15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

برطبق گزارشات اعلام شده توسط اپل تاکنون 47 درصد آی دیوایس ها به ios8  بروزرسانی شدند . هرچند که این نسخه دارای مشکلاتی بود اما با انتشار زود هنگام نسخه ios 8.0.1 بسیاری از کاربران به پشتیبانی خوب اپل امیدوار شدند و بروزرسانی دوباره بسیاری از مشکلات را برطرف کرد . اپل همچنین نوید بروزرسانی تازه ای به ios 8.0.2 را داده که باز هم بر تعداد کاربران ios 8 خواهد افزود . اما در پست های گذشته گزارشاتی دادیم مبنی بر مصرف بالای ios 8 به نسبت نسخه 7 آن که به دلیل اضافه شدن ویژگی های زیاد امری عادی بود . در این پست قصد داریم 15 روش را جهت کاهش و بهینه سازی مصرف باطری ios8 آموزش دهیم .

15 نکته برای بهینه سازی باطری ios8

مصرف باطری ios8

خاموش کردن جستجوگر اتوماتیک وای فای

یکی از بخش های پرمصرف هر اسمارتفون وای فای آن است . این بخش در صورت روشن بودن بصورت اتوماتیک ارسال کننده های اینترنت را بررسی می کند و در صورت پیدا کردن یک فرکانس ارتباطی قوی شما را با خبر می سازد . در صورتی که احتیاجی به جستجوی اتوماتیک وای فای ندارید می توانید از مسیر زیر آن را خاموش کنید :

Settings > Wi-Fi > Ask to Join Networks and toggle to OFF

پیدا کردن بیشترین مصرف کننده باطری

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-07-35-amBNNOOR

در بخش ویژگی های جدید ios8 توضیح دادیم که یکی از جدیدترین و کاربردی ترین امکانی که به این نسخه اضافه شده مشاهده میزان مصرف باطری هر اپلیکیشن بصورت جداگانه است . شما می توانید ببینید هر اپلیکیشن چه میزان باطری را مصرف می کند و در صورتی که به فعال بودن آن احتیاجی ندارید آن را غیر فعال ( خاموش نه حذف ) کنید . میزان مصرف را می توانید از طریق مسیر زیر بیابید :

Settings > General > Usage > Battery Usage

خاموش کردن افکت پارالاکس

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-08-02-amBNNOOR

پارالاکس افکتی است که نمای سه بعدی را با استفاده از حسگر و ژیروسکوپ در آیفون ارائه می دهد . این افکت ابتدا در ios 7 ارائه شد اما در نسخه های بعد ارتقاع پیدا کرده و تکمیل شد . خاموش کردن این افکت به میزان زیادی در مصرف باطری موثر است . شما می توانید از طریق روشن کردن بخش Reduce Motion در مسیر زیر پارالاکس را غیر فعال کنید :

General > Accessibility > Reduce Motion

خاموش کردن بروزرسانی خودکار اپلیکیشن ها

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-08-16-amBNNOOR

اپلیکیشن های نصبی روی آیفون بصورت پیش فرض مرتب در حال بروزرسانی به آخرین نسخه هستند . شما می توانید با ورود به مسیر زیر و خاموش کردن بروزرسانی خودکار آن را غیر فعال کنید . فراموش نکنید بروزرسانی به آخرین نسخه تاثیر زیادی در عملکرد اپلیکیشن دارد پس بعد از خاموش کردن این سرویس همیشه گوش به زنگ انتشار نسخه های جدید باشید :

Settings > iTunes & App Store

خاموش کردن رفرش نرم افزاری

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-08-28-amBNNOOR

بسیاری از نرم افزارهای آنلاین جهت هماهنگی با سرور اصلی بصورت مرتب رفرش می شوند و اطلاعات خود را بروز می کنند . نرم افزارهایی مانند پیام رسان ها ” واتس آپ و ویچت ” به همین ترتیب پیام های رسیده را دریافت می کنند . ممکن است بسیاری اپلیکیشن نصب شده عملیات مرور را انجام دهند در صورتی که احتیاجی به آن نداشته باشید . به همین دلیل می توانید از مسیر زیر آن ها را خاموش کنید :

Settings > General > Background App Refresh

سرویس موقعیت یاب

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-08-43-amBNNOOR

بسیاری از نرم افزارها جهت خدمت رسانی بهتر احتیاج به دسترسی به موقعیت مکانی شما دارند . استفاده از این اپلیکیشن ها و استفاده آن ها از سرویس موقعیت یاب باعث مصرف بیشتر باطری می شود . در صورتی که اپلیکیشنی را لازم ندارید و یا این سرویس کمکی به شما نمی کند می توانید از مسیر زیر دسترسی آن اپلیکیشن به سرویس موقعیت یاب را غیر فعال کنید :

Settings > Privacy > Location Services

خاموش کردن 4G

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-10-31-amBNNOOR

تکنولوژی نسل 4 یکی از جدیدترین سرویس های موبایلی است و با توجه به اینکه در حال حاضر پوشش و کاربرد خاصی در کشور ندارد ، می توانید آن را از مسیر زیر غیر فعال کنید :

Settings > Cellular > Enable LTE

خاموش کردن تنظیم خودکار نور روشنایی

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-08-51-amBNNOOR

تنظیم خودکار روشنایی یکی از ویژگی های خوب آیفون در ios 8 است . اما معمولا این سیستم نور صفحه نمایش را تا حدودی بیشتر از کاربرد روشن نگه می دارد . شما می توانید از مسیر زیر این ابزار را غیر فعال کنید و از با تنظیم دستی آن در صورت عدم نیاز به نور بالای صفحه آن را تا آخر کاهش دهید :

Settings > Display & Brightness

خاموش کردن اعلان های نرم افزاری

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-09-02-amBNNOOR

اعلان ها ( نوتیفیکشن ها ) ما را از وجود تغییرات ، اخبار و پیغام ها با خبر می کنند . مثلا در صورت دریافت لایک در فیس بوک از طریق کلاینت این سایت باخبر می شوید . بسیاری از نوتیفیکشن ها در اپلیکیشن های مختلف غیر ضروری هستند و می توانید با خاموش کردن آن از طریق مسیر زیر میزان زیادی در مصرف باطری ios8 صرفه جویی کنید :

Settings > Notifications

استفاده بیشتر حالت هواپیما

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-10-42-amBNNOOR

 

هرچند ویژگی اسمارتفون ها در دسترس بودن آنهاست اما شما میتوانید روی آی پد و آی پود تاچ خود با فعال کردن این گزینه به میزان زیادی در مصرف باطری صرفه جویی کنید . این حالت فقط شبکه های ارتباطی را از دسترس خارج می کند ولی میتوانید به وسیله وای فای به راحتی به اینترنت متصل شوید .

خاموش کردن سرویس های موقعیت یابی

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-09-15-amBNNOOR

قبلا در این باره نوشتیم که موقعیت یابی چیست . اما اینکه این سرویس چه اطلاعاتی در اختیار اپلیکیشن ها قرار می دهد نیز مهم است . شما می توانید با ورود به مسیر زیر بسیاری از خدماتی که موقعیت یاب ارائه می کند ( اطلاعاتی که جمع آوری می کند ) را غیر فعال کنید :

Settings > Privacy > Location Services > System Services

خاموش کردن بروزرسانی خودکار ساعت

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-07-49-amBNNOOR

در ios8 ساعت براساس موقعیت جغرافیای شما ( وابسته به سرویس موقعیت یاب ) بروز می شود . این عملیات هر چند ثانیه یکبار انجام می شود . در صورتی که گزینه قبل را غیر فعال کرده اید می توانید این بخش را نیز خاموش کرده و در مصرف باطری ios8 صرفه جویی کنید . از طریق مسر زیر اقدام کنید :

Settings > General > Date & Time

خاموش کردن بلوتوث

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-09-43-amBNNOOR

بلوتوث بصورت پیش فرض همیشه در ios8 روشن است . این بخش در صورت روشن بودن مصرف بالایی از باطری دارد و بهتر است در صورت عدم استفاده مداوم  خاموش شود . پس به راحتی کنترل سنتر را از بالا اسلاید کرده و با انگشت پایین بیاورید و با انتخاب آیکون بلوتوث آن را خاموش کنید .

خاموش کردن سرویس هندزاف

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-09-31-amBNNOOR

به نظر می رسد این بخش برای ما ( ایران ) چندان کاربردی نباشد . اما در واقع یک مصرف کننده بالای باطری ios8 است و بهتر است در صورتی که از آن استفاده ای ندارید هرچه سریعتر آن را از طریق مسیر زیر غیرفعال کنید :

Settings > General > Handoff & Suggested Apps

خاموش کردن AirDrop

BNNOORPhoto-28-09-2014-2-09-48-amBNNOOR

یک اپلیکیشن کاربردی جهت ارتباط و دریافت و ارسال فایل بین کاربران ios نرم افزار AirDrop است . این نرم افزار با توجه به اینکه از وای فای جهت ارتباط استفاده می کند سرعت بسیار بالایی دارد . اما بهتر است در صورت عدم استفاده آن را مرکز کنترل خاموش کنید و فقط در صورت نیاز آن را فعال کنید .

امیدواریم با رعایت نکات بالا بتوانید تا حد زیادی مصرف باطری ios8 را کاهش دهید . تجربه های خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا