چرا iOS بیشتر از اندروید مورد توجه توسعه‌دهندگان است؟

بحث‎های زیادی در مورد دو سیستم‌عامل iOS و اندروید وجود دارد. اگر شما برای مدت زمان محدود به دنبال بازی‎ها و برنامه‎های کاربردی باشید، معمولا کاربران iOS زودتر از کاربران اندروید به آن دست پیدا خواهند کرد. به بیان دیگر، اکثر بازی‎ها و برنامه‎ها در ابتدا برای iOS و سپس برای اندروید منتشر می‎شوند.

بدیهی است که این موضوع برای کاربران اندروید موضوع بدی است، بخصوص زمانی‎که گوشی‎های اندرویدی توسط شرکت بزرگ و محبوب گوگل حمایت و وارد بازار شود.

developers-bluntly-explain-why-they-choose-ios-over-android-497846-2

اما چه چیز در مورد توسعه‌دهندگان وجود دارد؟ چه چیز‎هایی را مشاهده کرده‎اند که بر این باور هستند، بهتر است برای شروع و توسعه‌دادن از سیستم‌عامل iOS استفاده کنند؟

بسیاری از مردم در سایت The Next Web از توسعه‌دهندگان سوال کرده‎اند که چرا برنامه‎های کاربردی و بازی‎های خود را فقط بر روی پلت‎فرم iOS در دسترس قرار می‎دهند و یا چرا آن‎ها برای اولین بار پلت‎فرم اپل را برای توسعه انتخاب کرده‎اند.

پاسخ توسعه‌دهندگان به سوالات متفاوت است. اما بسیاری از آن‎ها متعقد هستند که زبان Xcode بر Java برتر است و یک زبان خوب برای گردش کار توسعه‌دهنگان می‎باشد.

“داشتن یک چیز بزرگ مثل آیفون 6 اس پلاس (iPhone 6 Plus) طلایی‌رنگ، مانند حمل یک کیف پرادا یا رانندگی با یک ماشین BMW می‎باشد”

این می‎تواند کسب درآمد زیادی نیز داشته باشد. تقریبا 95% از مردم متعقد هستند که دریافت یک نرم افزار پولی برای اندروید دزدی به حساب می‎آید. در اینجا در مورد تفکرات یک توسعه‌دهنده در مورد کاربران اندروید و iOS روبرو خواهیم شد و خواهیم فهمید که چرا او برای توسعه‎ی برنامه‎ی خود iOS را انتخاب کرده است:

“هدف من جمعیت زیادی از مردم و مخاطبان است. مردم تمایل بیشتری به گوشی آیفون دارند و به نظر مطلوب‎تر و پسندیده‎تر از گوشی‎های هوشمند اندروید است. زمانی‎که با نوجوانان و 20 ساله‎ها صحبت کنید، داشتن یک چیز بزرگ مثل آیفون 6 اس پلاس (iPhone 6 Plus) طلایی‌رنگ، مانند حمل یک کیف پرادا (Prada) یا رانندگی با یک ماشین BMW برای آن‎ها می‎باشد. این نشانگر وضعیت اجتماعی است. یک آیفون می‎خرید، چون شما بهترین را می‎خواهید.”

بسیاری از جوانان، گوشی‎های اندروید را به دلیل ارزان یا رایگان بودن انتخاب می‎کنند، در حالیکه آرزو و هدف آن‎ها نیز مانند دیگران خرید یک آیفون است. آن‎ها تا زمانی‎که پول مورد نیاز خرید یک آیفون را بدست آورند با یک گوشی اندرویدی مشکلات خود را حل می‎کنند. من برای توسعه و ساخت به این دلیل iOS را انتخاب کردم، چون هدف من ایجاد حس قدرت خرید در بین مردم است.

دلیل استقبال نکردن از اندروید، مربوط به نظر خود توسعه‌دهندگان است. بسیاری از توسعه‌دهندگان به سادگی می‎گویند در این زمان نمی‎خواهند که یک پلت‎فرم و زبان جدید را برای توسعه دادن یاد بگیرند و آن‎ها برای توسعه‎ی نرم افزار‎های خود iOS را به اندروید ترجیح می‎دهند.

بدیهی است که برای این انتخاب توسعه‌دهندگان پاداش‎هایی نیز وجود دارد. توسعه‌دهندگان برنامه‎های اندروید به اندازه‎ی توسعه‎‌دهندگان iOS پول دریافت نمی‎کنند.

نظر شما چیست؟ آیا این دلایل منطقی و درست است؟ در بخش نظرات، افکار خود را با ما به اشتراک بگذارید

news.softpedia.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا