پرینتر‎های ساخته شده مخصوص کودکان

این دستگاه‎های پرینتر ساخته شده برای کودکان بسیار شبیه به کلاه‎های ایمنی بوده و از لحاظ قیمت از گوشی آیفون نیز ارزان‎تر هستند!

با این که پرینتر‎های سه بعدی و فضای تبلیغاتی آن‎ها تا به حال حاضر در میان طراحان و فعالان زمینه‎های هنری با بازخورد خوبی روبرو شده و از محبوبیت بالایی برخوردار شده‎اند، ولی در بدست آوردن اعتماد و علاقه‎ی جریان اصلی خریداران موفق نبوده و نتوانسته‎اند توجه آن‎ها را آن‎طور که باید و شاید جلب کنند و به نظر می‎رسد که به جای این کار، این دستگاه‎ها بیشتر در فضاهای تکنولوژیکی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار گرفته می‎شوند.

اما یک پروژه‎ی جدیدا معرفی شده امیدوار است که با معرفی پرینت سه بعدی در زمینه‎‎ی کاملا جدید و به احتمال زیاد دست نخورده‎ی این تکنولوژی، تمام این قضایا را تغییر دهند، و این زمینه چیزی نیست جز کار با بچه‎ها؛ سازندگان پرینتر سه بعدی ریور (The Rever)، این محصول را یک پرینتر سه بعدی مقرون به صرفه و قابل استفاده آسان معرفی کرده‎اند که بچه‎ها با استفاده از آن می‎توانند اسباب‎بازی‎های خودشان را به دست خودشان درست کرده و قوه تخیلشان را شکوفا کنند.

1

از لحاظ زیبایی و خلاقیت در طراحی، طراح این پرینتر سه بعدی کوچک کار خودش را درست انجام داده و به جای این که دارای طراحی پیچیده و تکنولوژی بالایی به خود گرفته باشد و یا این که بیشاز حد ساده بوده و شبیه اسباب بازی باشد، این دستگاه را به شکل یک کلاه ایمنی زیبا و جذاب درآورده است. اما هدف دیگری که خصوصا در طراحی این محصول لحاظ شده است، جنبه ایمنی بالا و اهمیت آن است.
هنگامی که این دستگاه در حال چاپ کردن یک شی است، در طول کل پروسه محفظه‎ی شفاف آن به طور کامل بسته خواهد ماند، که بدین طریق از خطرات احتمالی، مانند بچه‎های کنجکاوی که ممکن است دستشان را در دستگاه وارد کنند، جلوگیری به عمل می‎آورد. و هنگامی که پروسه‎ی پرینت کردن تمام شده و در دستگاه باز می‎شود، نازل این دستگاه پرینتر سه بعدی از دسترس کودک دور شده و و با قفل شدن درون یک محفظه، از دسترس کودک دور می‎شود.

با این وجود، حتی با وجود داشتن این اقدامات امنیتی در درون این دستگاه، باز هم قرار دادن یک دستگاه پرینتر سه بعدی مانند این محصول، در دستان یک کودک منطقی به نظر نمی‎رسد، چرا که به نظر این اقدام، آن هم در شکل جریان اصلی این فناوری، هنوز کمی زود به نظر می‎رسد. شرکت سازنده‎ی این دستگاه هنوز در مورد این سوال ، به ما پاسخ صریح و روشنی نداده است.

از این گذشته، این دستگاه، که در رنگ‎های سفید، آبی، قرمز و زرد به بازار عرضه خواهد شد، می‎تواند با کیفیتی معادل با دیگر پرینتر‎های سه‎بعدی موجود در بازار، اشیا را چاپ نماید. در ویدیوی نمایشی‎ای که از این محصول برای ما فرستاده شد، نشان داده شده که این دستگاه می‎تواند از بلوک‎های اسباب بازی لگو گرفته، تا دیگر وسایل جالب برای بچه‎‎ها مانند دستبندها و دیگر وسایل خرده‎ریز را به راحتی و با کیفیت بالا چاپ کند.

2

و با اینکه دستگاه پرینتر سه بعدی ریور به چشم ایده عالی و مناسبی به نظر می‎رسد، ما باید کمی هم در مورد این ویدیو ارسال شده برای شما توضیح دهیم. در این ویدیو، دو دختر بچه و یک پسر بچه نشان داده می‎شوندکه با استفاده از این دستگاه اشیای مختلفی را تولید می‎کنند. اما چیزی که خیلی به چشم می‎آید نحوه‌ی استفاده از این دستگاه است که برای هر کدام از این بچه‎ها بسته به جنسیتشان فرق می‎کند.

در این ویدیو، نشان داده می‎شود که پسر بچه از این دستگاه برای ساختن اشیاء خاصی چون اسباب بازی قهرمان مورد علاقه‎اش و یا یک هواپیمای سه بعدی شبیه سازی شده استفاده می‎کند. همچنین نشان داده می‎شود که دو دختر از این دستگاه برای ساختن زیورآلات و یا کفش‎های پاشنه‎بلند استفاده می‎کنند. البته با این که ساختن این وسایل هیچ اشکال خاصی ممکن است نداشته باشد، ولی همین که نشان داده می‎شود که در سال 2015 بچه‎ها با استفاده از این دستگاه اسباب بازی‎ها و یا وسایل قدیمی و یا از مد افتاده را تولید می‎کنند، برای بازاریابی مسئله‎ای غیرعادی به نظر می‎رسد.

حال اگر بازاریابی را کنار بگذاریم، به نظر می‎رسد که این دستگاه در سایت کیک استارتر (Kickstarter) موفق ظاهر شده، چرا که تا به الان توانسته مبلغی معادل با 30000 دلار از 120000 دلار هدفش را جمع‎آوری کند، با این که تنها یک ماه از شروع کمپین آن گذشته است. این دستگاه، که قرار است در خرده‎فروشی‎ها با قیمت 399 دلار به فروش برسد، در حال حاضر تنها با قیمت 229 دلار در دسترس بوده و تا ماه ژوئن پیش‎رو به دست حامیان این پروژه خواهد رسید.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا