کاهش حجم تولید آیفون در شرکت فاکسکان

کارخانه‌ی تولیدکننده‎ی آیفون، Foxconn، طی یک حرکت غیرعادی، ساعت کاری را که برای تولید محصولات مربوط به آیفون، اختصاص داده بود به مناسبت تعطیلات سال جدید کم کرد. به دنبال این خبر، گفته می‌شود که شرکت اپل قصد دارد سفارشات آیفون 6s و 6s پلاس را تا 30 درصد کاهش دهد.

این خبر با گزارش‌هایی که سال‌های گذشته منتشر شده بود کاملاً متفاوت است. در گدشته گفته شده بود، کارخانه‎ی Foxconn قرار است با شروع سال جدید، اضافه‌ی کاری کارکنان خود را به منظور افزایش تولید محصولات اپل بیشتر کند.

B0mCydhCcAAMPA3-780x519

با توجّه به این رکود، Foxconn مبلغ 82 میلیون یوآن (12.53 میلیون دلار)، از دولت Zhengzhou که در استان Henan واقع شده است قرض کرده است. این مبلغ برای تسویه‌ی حساب و اخراج تعدادی از کارکنان استفاده خواهد شد.

Kylie Huang که تحلیل‌گر Daiwa-Cathay Capital Markets در چین‌تایپه است با توجّه به برنامه‌های کارخانه‌ی فاکسکان در سال جدید گفته است: “ما در حال حاضر در مورد سه ماهه‎ی اوّل سال صحبت می‌کنیم. این فقط یک رکود ساده در تولید آیفون نیست؛ این یک ضربه‎‎ی بزرگ به اقتصاد چین محسوب می‌شود.”

در حالیکه که اکنون میزان سفارش آیفون کاهش یافته است، میزان تولیدات سه ماهه‌ی اوّل سال جدید نیز کاهش خواهد داشت و این مشابه‌ی همان داستانی است که در سال‌های گذشته دیده شد.

در نهایت ما نمی‌دانیم که اپل با کاهش فروش آیفون در نخستین سه ماهه‎ی سال 2016 چه می‌کند و با به پایان رسیدن این زمان چه برنامه‌ای دارد. باید به یاد آوریم که سفارشات مربوط به iPhone 6s که همین چندماه پیش یعنی ماه سپتامبر به کارخانه‎ی فاکسکان داده شد یکی از بزرگ‌ترین سفارشات در طول تاریخ این شرکت بوده است.

اما متاسفانه، سهام اپل در حال سقوط است و این موضوع فشار زیادی را روی کارخانه‌های تولیدکننده و تامین‌کنندگان اِعمال کرده است.

 

cultofmac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا