مدل و قیمت جدید Xbox One شرکت مایکروسافت

شرکت مایکروسافت از مدل و قیمت جدید مشکی کنسول ایکس باکس وان (Xbox One) به مناسب روز جمعه سیاه (Black Friday) رونمایی کرد

در پی جنگ بر سر تصاحب بازار فروش کنسول‎ها در روز‎های تعطیلات عید، شرکت مایکروسافت اولین قدم را برداشته و در اقدامی نه چندان تعجب‎آور 50 دلار از قیمت کنسول ایکس باکس وان خودش کاسته است.

البته این معامله تا روز جشن شکرگذاری در کشور آمریکا به مرحله اجرا در نخواهد آمد و بعد از آن هم تنها تا پایان روز دوشنبه سایبری (Cyber Monday) که برابر با روز 30ام ماه نوامبر می‎باشد، برپا خواهد ماند. همچنین انتظار می‎رود که شرکت رقیب مایکروسافت در این حوزه، یعنی شرکت سونی، معامله‎ی مشابهی را برای کنسول پلی استیشن (PlayStation 4) خودش ارائه دهد که پرداخت 299 دلار برای خرید این کنسول خواهد بود. برخی از گزارشات حاکی از این مسئله هستند که این معامله ممکن است شامل باندلی از یکی از بازی‎های این کنسول‎ها نیز باشد. در حقیقت، برخی از معاملات اولیه این کنسول‎ها شامل بازی Uncharted نیز بودند، که البته این معاملات یک روز بیشتر طول نکشیدند.

2015-11-23_131215

با این که معامله 299 دلاری خرید ایکس باکس وان به نظر جذاب میاید، اما معامله‎ی روز جمعه سیاه (Black Friday) ایکس باکس که ممکن است در آخر مقدار سود بیشتری را نصیب خریداران کند، شامل بروزرسانی حساب کاربران از حساب معمولی و رایگان ایکس باکس لایو (Xbox Live) به حساب ویژه ایکس باکس گلد (Xbox Gold) تنها با پرداخت هزینه‎ی یک دلار می‎باشد، هزینه‎ای که در حالت معمول چیزی حدود 59.99 دلار برای اشتراک سالانه خرج بر‎می‎دارد. هنوز خبری از این که شرکت سونی نیز پیشنهاد مشابهی را برای اشتراک کاربری ویژه خودش، یعنی پلی استیشن پلاس (PlayStation Plus)، که 49.99 دلار برای اشتراک سالیانه خرج برمی‎دارد، ارائه خواهد داد یا نه، به دست ما نرسیده است. آن دسته از افرادی که هم که از قبل جزو کاربران حساب ایکس باکس گلد هستند نیز می‎توانند با شروع روز 23 نوامبر، به طیف وسیعی از پیشنهادات خرید بازی‎های ویژه دسترسی داشته باشند.

همچنین شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که تعدادی از باندل‎های بازی‎های کنسول ایکس باکس وان کاهش قیمت 50 دلاری پیدا خواهند کرد، که از آن‎ها می‎توان بازی‎هایی مثل باندل هیلو 5: نگهبانان (Halo 5: Guardians)، باندل بازی فیلم لگو (The LEGO Movie Videogame) و باندل سنسور کینکت (Kinect sensor) را مثال زد.

البته شرکت مایکروسافت واقعا به یک فروش درست و حسابی در روز‎های تعطیلات نیاز شدیدی دارد. این کنسول در چند وقت اخیر به طور مداوم از لحاظ فروش از کنسول PS4 شرکت سونی عقب مانده است. در اوایل امسال، تحلیلگران صنعت بازی‎های رایانه‎ای تخمین زدند که کنسول ایکس باکس وان از لحاظ فروش تقریبا 10 درصد از پلی استیشن عقب بوده است.

برای آن دسته از افرادی که به این پیشنهاد جدید شرکت مایکروسافت علاقه‎مند شده‎اند، کنسول ایکس باکس وانی تقریبا متفاوت را دریافت خواهند کرد. نرم‎افزاری این کنسول در این نسخه بروزرسانی بزرگی را برای زیر سیستم ویندوز 10 دریافت کرده است و حالا رابط کاربری جدیدی را شامل می‎شود. مهم‎تر از این، سیستم سازگاری به عقب (backward-compatibility) است که خیلی وقت بود همه انتظار آن را می‎کشیدند، و قرار بود قابلیت انجام بازی‎های ایکس باکس 360 (Xbox 360) را بر روی کنسول جدید فراهم کند، که حالا در این نسخه‌ی جدید در دسترس خواهد بود.

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم شرکت سونی برای روز جمعه‎ی سیاه چه پیشنهادی را برای ما در نظر گرفته است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا