مشکلات در استفاده از ویژگی Touch ID ادامه دارد

آیا در استفاده از ویژگی Touch ID در سیستم عامل iOS 9.1 به مشکل برخورده‌اید؟ نگران نباشید چرا که شما تنها کسی نیستید که این مشکل را دارد

لازم نیست که این واقعه را بحران مشکلات در Touch ID بنامید، ولی حقیقت این است که تعداد بسیار بالایی از مشترکان و مصرف کننندگان محصولات شرکت اپل، مشکلاتی مشابه را در استفاده از سیستم Touch ID مشاهده کرده‌اند.

تعدادی از کاربران محصولات شرکت اپل، در جوامع اینترنتی حمایت از محصولات شرکت اپل، این‌گونه گزارش داده‎اند که قابلیت Touch ID شرکت اپل در سیستم عامل iOS 9.1 دارای مشکلات و باگ‎های متعددی بوده و همین طور بسیار آرام‌تر عمل می‎کند. این کاربران این گونه بیان کرده‌اند که از وقتی که سیستم‌شان را از نسخه‌ی قبلی سیستم عامل iOS به نسخه iOS 9.1 بروزرسانی کرده‎اند، این کندی سیستم Touch ID در بسیاری از موارد آزار دهنده بوده و حتی بعضی مواقع به طور کامل از کار افتاده و اجرا نمی‎شود.

با این که بسیاری از کاربران در جامعه اینترنتی طرفداران محصولات شرکت اپل و همچنین تعدادی از آن ها در سایت Reddit همگی، مشکلات و باگ‎های مشابهی را گزارش داده‌اند، ولی به نظر نمی‎رسد که این مشکلات بیان شده، مشکلی همه‌گیر باشد. با بررسی‌های دقیقی که ما در سایت Mashable انجام دادیم تنها سه عدد از این مشکلات، واقعا مشخص شده و تایید شده‎اند، که یکی از این موارد بُروز مشکلات در سیستم دستگاه خود من بوده است.

2015-11-08_103033

من به شخصه پس از بروز رسانی سیستم عامل گوشی آیفون 6S خودم به iOS 9.1، شروع به مشاهده کردن مشکلات و باگ‌هایی در عملکرد سیستم Touch ID این گوشی کردم. وقتی که در ابتدا از این سیستم در ورژن 9 سیستم عامل iOS گوشی‎ام برای باز کردن آن استفاده می‎کردم، این سیستم به صورت آنی واکنش نشان می‎داد. اما در سیستم عامل iOS 9.1، سیستم Touch ID تعداد دفعات کمتری به درخواست‌های باز کردن من به طور صحیح پاسخ می‎داد، و همین امر باعث شد که در موارد بسیاری، من مجبور به باز کردن گوشی از طریق وارد کردن دستی پسورد آن بشوم.

شرکت اپل تلاش کرده است که با عرضه‌ی نسخه‌ی آزمایشی از ورژن 9.2 سیستم عامل iOS، این مشکل موجود در سیستم Touch ID را برطرف سازد، ولی این طور که به نظر می‎رسد این تلاش موفقیتی به همراه نداشته است.

برای این‌که امکان بروز این مشکل به خاطر وجود نقص و یا مشکلی در انگشتان من را از لیست‌مان خارج کنم، من این سیستم Touch ID را بر روی گوشی آیفون 6S ای که جهت بررسی به واحد ما فرستاده شده بود و دارای سیستم عامل iOS 9.1 بود، نصب کردم و در کمال تعجب دیدم که بر خلاف گوشی من، این سیستم بر روی این گوشی به خوبی و بدون هیچ‌گونه مشکلی کار کرد.

برخی از کاربران، که در میان آن‎ها دو نفر از افراد دفتر Mashable نیز حضور دارند، گزارش داده‌اند که سیستم Touch ID بخصوص با برخی از نرم‌افزارهای خاص و همچنین فروشگاه‌های آیتونز و نرم افزار به مشکل برمی‎خورد. بر روی گوشی من، در استفاده از برخی برنامه‌های خاص از جمله Google Wallet با سیستم Touch ID به مشکل برخوردم.

یکی از سخنگویان شرکت اپل، در پی درخواست‎های مکرر ما، قرار است که به زودی در رابطه با این مشکل، به سایت Mashable پاسخ دهد.

متاسفانه برای کاربرانی که درحال حاضر با این مشکل دست و پنجه، نرم می‌کنند، هیچ‌گونه راه حلی که بتواند این مشکل را برطرف کند یافت نشده است ولی آن‌طور که مشخص شده است این یک مشکل نرم‌افزاری است. با این‌که نسخه‌ی آزمایشی سیستم عامل iOS 9.2 نتوانست این مشکل را در گوشی موبایل من برطرف کند، این به این معنی نیست که نسخه‌ی نهایی این ورژن از سیستم عامل نیز نخواهد توانست راه حلی برای این مشکل فراهم کند.

درست است که این مشکل آن‌قدر مهم نیست که بخواهیم آن را یک بحران بنامیم، ولی در هر صورت آن قدر اذیت کننده و مهم هست که ارزش مطرح شدن را داشته باشد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا