کانسپت جدید از iOS 8:سیری هوشمند‌تر، کنترل سنتر جدید

معمولا عادت کرده بودیم کانسپت‌هایی سخت افزاری از گوشی‌ و تبلت‌های مختلف ببینیم که توسط طراحان کشیده شده‌اند. اما امروز می‌خواهیم چند تصویر از کانسپت از جنبه نرم‌افزاری با چند کانسپت جدید آشنا شویم. هنرمندی با نام Rayan Gilsdorf اخیرا تصاویری از نسخه iOS 8 ساخته است. در این تصاویر  سعی در نمایش برخی ویژگی های جدید و مفید کرده است.

کانسپت iOS 8 و تغییراتی جالبدر آن

یکی از احتمالاتی که ممکن است درباره iOS 8 به ذهن بیایید، تمام صفحه شدن کنترل سنتر است. کنترل سنتر در iOS 7 معرفی شد و چندین تنظیمات بسیار کاربردی را به این بخش وارد کرد. این تنظیمات به راحتی و با سوایپ از پایین صفحه نمایش به بالا قابل دسترسی هستند.

ios-8-concept-2

تصورات Gilsdorf قوی هستند و انگار علاقه زیادی به آهنگ‌هایی که گوش می دهد دارد، زیرا در بخش کنترل سنتر می‌خواهد کنترل پذیری و در دسترس بودن موزیک‌های پخش شده در دستگاه را کامل کند و حتی کاور آلبوم موسیقی نیز در این بخش مشخص باشد. حتی با سوایپ کردن بخش موزیک می‌توان به بخش‌های جدیدی نظیر تقویم، وضعیت آب و هوا و غیره وارد شد.

ios-8

اگر دقیق‌تر نگاه کنیم متوجه می‌شویم که در آی او اس 8 برای بخش‌های وای‌فای و بلوتوث به صورت دو دکمه جداگانه طراحی شده تا سرعت انتخاب و فعال کردن آن‌ها بیش از پیش شود. هر دو از بخش‌های اصلی و ارتباطی گوشی هوشمند هستند که می‌توانند در زمان‌های زیادی دسترسی ما را سرعت بخشند.

ios-8-concept-3

تصاویری که در این مطلب مشاهده می‌کنید، تصاویر رسمی از iOS 8 نیستند و تنها مدل‌های کانسپتی از یک طراح هستند که با علایق خود سعی در نظم و ترتیب دادن به چند بخش iOS 8 کرده است. به اعتقاد این طراح ما می‌توانیم از طریق کنترل سنتر بخش‌های بیشتری از دستگاه همچون تغییر سایز آیکون‌ها، ترفند‌هایی برای تغییر رنگ‌ها و شفافیت آیکون و موارد بیشتر را به کنترل خود در بیاوریم و خیلی راحت به آن‌ها دسترسی پیدا کنیم.

ios-8-concept-4

ios-8-concept-5-1280x693

در نهایت تصور این concept بر روی بازطراحی بخش سیری قرار گرفته است، همچنین سیری می‌تواند اشکالات خودش را بفهمد و از نمونه کار‌هایی که شما از او می‌خواهید یاد بگیرد.

ios-8-concept-6

ios-8-concept-7

چند هفته‌ای بیش‌تر تا کنفرانس توسعه دهندگان شرکت اپل نمانده و به احتمال نزدیک به یقین اپل iOS 8 را در این مراسم رونمایی خواهد کرد و در اختیار توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری iOS قرار خواهد داد. زمان ارائه iOS نیز همراه با آیفون 6 در اواخر تابستان یعنی در ماه شهریور امسال خواهد بود. بنابراین iOS 8 بعد از رونمایی چند ماهی در حالت آزمایشی توسعه داده می‌شود.

technobuffalo

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.