تغییر اندازه‎ی متن در آی او اس – آیپد، آیفون یا آیپاد تاچ

آیا شما به هر دلیلی از اندازه‎ی پیش فرض متن در دستگاه iOS خود ناراضی هستید؟ اشکالی ندارد، شما می‎توانید آن را به اندازه‎های متعددی تغییر دهید و تفکر ایده‎آل خود را در رابطه با اینکه اسم یک منو چقدر باید بزرگ باشد را داشته باشید! علاوه بر اسلایدر تنظیم اندازه‎ی متن، که به شما امکان بزرگ و کوچک کردن متن را تا حد خاصی می‎دهد شما می‎توانید حتی آزادانه تغییر اندازه‎ی متن را در هر سطحی در iOS داشته باشید.

21

در این مبحث آموزشی کوتاه ما به شما دقیقا نشان خواهیم داد که به چه نحو اندازه‎ی متن را در iOS تغییر دهید و دیگر تا ابد مشکلی در رابطه با نسبت حروف نداشته باشید. تنها چیزی که نیاز دارید اندکی زمان و یک دستگاه iOS با نسخه‎ی iOS8 به بعد است!

  1. به قسمت تنظیمات برنامه بروید. سپس بر روی گزینه‎ی ‘Display & Brightness ضربه بزنید و به قسمت Text Size بروید.

22

  1. پس از انجام این مراحل، شما یک نوار سالایدر را مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن می‎توانید اندازه‌ی متن‎های قسمت منو سیستم عامل iOS خود به کوچک و بزرگ را تغییر دهید. برای انجام اینکار فقط کافیست که نوار اسلایدر را در جهات چپ یا راست هدایت کنید و در نهایت به اندازه‌ی مورد نظر برای متن‎های خود دست پیدا کنید. اگر شما می‎خواهید سایز متن‎ها را کوچکتر یا بزرگتر از حد معمول بکنید، انجام این کار امکان‌پذیر است. گزینه‌ی‎ دیگری در منوی تنظیمات iOS وجود دارد که به شما دسترسی دقیق‎تر و بهتر را به اندازه‎ی متون گوشی خواهد داد.

23

  1. به قسمت تنظیمات بازگردید و اینبار به مسیر General > Accessibility بروید. در اینجا بر روی گزینه‎ی “Larger Accessibility Sizes” ضربه بزنید، در حال حاضر با استفاده از این گزینه، شما می‎توانید تنظیمات بیشتری را بر روی اندازه‎ی متن‎های داخل منوی گوشی خود انجام دهید. این تنظیمات به شما اجازه‎ی استفاده از اندازه‎های مختلف را خواهد داد و شما می‎توانید سایز متن‎ها را به سلیقه‎ی خودتان تغییر دهید، به طور مثال اندازه‌ی متن‎ها را بزرگ، کوچک، تزدیک یا دور کنید. حتی تنظیماتی وجود دارد که به شما امکان پر رنگ کردن متن‎ها در تمام قسمت‎های منو گوشی را خواهید داشت. تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که با رفتن به مسیر گفته شده می‎توانید از آن‎ها مطلع شوید.

24

  1. به قسمت تنظیمات بازگشته و به قسمت Display & Brightness بروید. بر روی گزینه‎ی Bold text ضربه بزنید. پس از انجام اینکار، گوشی شما مجددا راه‌اندازی خواهد شد. پس از راه‌اندازی مجدد، مشاهده خواهید کرد که تمام متن‎های منوی گوشی شما پر رنگ و به اصطلاح Bold شده‎اند. در صورتی که از تغییرات انجام داده پشیمان شدید، برای بازگرداندن تنظیمات به حالت اولیه، فقط کافی است به منو‎های مربوطه رفته و بر روی گزینه‎ی “بازگرداندن تنظیمات” ضربه بزنید تا تنظیمات به حالت اولیه‎ی خود بازگردد.

25

 

 

phonearena

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا