آموزش جلوگیری فوری از ارسال پیام iMessage

زمانی که پیامی را با iMessage، به طور اشتباهی به فردی ارسال می‎کنید ممکن است یکی از شرمسارترین وقایع زندگی خود را تجربه کنید. به ویژه اگر قصد ارسال پیام به یکی از دوستان صمیمی خود را داشته باشید ولی در نهایت این پیام برای یکی از همکاران و یا اعضای خانواده‎ی شما ارسال شود.

imessage-cancel-before-sending-1-e1452099824952

من به شخصه در موقعیت‎های فراوانی قرار گرفته‎ام که قصد ارسال پیام به فرد خاصی را داشته‎ام ولی چون به اندازه‎ی کافی دقت نکرده بودم این پیام برای فرد دیگری ارسال شده است. بنابراین من جزو اولین نفراتی هستم که می‎توانم به شما بگویم زمانی که در شرایط سختی قرار می‎گیرید، آنقدر انگیزه پیدا خواهید کرد که چطور جلوی ارسال یک پیام iMessage را قبل از اینکه به طور اشتباهی ارسال شود بگیرید.

در این آموزش، ما به شما کمک خواهیم کرد زمانی که در شرایط مشابه قرار می‎گیرید چطور اقدامات لازم را برای لغو ارسال پیام iMessage قبل از اینکه حتی به سرورهای اپل برسد را انجام دهید. این سرورها، محلی است که در آنجا پیام به سمت تمامی دستگاه‎های iOS و مک‎های فرد مورد نظر ارسال خواهد شد.

هنگام ارسال iMessage چگونه آن را لغو کنیم

زمانی که یک پیام را با استفاده از iMessage ارسال می‎کنید اولین چیزی که باید یاد بگیرید این است که زمانی که پیام به سرورهای اپل برسد راه برگشتی برای آن وجود ندارد. برای همین قبل از اینکه سرورهای اپل آن پیام را دریافت کنند باید آن را متوقف کنید. همچنین معنای این حرف این است که شما باید آنقدر سریع عمل کنید که نوار پیشرفت آبی رنگ به سمت راست صفحه‎ی نمایش نرسد.

ترفندی که اینجا استفاده می‎شود این است که تا جای ممکن ارتباط اینترنت را قبل از اینکه پیام بتواند به طور موفقیت آمیزی به سرورهای اپل برسد قطع کنید. چون آیفون دارای قابلیت‎ استفاده از ‎شبکه‎های وای فای و شبکه‌ی موبایل موجود برای ارسال و دریافت داده‎ها می‎باشد، بهترین کاری که اینطور مواقع می‎توانید بکنید فعال کردن هرچه سریعتر حالت هواپیما بعد از ارسال پیام است.

در بعضی از موارد، شما می‎توانید مرکز کنترل را باز کنید و خیلی سریع و آهسته روی دکمه‌ی حالت هواپیما ضربه بزنید. معنای این حرف سوایپ کردن به سمت پایین صفحه‌ی کلیدی که برای تایپ استفاده می‎کردید و باز کردن مرکز کنترل و آهسته ضربه زدن روی دکمه‎ی حالت هواپیما است. گاهی اوقات چنین چیزی در عرض فقط یک ثانیه، یا کسری از ثانیه صورت می‎گیرد.

airplane-mode-control-center

تنها جنبه‌ی منفی این روش این است که شانس شما می‎تواند کم باشد. چون با توجه به سرعت‎های اینترنتی امروزی مدت زمانی که طول می‎کشد iMessage پیام را ارسال کند می‎تواند سریعتر از عکس‌العمل شما و فعال کردن حالت مذکور باشد.

روش متوقف کردن ارسال پیام در iMessage:

گام اول: در حین اینکه iMessage هنوز در حال ارسال است، برای بستن صفحه‌ی کلید و سپس باز کردن مرکز کنترل، به سمت پایین، سوایپ کنید.

گام دوم: قبل از اینکه نوار پیشرفت آبی رنگ به سمت راست صفحه‎ی نمایش برسد سریعاً روی حالت هواپیما، آهسته ضربه بزنید.

گام سوم: از پیام نمایش داده شده، گذر کنید.

گام چهارم: یک علامت قرمز رنگ به نام “ارسال نشد” ظاهر می‌شود.

imessage-not-delivered

گام پنجم: پیام را از بین گفتگوها با آهسته ضربه زدن و نگه داشتن ضربه روی حباب پیام و انتخاب More > Delete پاک کنید.

گام ششم: با غیرفعال سازی حالت هواپیما دوباره شبکه‎های وای فای و موبایل خود را فعال کنید.

اگر علامت “ارسال نشد” را مشاهده کردید، جلوی شرمساری خود را گرفته‎اید، چون معنای آن این است که قبل از اینکه iMessage بتواند به سرورهای اپل برسد شما حالت هواپیما را فعال کرده‎اید. جنبه‎ی بهتر ماجرا این است که دستگاه iOS شما سعی نخواهد کرد که به طور خودکار دوباره پیام را ارسال کند، بلکه شما باید به صورت دستی این کار را انجام دهید. در نهایت، پیام را پاک کنید تا از دردسر، خلاصی یابید.

idownloadblog

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا