پشتیبانی از رم 8 گیگابایت در پردازنده‎ی اسنپ دراگون 830

آیا پردازنده‎ی اسنپ دراگون 830 (Snapdragon 830) تا 8 گیگابایت رم را پشتیبانی خواهد کرد؟ تنها حدودا سه هفته از معرفی رسمی پردازنده اسنپ دراگون 820 (Snapdragon 820) می‎گذرد، اما همان‎طور که شما هم حتما تا به حال خبردار شده‎اید، شایعات منتشر شده مبنی بر آن هستند که شرکت کوالکام (Qualcomm) از حالا در حال برنامه‎ریزی و کار بر روی عرضه‎ی یک چیپ‎ست سیستمی دیگر است که به آن لقب اسنپ دراگون 830 داده شده است.

2015-12-04_040602

با وجود اینکه در حال حاضر هنوز هیچ‎گونه ادعای قابل استنادی در مورد این پردازنده‌ی اسنپ دراگون 830 نمی‎توان بیان کرد، اما شایعات تازه‎ای که توسط تحلیلگر چینی، آقای پن جیوتانگ (Pan Jiutang) مطرح شده، بیان شده که پردازنده‌ی اسنپ دراگون 830 حتی امکان استفاده میزان رم بیشتری را به نیز به شما خواهد داد. همچنین، او تایید کرده که اسنپ دراگون 830 موسوم به msm 8998 خواهد بود.

پردازنده‎ی اسنپ دراگون 830 و پشتیبانی آن از 8 گیگ رم

با توجه به اطلاعات منتشر شده از منابع ما در کشور چین، در سال آینده ما شاهد عرضه شدن نسل جدید و قدرتمندتری از تلفن‎های همراه هوشمند با افزایش میزان رم پشتیبانی شده‌ی 6 تا 8 گیگابایت خواهیم بود. بدیهی است که به منظور قرار دادن این میزان رم بالا در درون تلفن‎های همراه هوشمند، می‎بایست پردازنده‌ی سیستمی همتراز با آن را، که بتواند این میزان رم را پشتیبانی کند، در آن قرار دهیم.

این مسئله ما را به شایعه‎ی منتشر شده‎ی دیگری می‎رساند، شایعه‎ای که در آن بیان شده که پردازنده‌ی اسنپ دراگون 830 موسوم به msm 8998 می‎تواند به طور خیره‎کننده‎ای، تا میزان 8 گیگ رم را پشتیبانی کند.

2015-12-04_040626

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که یک تلفن‎های همراه هوشمند دارای 8 گیگابایت رم به کار چه کسی می‎آید، باید بگوییم که این مسئله در حال حاضر معنی و دلیل زیادی ندارد. ما خودمان بر این عقیده هستیم که تولید‎کنندگان اینگونه دستگاه‎ها، می‏‎توانند بهره‎وری بالاتری را از بهینه کردن سیستم گوشی، نسبت به اضافه کردن مقادیر بی‎دلیل و غلو شده‎ی بالای رم‎ها، بهره‎برداری کنند، اما شاید (یا بهتر است بگوییم امیدواریم) سال‎های پیش رو، سورپرایز‎های بیشتری را از آنچه که انتظار داریم، در زمینه‎ی نرم‎افزار‎های موبایلی و اعمال چندوظیفه‎ای (multitasking) به ما عرضه کنند.

به غیر از این شایعات که تا به الان در مورد آنها صحبت کردیم، قبلا تخمین زده شده بود که پردازنده اسنپ دراگون 830 با استفاده از فرآیند تولید 10 نانومتری تولید خواهد شد. در مقابل، پردازنده تازه‌ی عرضه شده‎ی اسنپ دراگون 820 با استفاده از نود‎های 14 نانومتری ساخته شده و از هسته‎های سفارشی کریو (Kryo) در آن استفاده شده است.

gforgames

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا