آموزش پنهان کردن اپلیکیشن‎های پیشفرض در iOS 9

با اینکه اپل درصدد ایجاد یک روش رسمی به منظور مدیریت اپلیکیشن‎های ناخواسته‌ی پیشفرض iOS است، اما ما در اینجا از طریق ترفندی در iOS 9 تا iOS 9.2 می‎توانیم به صورت موقت، آن‎ها را از جلوی دید خارج کنیم.

روش پنهان کردن برنامه‌های پیشفرض:

مانند تصویر زیر، شما باید اپلیکیشن‎های ناخواسته را به داخل یک فولدر انتقال دهید. سپس آن‎ها را تا جای ممکن به سمت راست، فراتر از تمامی تب‎های آن فولدر (آخرین تب آن فولدر)، بکشید. هنگامی که آیکون آن اپلیکیشن هنوز در حالت معلق قرار دارد (هنوز دست خود را از روی آیکون برنامه، بر نداشته‌اید)، فشار دادن دکمه‎ی home به صورت همزمان، باعث محو شدن آن برنامه می‎شود.

15411-11729-disappear-l

اپلیکیشن‎هایی که به این روش مخفی می‎شوند به صورت دایمی پاک نمی‎شوند، از طرف دیگر، آن‎ها تنها زمانی که یک دستگاه iOS ریبوت شود بر می‎گردند.

در حقه‎ای دیگر، اپلیکیشن‎ها از طریق فولدرهای نامرئی به صورت دائمی پنهان می‎شوند، ولی مراحل پیچیده‎‎تری را برای انجام آن باید طی کرد. (ویدئوی این روش)

در ماه سپتامبر، مدیر ارشد اجرایی اپل یعنی تیم کوک اعلام کرد که این کمپانی در حال کار بر روی روشی به منظور پاک کردن تعدادی از اپلیکیشن‎های پیشفرض است. ولی سایر اپلیکیشن‎هایی که ممکن است مورد نیاز باشند باقی می‌مانند، چون آن‎‎‎ها با عملکردهای اصلی iOS در ارتباط می‎باشند.

appleinsider

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا