گوشی‌ها و تبلت‌ها، جان مردم را می‌گیرند

دستگاه‌های الکترونیکی می‌توانند خطرناک باشند! مردی با خیره‌شدن به گوشی خود، جانش را از دست داد! دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل به عامل اصلی حواس‌پرتی در جامعه‌ی مدرن شده‌اند. ما در اطراف خود تصادف‌های زیادی را می‌بینیم که به دلیل تلفن همراه اتفاق افتاده‌اند. بسیاری از مردم به همین دلیل، تصادف کرده یا دست کم در نزدیکی تصادف بوده‌اند. ما حتماً رانندگانی که به این دلیل، حواسشان پرت شده است را دیده‌ایم.

دستگاه‌های مدرن می‌توانند برای سلامتی ما خطرناک باشند، حتی سلامتی دیگران که عاشقانشان در خانه در انتظار آن هستند به خطر می‌افتد.

Thief-Smartphone-Theft-Purse-600x400

ما زنی را دیدیم که در حال قدم زدن در یک مرکز خرید به داخل حوض فواره افتاد. اما اتفاق بدتر دیگری نیز در این رابطه افتاده است. پلیس کالیفرنیا در سن‌دیگو، گزارش داده است که مردی هنگام غروب، در حالی که به دستگاه الکترونیکی خود نگاه می‌کرده است از لبه‌ی صخره‌ای، سقوط کرده است.

در حالی که دستگاه در دست این مرد، شناخته شده نیست، اما می‌توان حدس زد که او به یک تلفن همراه یا شاید یک تبلت نگاه می‌کرده باشد. با توجه به آنچه که NBC News گزارش داده است، Bill Bender از گروه نجات San Diego می‌گوید: “شاهدان فردی را که حواس او را یک دستگاه الکترونیکی پرت کرده بود در حال سقوط از پرتگاه دیده‌اند.” او به محلی که در حال گذشتن از آن بود توجهی نداشت و تنها به دستگاهی که در دستش بود نگاه می‌کرد.

مردم منطقه، سعی کردند که او را نجات داده و CPR کنند، اما به نظر می‌رسید که برای نجات قربانی خیلی دیر شده بود. آنها با به خطر انداختن خود از تخته سنگ‌ها پایین رفته و خود را به مرد رساندند. Bender می‌گوید: آنها به سرعت عمل کرده و راهی برای پایین رفتن از صخره پیدا کردند.

از این حادثه درس‌های زیادی گرفته می‌شود و خوشبختانه مردم به آنها توجه خواهند کرد. اما امید زیادی نیست. هنوز، ما در غم فوت یک مرد هستیم و افکار ما به سمت دوستان و خانواده‌ی او است.

 

betanews

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا