كه آيپد را به آيفون ترجيح داده اند مادر ها هستند. همچنين گيمرهاي مبتدي در رده چهارم و طراحان زيبايي داخلي خانه هم در رتبه پنجم جاي دارند. از اينجا به بعد سهم آيپد و آيفون از شخصيت هاي مختلف 50 به 50 مي شود تا اينكه در ادامه ليست محبوبيت آيفون نسبت به آيپد در بين «طرفداران سرگرمي» بيشتر مي شود.

نمودار استفاده
اپل ios

در آن طرف ليست، آيفون بيش از همه در بين «خريداران چيزهاي با ارزش» محبوب است و در ادامه آن افراد مجرد و كساني كه سبك زندگي شهري دارند، از آيفون استفاده مي كنند. چيزي كه صحت اين تحقيقات را تاييد مي كند اين است كه افراد هميشه در حال حركت هم آيفون را به آيپد ترجيخ مي دهند و اين كاملا منطقي است زيرا اندازه آيپد بزرگتر است و براي استفاده در حين حركت مناسب نيست.

apple ios usage

اگر نگاهي به زمان مصرف شده در هر دستگاه بكنيم، مي بينيم كه آيپد بيش از همه براي كارهاي اموزشي استفاده شده است و بعد از آن بيشترين زمان صرف ويژگي Newsstand اپل، بازي ها و استفاده به عنوان مرجع براي پيدا كردن اطلاعات، شده است. در طرف ديگر از آيفون براي كارهايي نظير مسيريابي، سلامتي و تناسب اندام، عكس و فيلم برداري استفاده شده است.

smatphone usage
نمودار استفاده از گوشی هوشمند

در مقايسه ساعات استفاده از اين دستگاه ها، اوج ساعات استفاده از آيپد در عصر و بين ساعات 18 و 23 بوده است. در آی او اس آيفون هم نتايج تقريبا همين گونه گزارش شده با اين تفاوت كه مشغوليت كاربران در ساعت هاي انتهايي شب بيشتر است. حدسي كه اين موسسه تحقيقاتي در اين مورد مي زند اين است كه كاربران آيفون در تخت خواب هم از دستگاه خود استفاده مي كنند يا افرادي هستند كه مجبورند شب هم كار كنند.

نمودار اپل ios
نمودار

اين اطلاعات بر اساس نمونه هاي تصادفي انتخاب شده از 44295 آيپد و آيفون تهيه شده اند كه در ماه مي امسال جمع اوري شده بودند. این نظر سنجی از تمام کاربران اپل بود ولی كاربران iPod لمسي در اين نظرسنجي تاثير نداشته اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا