اپل و فاکسان، مشتری 30 تا 40 درصد سلول خورشیدی شرکت Tainergy

اپل در تلاش برای تغییر منابع تامین انرژی خود و استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر مانند سلول‌های خورشیدی است. طبق گفته‎ی Kevin Hsieh رییس شرکت Tainergy Tech، اپل به همراه شرکت فاکسکان، مصرف 30 تا 40 درصد از تولید سلول‌های خورشیدی آن‎ها در چین را به خود اختصاص داده‌اند.

Hsieh در گفتگو با DigiTimes اعلام کرد که تولید این کمپانی تا انتهای ماه مارس از 250 اوج مگا‎واتی به 280 خواهد رسید. این کمپانی در حقیقت در کنار افزایش میزان تقاضا در چین، در حال افزایش ظرفیت تولید خود در ویتنام نیز می‌باشد. گرچه Heish چنین میزان تقاضایی را در درجه‌ی اول به مقررات دولت چین در قبال تغذیه‎های تعرفه‎ای* نسبت داده است.

تغذیه‎های تعرفه‎ای یا تعرفه‎های تشویقی در حقیقت پولی است که از طرف شرکت تأمین کننده‎ی انرژی یا متولی شبکه‌ی برق یک کشور به تولیدکننده‌ی برق از منابع انرژی تجدیدپذیر پرداخت می‌گردد. بسیاری از کشورها از این طرح برای تشویق مردم به تولید و استفاده از برق بادی یا برق خورشیدی و یا سایر منابع انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند.

15368-11649-apple-solar-l

Hsieh گفت با اینکه مقر این کمپانی در تایوان است ولی در آنجا افزایش ظرفیت تولید نخواهد داشت. دلیل آن تعرفه‎های گمرکی ضد دامپینگ (مخالفت تبعیض قیمت بین بازار داخل و خارج از کشور) ایالت متحده برای سلول‎های تایوانی است. در واقع افزایش ظرفیت در ویتنام به این کمپانی اجازه خواهد داد راهی را برای دور زدن حداقل قیمت‌های وارداتی وضع شده‎ی اتحادیه‎ی اروپا برای ماژول‎های ساخت چین، پیدا کند.

اپل در نهایت امیدوار است که برای تامین انرژی‎اش بتواند از بیش از 2 گیگاوات انرژی تمیز استفاده کند. کمپانی Foxconn به تنهایی قصد دارد مجموعه‎های سلول خورشیدی بسازد که قادر به ایجاد 400 مگاوات انرزی باشند تا برای متعادل سازی مصرف برق کارخانه‌ی Zhengzhou این کمپانی مصرف می‎شود. در این کارخانه سرهم بندی قطعات آیفون صورت می‎گیرد. انتظار می‎رود که این ظرفیت خورشیدی تا سال 2018 به طور کامل برقرار باشد.

اپل در حال حاضر توانسته است در منطقه‌ی Sichuan برای فروشگاه‎های خرده فروشی و دست اندرکاران چینی خود نزدیک به 40 مگاوات انرژی تمیز فراهم کند. در جای دیگری از چین نیز، شرکت اپل در حال کار برای تولید 200 مگاوات دیگر برای تامین انرژی تامین‌کننده‎هایش است.

این شبکه‌ی تولید، تاکنون بزرگترین منبع آلودگی اپل در کل جهان بوده است. بسیاری از تولیدکننده‎های مهم در چین قرار دارند که زغال سنگ با وجود غیر تجدیدپذیر بودن و تاثیر آن روی تغییرات آب و هوایی و کیفیت هوا، هنوز هم منبع اصلی انرژی است.

appleinsider

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا