گوگل مپ اپل مپ آیتونز

گوگل مپ به آیتونز می آید؟ اپل مپ به درد ایران نمیخورد

در ios 6 شرکت اپل تصمیم گرفت دیگر از گوگل مپ استفاده نکند و این برنامه ی مفید جای خود را به اپل مپ داد. همانطور که پیشبینی میشد این کار گوگل با انتقاد های شدیدی همراه بود زیرا اپل مپ به خوبی نقشه گوگل نبوده و دارای جزئیات کمتر و در بعضی مواقع اشتباه است.

لازم به ذکر است که هم اکنون نرم افزارهایی همچون sygic در آیتونز قرار دارند که به صورت آفلاین بوده و نیاز شما را به نقشه ای کامل در تهران بر طرف میکند در حالی که گوگل مپ باید به صورت آنلاین مورد استفاده قرار گیرد و شما باید حتما به اینترنت متصل باشید. برخی نرم افزار ها نیز در آیتونز موجودند که همانند گوگل مپ بوده ولی ویژگی های کامل گوگل مپ را ندارند که در آینده به معرفی آنها میپردازیم.

گوگل مپ یا اپل مپ

اریک اشمیت , اپل و گوگل مپ

به گزارش رویترز، “اریک اشمیت” مدیر اجرایی شرکت گوگل به رد ادعاهایی مبنی بر اینکه این شرکت اپلیکیشن گوگل مپ جدیدی برای محصولات اپل عرضه کرده است، پرداخت.

رئیس بزرگترین موتور جستجوی جهان گفته است: شرکت گوگل پس از اینکه سازنده های آیفون از اپلیکیشن گوگل مپ در جدیدترین ساخته خود استفاده نکرد، نسخه ی جدیدی برای اپل ارائه نکرده است.
پس از عرضه iOS 6 شایعاتی آمد دال بر اینکه شرکت اپل نقشه های گوگل را با نقشه های شخصی خودش (the company’s own solution) جایگزین کرده است. هرچند دقت نقشه های اپل هنوز برای بعضی مناطق مورد انتقاد است (مشکل دارد) .
اشمیت به گزارشگران گفته هرچند ما هنوز هیچ کاری برای شرکت اپل انجام نداده ایم؛ اما هر روز و به کرات با مدیران اپل در حال گفتگو هستیم.
اما تعبیر سایت بلومبرگ از سخنان اشمیت تا حدودی متفاوت بوده است. اشمیت گفته بود نزدیک بود این اپلیکیشن تصویب شود اما اپل ادعای عرضه ی گوگل مپ جدید برای اپل را رد کرده اند.
اشمیت همچنین با رد اینکه آیا شرکت کالیفرنیایی Mountain View (که نقشه های الکترونیکی دارد) اپلیکیشن جدیدی برای فروش در اپل استورها عرضه کرده است یا نه؛ به توکیو تودی (Tokyo Today) گفته است: “ما هنوز هیچ کاری در مورد نسخه ی جدید گوگل مپ انجام نداده ایم. شاید اپل مجبور باشد از آن استفاده کند. در نهایت انتخاب با خودشان است.”

ترجمه: ش فربد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا