کاهش قیمت پنل‎های AMOLED سامسونگ در سال 2016

به نقل از سامسونگ، پنل‎های آمولد (AMOLED) این کمپانی قرار است در سال 2016 با قیمت بیست درصد ارزان‎تر عرضه شوند. آیا این به معنی پایان عمر ال سی دی‎ها خواهد بود؟

کمپانی سامسونگ یکی از برجسته‎ترین تولیدکنندگان پنل‎های آمولد (AMOLED) سایز کوچک تا متوسط می‎باشد، و ما می‎توانیم با اطمینان بیان کنیم که این غول اطلاعات و فناوری کره‎ای به طور عمده، مسئول ساخت و توسعه‎ی پنل‎های آمولد بوده و آن‎ها را به محبوبیت امروزه‎شان رسانده است.

2015-12-01_232742

با این وجود، هنوز هم نمایشگرهای ال سی دی، مزیت‎های خودشان را دارا می‎باشند، که با قیمت ارزان‎تر آن‎ها، دست به دست هم داده و آن‎ها را به گزینه‎ای مناسب تبدیل کرده‎اند. البته، پنل‎های آمولد کمپانی سامسونگ نیز تنها 30 درصد از نمایشگر‎های ال سی دی معادلشان گران‎تر هستند، اما طبق گزارشات اخیر در آینده‎ی پیش‎رو، این مسئله دیگر مورد استناد نخواهد بود.

بنا به گزارشات منتشر شده، کمپانی سامسونگ قیمت پنل‎های آمولد سایز کوچک تا متوسط خودش را تا 20 درصد ارزان‎تر خواهد کرد، که بدین ترتیب قیمت این محصولات، بسیار به نمایشگر‎های تکنولوژی ال سی دی نزدیک‎تر خواهد شد. آیا این رخداد واقعا پایانی بر عمر ال سی دی‎ها خواهد بود؟

پپنل‎های آمولد کمپانی سامسونگ بیست درصد ارزان‎تر

گزارش‎های تازه‎ای از رسانه‎های چینی به دست ما رسیده، که حاکی از آن هستند که شرکت سامسونگ در حال کار بر روی کاهش قیمت پنل‎های آمولد خودش، که برای بازار محصولات موبایلی طراحی شده‎اند، می‎باشد. با این‌که در حال حاضر آمولد‎های این کمپانی تنها 30 درصد از رقبای مدل ال سی دی خودشان گران‎تر هستند، اما کمپانی سامسونگ قصد دارد تا در سال آینده قیمت پنل‎های آمولد خودش را به اندازه‎ی 20 درصد کاهش دهد.

2015-12-01_232753

بنا به گزارشات، این شرکت فناوری بزرگ کره‎ای تصمیم گرفته تا وقتی که کارخانه‎های 5.5Gاش به شکل عملیاتی درآمده و آماده‎ی افزایش میزان تولید کلی محصولات این کمپانی شوند، قیمت‎های عرضه‎ی پنل‎های آمولد‎ خودش را ارزان‎تر نماید. در سال 2016، انتظار می‎رود که صنایع نمایشگر‎های سامسونگ با بسیاری از تولید‎کنندگان محصولات موبایلی کشور چینی وارد همکاری شود –که از آن‎ها می‎توان به شرکت‎های اُپو (Oppo) و هوآوی (Huawei) اشاره کرد- و همچنین پیش‎بینی می‎شود که تمامی این شرکت‎ها سری محصولات مبتنی بر نمایشگر‎های آمولد خودشان را در سال بعد گسترش دهند.

شایان ذکر است که این گزارشات اخیرا منتشر شده همچنین به نظر می‎رسد که اثباتی بر شایعات اخیری باشند که ادعا داشتند شرکت سامسونگ در حال کار بر روی روشی است تا با استفاده از آن میزان مشتریان تکنولوژی آمولد خودش را افزایش دهد. همچنین در همین شایعات بیان شده بود که یکی از مشتریان که کمپانی سامسونگ قصد جذب کردنش را دارد، شرکت اپل است، که بنا بر این گزارشات منتشر شده از سال 2018 به طور عمده از نمایشگر‎های این کمپانی کره‎ای استفاده خواهد کرد.

gforgames

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا