اوباما

واکنش افراد مهم به مرگ Steve jobs

بعد از انتشار خبر مرگ استیو جابز روز چهارشنبه، اوباما طی بیانیه ای گفت، استیو جابز یکی از بزرگترین مبتکران آمریکایی است، مردی که شجاعت کافی برای متفاوت اندیشیدن، جسارت کافی برای اعتقاد به تغییر جهان، و استعداد کافی برای تغییر دادن جهان را داشت.

آقای اوباما گفت، جابز «با ایجاد یکی از موفق ترین شرکت های روی زمین در گاراژ خانه اش، تجسم استعداد آمریکایی بود. او با شخصی کردن رایانه ها و با گذاشتن اینترنت در داخل جیب هایمان نه تنها انقلاب انفورماتیک را قابل حصول کرد، بلکه فهم آن را آسان و مفرح ساخت.

رئیس جمهوری آمریکا چنین ادامه داد، استیو جابز با پرداختن به داستانسرایی باعث تفریح و سرگرمی میلیون ها کودک و بزرگسال شد. استیو دوست داشت بگوید که هر روز را طوری می گذراند که انگار آخرین روز اوست. به این دلیل استکه او زندگی همه ما را دستخوش تغییر و صنایع کاملی را از نو تبیین کرد، و به یکی از معدود جایگاه های بشری دست یافت: او طرز دیدن جهان را برای همه ما متحول کرد.

استیو جابز

یکی از دوستان قدیمی جابز، بیل گیتس، موسس شرکت میکروسافت، نیز گفت که از خبر مرگ وی حقیقتا متاسف شده است. گیتس گفت، «من و استیو سی سال پیش با هم آشنا شدیم، و از آن زمان تا بحال همکار، رقیب و دوست یکدیگر در طول بیش از نیمی از عمرمان بوده ایم.»
در بیانیه آقای گیتس آمده است، «جهان کمتر کسی را بخود دیده است که تاثیری به ژرفای تاثیر استیو داشته است. تاثیری که
تا نسل های آینده محسوس خواهد بود. برای ما که شانس همکاری با او را داشته ایم، این فرصت افتخار بزرگی بوده است. دلم برای استیو خیلی تنگ می شود.»

آرنولد شوارتزنگر هنرپیشه و فرماندار سابق کالیفرنیا نیز گفت استیو جابز هر روز زندگی اش رویای کالیفرنیا را زندگی کرد و جهان را تغییر داد و به همه ما الهام بخشید.

شرکت اپل که این خبر را طی بیانیه ای منتشر کرد، از محل درگذشت جابز چیزی نگفت.

اطلاعیه هیات مدیره شرکت اپل از جمله می گوید، «ما عمیقا متاسفیم که امروز خبر مرگ استیو جابز را اعلام می کنیم. نبوغ، شوق وافر، و انرژی استیو منبع اختراعات بیشماری بوده است که زندگی همه ما را بهبود بخشید و غنی تر ساخت. به صرف وجود استیو، جهان جای بی اندازه بهتری است. بزرگ ترین عشق زندگی اش، همسر او، لورن، و خانواده اش بود. به آنها و همه کسانی که از هدایای خارق العاده استیو تاثیر پذیرفته اند صمیمانه تسلیت می گوئیم.»

استیو جابز چند هفته پس از آنکه از مدیریت اجرایی شرکت اپل استعفا داد، درگذشت. او بعنوان مردی که تکنولوژی را نه فقط برای کارشناسان، بلکه برای جهانیان آسان کرد، شناخته شده است.

شرکت اپل که یکی از با ارزش ترین شرکت های جهان است در دهه ۱۹۹۰ میلادی نزدیک به ورشکستی بود. پیشرفت اپل زمانی شروع شد که این شرکت تمرکز خود را بعنوان یک سازنده کامپیوترهای شخصی به یک شرکت تولید کننده وسائل سمعی و بصری، مانند آی فون و آی پد، تبدیل کرد.

وبسایت شرکت اپل، امروز نوشت، « نابغه خلاق و الهام بخش و جهان یک انسان شگفت انگیز را از دست داد. آن دسته از ما که به اندازه کافی خوش شانس بودیم تا با استیو آشنا و همکار باشیم یک دوست عزیز و معلم الهام دهنده را از دست دادیم. استیو شرکتی را از خود برجای گذاشت که تنها او می توانست بیافریند. روح او برای همیشه اساس و پایه اَپل خواهد بود.»

جابز شرکت کامپوتری اپل  را در سال ۱۹۷۶ (۱۳۵۵) با یاری دوست دوران کودکی اش، استیو ووزنیاک، در گاراژ خانه اش بنا نهاد. آنها نخستین رایانه شخصی جهان را با نام Apple II از همین گاراژ به بازار فرستادند.

پس از دریافت خبر مرگ استیو، آقای ووزنیاک به شبکه خبری ای بی سی گفت، «من بر آشفته و شوکه شده ام.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا