کره شمالی گوشی هوشمند اندرویدی تولید میکند

کره شمالی گوشی هوشمند دارای نمایشگر با کیفیت و پیکسل بالا تولید می کند . این گوشی هوشمند کره شمالی اریرانگ نام دارد. همانطور که میدانید کره شمالی در زمینه های بسیاری مشهور است از قبیل : خفقان , تبعید ها ، زندان ها و گرسنگی شهروندان ولی تولید وسایل فوق پیشرفته الکترونیکی از علل این شهرت نمی باشد . ولی چه کسی می گوید یک کشور قراضه وابسته به حکومت دیکتاتوری نمی تواند رویاپردازی کند ؟

گوشی هوشمند کره شمالی اسمارت فون کره ای

کره شمالی سرگرم تولید گوشی هوشمند خود با نام Arirang می باشد کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی از کارخانه پیونگیانگ که در ان کارگران مشغول تولید دستگاه ها در طی روزهای تعطیل پایان هفته می باشند بازدید کرد و او هم مهر تایید خود را به صنعت تازه کار گوشی های هوشمند زده است . تصاویر زیادی وجود دارد که او را در حال نگاه کردن به این دستگاه ها و بررسی گوشی های هوشمند نشان می دهد.

آریرانگ

کلمه تولید در این کشور شایسته ی ترس است زیرا هیچ یک از تصاویر و یا گزارش ها خارج شده از کره نشان نداده است که گوشی ها در کره ساخته شده اند . این مسئله منجر به این امر شده است که بعضی از افراد به این باور رسند که این دستگاه ها در چین ساخته شده و با کشتی برای بازرسی به کره فرستاده می شوند . این مسئله ان چنان شفاف نمی باشد که ایا تبلت Samjiyon یا laptop-for-the-people از همین منبع حمایت می شود یا نه ! هرچند این مسئله برای اولین بار مطرح نمیشود که کره شمالی برای کپی از یک چیز به کار گرفته می شود .

صرف نظر از این که این دستگاه ها در چه جایی ساخته می شوند ، گوشی ها کاملا قابل تمجید بنظر می ایند . تصاویر صفحات نشان می دهد که گونه ای از اندروید در حال ساخت می باشد . اژانس خبری KNCA اعلام کرده است که گوشی های دستی لمسی با دوربین با پیکسل بالا ارائه می شوند . اما مسئله اصلی چگونگی تولید این دستگاه ها می باشد .

در ادامه گزارش های KNCA امده است که :

با نگاه بر نام تجاری آریرانگ بر روی گوشی های دستی ، او اعلام کرد که تولید انبوه کالاهایی با نام تجاری DPRK می تواند منجر به ایجاد غرورملی و احترام به خود برای مردم کره شود . همچنین بیان کرد : چقدر خوب است که می توان دید که گوشی های هوشمند دستی با موفقیت با تکنولوژی بومی ساخته می شوند و همچنین اعلان کرد که این اعتبار دانشی باعث می شود که مردم اجناس کره ای را دوست بدارند .

چقدر بد است که این گوشی های هوشمند احتمالا در کره ساخته نمیشود و تمام اینها یک سیاه بازی است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا