سیستم عامل مک

معرفی برخی از ویژگی های mac os x lion

یکی‌ از تغیرات جدیدی که در سیستم عامل مک بوجود آمد تغییر در نحوه ی scroll کردن و یا بالا و پائین رفتن در صفحات مختلف است. اگر تا به حال با آیپد و یا آیفون و آیپاد تاچ کار کرده باشید متوجه میشوید که نحو ی scroll کردن در آینها با نحو ی scroll کردن در مک فرق دارد اما از آنجایی که اپل سعی‌ کرده تا سیستم عامل مک یعنی mac os x را شبیه به iOS کند این ویژگی‌ را به سیستم عامل mac os x هم اضافه کرده است.شاید بپرسید که تفاوت بین این دو نحو ی scroll کردن چیست؟

اسکرول کردن مک

-تفاوت در این جاست که اگر تا به حال دقت کرده باشید نحوه ی scroll کردن تغییر کرده یعنی شما زمانی‌ که بخواهید به پائین صفحه بروید باید انگشتان خود را به سمت بالا بکشید دقیقا بر عکس چیزی که همیشه انجام میدادید این نوع جدید scroll کردن در آیفون و آیپد استفاده میشود. در صورتی‌ که شما از این نحوه ی جدید scroll کردن خوشتان نمی‌‌آید قادر هستید که این ویژگی‌ را غیر فعال سازید برای این کار:

۱.ابتدا پنجره ی System Preferences را باز کنید.

۲. سپس اگر شما کاربر لب تاپ اپل هستید بر روی گزینه ی Trackpad و اگر کاربر آی مک هستید بر روی Mouse کلیک کنید.

۳. اگر کاربر لب تاپ اپل هستید بعد از باز کردن پنجره ی Trackpad از بین سه گزینه ی موجود در بالای صفحه گزینه ی Scroll & Zoom را انتخاب کنید و گزینه ی Scroll direction: natural را غیر فعال کنید و اما اگر شما کاربر آی مک هستید پس از باز کردن پنجره ی Mouse بر روی گزینه ی Point & Click کلیک کنید و Scroll direction: natural را غیر فعال کنید.

دیگر ویژگی فعال و غیر فعال ساختن گزینه ی (تصحیح خود به خود کلمات) و یا Correct spelling automatically است.

همان طور که خبر دارید الان مدتی‌ از عرضه ی سیستم عامل Lion اپل می‌گذرد و مطمئناً تعداد زیادی از شما به این سیستم عامل جدید روی آوردید.در این پست میخواهیم طریقه ی فعال و غیر فعال ساختن گزینه ی [تصحیح خود به خود کلمات] را به شما آموزش بدهیم. همانند آی فون و آی پد زمانی‌ که شما در حال تایپ کردن به زبان انگلیسی‌ در آی مک هستید اگر شما کلمه‌ای را به صورت غلط تایپ کنید سیستم به صورت اتوماتیک آن کلمه را تصحیح خواهد کرد. اما بعضی‌ اوقات این ویژگی‌ کمی‌ اذیت کننده و تو مخی خواهد بود مخصوصا برای ما ایرانی‌‌هایی‌ که به زبان فینگلیش تایپ می‌کنیم و دستگاه متوجه موضوع نیست. به همین دلیل اگر زمانی‌ نیاز به غیر فعال کردن این ویژگی‌ داشتید کافیست که تنها ۴ مرحله زیر را دنبال کنید.

1-ابتدا برنامه ی System Preferences را باز کرده.

2-سپس بر روی گزینه ی Language and Text کلیک کنید.

3- بعد از باز کردن پنجره ی Language and Text بر روی گزینه ی Tab که در بالای صفحه وجود دارد کلیک کنید.

4- سپس با غیر فعال ساختن و بر داشتن تیک Correct spelling automatically این ویژگی‌ از کار خواهد افتاد.

اکنون لذت ببرید

  1. با سلام.واقعا از تمام نوشته های این سایت میشه استفاده کرد.امیدوارم همیشه این تجربیات و اطلاعات به روز باشند وکاملتر.با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا