امپراطوری سامسونگ

قدرت زیاد امپراطوری مدرنی به نام سامسونگ در کره جنوبی

امپراطوری مدرن بزرگ سامسونگ آنقدر گسترده است که بعضی از ساکنان کره جنوبی می گویند که امکان این وجود دارد که شما فقط با محصولات سامسونگ زندگی خودتان را بگذرانید : شما می توانید با استفاده از یک کارت اعتباری سامسونگ ، یک تلوزیون سامسونگ بخرید و آن را در اتاق پذیرایی آپارتمان ساخت سامسونگ تان نصب کنید و روی آن از تماشای بازی بیس بال تیمی که متعلق به سامسونگ است لذت ببرید!

سامسونگ بزگترین پیروزی اقتصادی کره جنوبی  و اخیرا هم منبع جنجال هاست. اقتصاد دانان ، صاحبان شرکت های کوچک و متوسط و حتی چند نفر از سیاست مداران می گویند که سامسونگ دیگر به این کشور قدرت نمی دهد ، سامسونگ دارد این کشور را زیادی قوی می کند. این کمپانی تقریبا همان مقدار حق تاثیر روی زندگی مردم را دارد که دولت در دست دارد.

سامسونگ در نظر سنجی

با نظر سنجی های انجام شده و 3 رای از 4 رای دهنده نشان می دهد که آنها نسبت به این چند شرکت بسیار بزرگ این کشور احساس خوبی ندارند این گونه بحث ها در مورد چگونگی تغییر اندازه و قدرت سامسونگ و بقیه مشکلات که توسط یک خانواده اداره می شوند ، امروزه تبدیل به مسئله کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری 19 دسامبر کره جنوبی شده است و کاندیداها در حال مبارزه هستند که تا کجا باید برای وادار کردن این شرکت ها لو رفت.

شهر دیجیتال سامسونگ

سامسونگ هم بیشترین مشکافی را دریافت می کند ، چون سامسونگ در حال حاضر بزگترین “chaebol” – یک واژه کره ای که برای گروه های کاری که شروع کارشان با کمک دولت بوده است استفاده می شود- است و برای اینکه در حال اینکه همه گوشه های اقتصاد در حال پایین رفتن است ، سامسونگ همچنان بسیار موفق پیش می رود.و محصولات سامسونگ همچنان فروش میروند. بعضی از کره ای ها به کشورشان : ” جمهوری سامسونگ می گویند!”

سامسونگ که بخاطر وسایل الکترونیکی اش در کل جهان معروف است ، تقریبا در هر کشوری یکی از بزرگترین شرکت هاست. ولی در کشور خانه کوچکش که به اندازه شهر Virginia آمریکاست ، بیشتر شبیه به یک شرکت یکپارچه برای انجام دادن همه کارها عمل می کند ، این شرکت جاده می سازد ، سکو های نفتی را تولید می کند ، هتل ها و پارک های تفریحی را اداره می کند ، بیمه می فروشد ، نه تنها پرفروش ترین گوشی هوشمند جهان ، “Galaxy” را می سازد ، بلکه حتی اجزا کلیدی آیفون را به اپل می فرشد. – با اینکه این دو شرکت اپل و شامسونگ الان در دادگاه در حال دعوا هستند-.

دعوای سامسونگ و اپل

محصولات سامسونگ و اپل در خانه

سامسونگ در بازار خانگی اش خیلی از اپل جلوتر است. فقط یک نفر از هر 10 کاربر گوشی های هوشمند در کره از آیفون استفاده می کند. سامسونگ 33.4 درصد از بازار گوشی های هوشمند دنیا را در دست دارد در صورتی که اپل 17% را دارد و حتی در آمریکا هم اپل تنها 34.3 درصد از بازار گوشی های هوشمند را مال خود کرده است.

منتقدان می گویند که سامسونگ به کارخانه های جدید ضربه می زند ، شرکت های کوچک را نابود می کند ، انتخاب های مصرف کنندگان کره ای را محدود می کند و بعضی اوقات با بقیه شرکت های غول آسا تبانی می کند تا قیمت ها را ثابت نگه دارد و هرکسی که راجع به این موضوع تحقیق کند ، با قلدری او مواجه می شود. آنها هم چنین دز سامسونگ تصویر یک وضعیت مالی خوب با درب های بسته می بینند که  رئیس آن “Lee Kun-hee” در حال دادن قدرتش به پسرش است.

محصولات شرکت سامسونگ

قدرت رئیس شرکت سامسونگ

“Woo Suk-hoon” مجری یک برنامه اقتصادی پر طرفدار می گوید : ” شما حتی می توانید بگوید که مدیر سامسونگ ، آقای “Lee Kun-hee” از رئیس جمهور کره قدرتمند تر است. مردم کره بر این باور هستند که سامسونگ فناناپذیر و جدا از قانون است.”

این در طول سالها چند برابر شده است. دوره ای که سامسونگ تحقیقات ثابت نگهداشتن قیمت را مسدود کرده است- و فقط جریمه های جزئی پرداخت کرده است- و مدیرش را متهم به جرم های اقتصادی دیده است و آن طوری که یک سخنگوی دولت می گوید ، به دلیل نفع و صلاح کشور مورد بخشش رئیس جمهور قرار گرفته است.

  1. سلام.ممنون از اطلاعات مفیدتون
    لطفا اگه ممکنه منبعخبرها رو هم بگذارید.
    با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا