گوگل مپ آفلاین و آموزش ذخیره کردن نقشه های گوگل

گوگل مپ آفلاین به شما کمک میکند تا نقشه های گوگل را بدون نیاز به اینترنت داشته باشید. شما با استفاده از همان گوگل مپ و پس از انجام چند مرحله میتوانید نقشه ها را در موبایل و یا تبلت اندروید یا اپل خود ذخیره کنید.

دیروز شرکت گووگل نسخه جدیدی از نرم افزار گوگل مپ را برای آیپد  و ایفون منتشر کرده که شامل ویزگیای جدید و بهبود بخشی مانند نقشه های داخلی , تسهیل در مسیریابی  و پشتیبانی از ای پد با صفحه نمایش بزرگ میباشد . بااین همه  یک ویژگی  اصلی را در نسخه پیشین میتوان دید . دراین  نسخه جدید به روز شده ی گوگل مپ  استفاده به صورت آفلاین غیر فعال شده است .  ولی واقعیت این است  که هنوز میتوان از این ویژگی استفاده کرد. برای ذخیره کردن نقشه ها برای استفاده افلاین یک ترفند جالب وجود داره .

همانطور که در اخرین نسخه برنامه  نقشه های گوگل  برای سیستمهای اندروید مشخص است . ok maps
عملکرد و ترفندی  مشابه در ای پد و ایفون   دارد . برای ذخیره نقشه گوگل به صورت افلاین در گوگل مپ نسخه ی 2 از روش زیر میتوانید استفاده کنید .
تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مکان دلخواه روی نقشه رفته و زووم کنید و عبارت ok maps  را در قسمت جستجو وارد کنید تا تمام اطلاعات مربوط به منطقه مورد نظر (حتی خیابان ها ) ذخیره شود . مگر اینکه فاصله زیاد باشد که در این صورت هشدار مربوطه به شما داده خواهد شد .

حال ذخیره کردن نقشه گوگل را به صورت پله پله به شما آموزش میدهیم

مراحل ذخیره نقشه های گوگل

1. برنامه google maps 2.0  را بر روی ایفون  یا ای پد  خوداجرا کنید

2. به مکان مورد نظر بر روی نقشه رفته و زوم کنید

گوگل مپ آفلاین

3. گزینه جستجو را در بالای صفحه زده و عبارت  ok maps را  بدون درج گیومه , پرانتز و غیره درج کنید . و گزینه جستجو را بزنید

4. پنجره پیش بارگذاری نمایان میشود که عبارت پیش بارگذاری در ان قید شده است .

گوگل نقشه آف

offline-map-google-maps-3

5. زمانی که منطقه مورد نظر با موفقیت  برای استفاده افلاین  بارگیری شد به شما پیغامی در همین رابطه داده خواهد شد .همین ..  الان شما گوگل مپ آفلاین دارید . به هر حال جستجو یا گرفتن میسر هنوز نیازمند ارتباط با اینترنت میباشد. یعنی گوگل مپ آفلاین شامل مسیر یابی نمیشود

offline-map-google-maps-4

پاک کردن نقشه ها از گوگل مپ

اگر حجم مناطقی که شما به صورت افلاین  ذخیره کردید بر روی ای پد  یا ایفون  شما زیاد شد یا خودتان مایل به حذف مواردی که در حاقظه دستگاه شما است شدید میتوانید به قسمت  تنظیمات رفته سپس about,terms& privacy و clear application data  رفته و موافقت خود را جهت تکمیل فرایند اعلام کنید . با این کار تمام اطلاعات نقشه های افلاین پاک میشود .
توجه کنید که در برخی مناطق گزینه پیش بارگذاری در دسترس نیست ( در صورتی که منطقه مورد نظرجهت اتتخاب  افلاین  قادر به ذخیه شدن بر روی حافظه  cash  نباشد )

offline-map-google-maps-5

offline-map-google-maps-6

offline-map-google-maps-7

offline-map-google-maps-8

ذخیره نقشه مپ

offline-map-google-maps-10

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا