میان وعده هایی خوش مزه برای کاهش وزن!

میان وعده هایی که چربی سوز هستند

میان وعده هایی که بین وعده های اصلی مصرف می شود می تواند بیشتر از آن چیزی که شما فکر میکنید مهم باشد . برخی از انتخابها می تواند متابولیسم یا سوخت و ساز بدن شما را افزایش داده و به کاهش وزنتان کمک کند . در این مقاله قصد داریم درمورد میان وعده هایی صحبت کنیم که چربی سوز هستند.

میان وعده در مقابل کاهش وزن :

آمریکایی ها خوردن میان وعده را بسیار دوست دارند . اما طبق مطالعه ای که اخیرا توسط USDA انجام شده است ، عادتهای خوردن میان وعده در ما می تواند کالری بیشتر و مواد مغذی کمتری وارد بدن کند . اما اگر مصرف این میان وعده ها درست و صحیح باشد می تواند انرژی لازم برای بدن را تامین کرده و فرصتی به شما بدهد تا تمام نیازهای مرتبط با مواد مغذی را تامین کنید .

چه میان وعده هایی می توانند چربی سوز باشند ؟

خوردن میان وعده ها با نسبت مواد مغذی صحیح ، با کالری درست می تواند انرژی بدن را تامین و به کاهش وزن نیز کمک کند . پروتئین می تواند سوخت لازم برای رشد توده های ماهیچه ای را فراهم کند .فیبر نیز به هضم کمک کرده و از اضافه شدن چربی و شکر در بدن شما جلوگیری میکند.  انتخاب هوشمندانه ی یک غذا می تواند به عملکرد بهتر بدن کمک کند .  Bowerman میان وعده ها و خوراکی هایی را پیشنهاد میکند که کمتر از 200 کالری و 10 گرم پروتئین و 5 گرم فیبر داشته باشد.

almonds_burn_fat-400x400

یک سیب و  شیر کم چرب :

Bowerman می گوید  : تقریبا هر میوه ای میتواند یک میان وعده ی عالی باشد اما بهتر است این میوه ها را با کمی پروتئین همراه کنید . بر خلاف کربوهیدراتها که به سرعت مصرف می شوند ،پروتئین میتواند در بدن باقی بماند و انرژی بدن شما را برای مدت طولانی فراهم سازد بنابراین برای چند ساعت گرسنه نمی شوید .انتخاب ما برای جفت میوه – پروتئین یک سیب بزرگ و یک فنجان شیر کم چرب است . این ترکیب میتواند 10 گرم پروتئین و 5 گرم فیبر وارد بدن شما کند درحالیکه تنها 200 کالری دارد .

milk_burn_fat-400x400

آووکادوی پرشده با پنیر کلبه :

این ترکیب میتواند برای زمانهایی که هوس یک  میان وعده ی خامه ای وکرمی کرده اید مفید باشد . هسته ی آووکادو را در بیاورید و آن را با 56 گرم از پنیر کلبه ی 1 درصد پر کنید . با 200 کالری ، شما می توانید 9 گرم پروتئین  و 7 گرم فیبر واردبدن خود کنید .

تن ماهی در کراکر سبوس دار:

اگر نمی خواهید یک ترکیب لبنی در میان وعده ی خود داشته باشید می توانید از تن ماهی استفاده کنید . تن ماهی منبع غنی از پروتئین بدون چربی  بوده و دارای امگا  3 است .برای تقریبا 200 کالری ، شما می توانید از 85 گرم تن ماهی و 6 عدد کراکر سبوس دارد استفاده کنید . این ترکیب 3 گرم فیبر  و20 گرم پروتئین دارد .

ترکیب عدس و تخم آفتابگردان بر روی نان پیتا :

عدس منبعی غنی از آهن بوده و یک ماده غذایی افزایش دهنده ی متابولیسم بدن است . این ترکیب 180 کالری داشته و میتواند 10 گرم پروتئین و 10 گرم فیبر وارد بدن کند.

میگو :

ممکن است شما صدف را به عنوان یک غذای آماده قبول نداشته باشید اما  قرار دادن این ماده در میگوی پخته شده بسیار خوشمزه خواهد بود.با ماست یونانی و آووکادو ، این ترکیب منبع غنی  از پروتئین (9 گرم) خواهد شد . که تنها 129 کالری دارد .

اسموتی توت :

این دستور غذایی ، که به همراه پودر پروتئین سویا و ماست کم چرب استفاده می شود ، شامل 9 گرم پروتئین است . توت منجمد میتواند 4 گرم فیبر به این ترکیب اضافه کند و با استفاده از عسل می توان شیرینی لازم به این ترکیب را داد .همه ی این ترکیبات تنها 139 کالری دارد .

گلابی گرم به همراه پنیر ریکوتا و دارچین :

پنیر ریکوتا (پنیر ایتالیایی)  سرشار از پروتئین بوده و گلابی منبع خوبی برای فیبر است . این دو ماده به همراه یک قاشق چایخوری دارچین ، میان وعده ی خوشمزه ای خواهد بود که 8 گرم پروتئین ، 5 گرم فیبر و 170 کالری دارد .

توفوی  غلطانده شده در میسو( خمیر سویا):

این دستور غذایی  به عنوان یک غذای اصلی به کار می رود اما به خاطر داشتن کالری اندک(تنها164 کالری) می توان از آن به عنوان یک میان وعده ی سبک نیز استفاده کرد . این ترکیب 12 گرم پروتئین و 3 گرم فیبر دارد .

Edamame (آماده سازی سویای نارس با پوست):

یک فنجان از این ماده  و یا دانه های سویای آب پز می تواند 17 گرم پروتئین ، 8 گرم فیبر و 189 کالری برای بدن شما تامین کند .

ساندویچ مرغ با نان پیتا :

به گفته ی Bowerman هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید از غذاهای اصلی به عنوان میان وعده نیز استفاده کنید .اغلب میان وعده های سالم و متعادل آنهایی هستند که به عنوان غذای اصلی مورد استفاده قرار میگیرند . مثلا شما میتوانید از غذاهای مانده یک ساندویچ خوشمزه درست کنید . با نان پیتا و  مرغ پخته یک ساندویچ درست کنید و آن را به دو قسمت تقسیم کنید و در طول روز به عنوان میان وعده میل کنید . هر کدام از این ساندویچها 200 کالری داشته می تواند 3 گرم فیبر و بیشتر از 20 گرم پروتئین وارد بدن شما کند .

chicken_burn_fat-400x400

گل کلم و لوبیای سفید :

لوبیای سفید را به همراه سیر بو داده ( برای تهیه ی سیر بو داده کافیست 3 حبه سیر ، 1 قاشق غذاخوی روغن زیتون ، نصف پیمانه خامه ترش و 1/4 پیمانه مایونز را مخلوط کنید )آماده کنید و آن را روی کراکر ها  قرار دهید و به همراه گل کلم بخورید .این ترکیب 11 گرم پروتئین ، 8 گرم فیبر و 199 کالری دارد .

نان تست با گلابی و گردو :

این دستور غذایی را به دو بخش تقسیم کرده و هرکدام را به عنوان یک میان وعده مصرف کنید . این ماده نه تنها بدن شما را برای سوزاندن چربی آماده میکند بلکه سطح انرژی بدن  را نیز افزایش می دهد .گردو سرشار از سروتونین است . سروتونین هورمونی است که مواد شیمیایی خوبی در مغز آزاد میکند .

سالاد عدس با گوجه فرنگی و آب تره :

سالادها به خاطر ایجاد 200 کالری در بدن میتوانند به عنوان میان وعده در عصر مورد استفاده قرار گیرند .این ترکیب به خاطر داشتن عدس و سایر سبزیجات دارای 11 گرم پروتئین ، 8 گرم فیبر است.

استفاده از شکلاتهای لونا:

هنگام انتخاب این گونه مواد ، قانون یکسانی حاکم است . باید این ترکیبات 200 کالری و یا کمتر داشته باشند .

lunabar_burn_fat-400x400

توستاتای سبزیجات:

این یک غذای مکزیکی است . این غذا به سرعت و به راحتی تهیه شده و دارای 13 گرم پروتئین ،10.5 گرم فیبر است و 200 کالری دارد .

سیر کبابی و edamame:

Edamame خود به تنهایی خوراک خوشمزه ای است اما ترکیب آن با سیر کبابی طعم بی نظیری به آن میدهد. شما میتوانید از این میان وعده  162 کالری ،9 گرم پروتئین و 6 گرم فیبر دریافت کنید .

مارچوبه و تخم مرغ آب پز شده :

این  دستور غذایی یک ترکیب قدیمی است . مارچوبه سرشار از فیبر بوده و خاصیت پروتئینی تخم مرغ را تعدیل میکند . ( به علاوه مارچوبه به دلیل داشتن ویتامین B6  و E یک داروی مقوی برای غرائز جنسی است ). 15 عدد مارچوبه ی پخته شده و یا خام را با یک تخم مرغ آب پز ترکیب کنید . این  میان وعده ،126 کالری ،11 گرم پروتئین و 5 گرم فیبر دارد .

چای سبز یخی با طعم نعنا :

اگر شما  گرسنه نیستید و فقط از روی بی حوصلگی به دنبال چیزی هستید که بخورید این نوشیدنی میتوانید برای شما مفید باشد . چای سبز طبق تحقیقات انجام شده در کلینیک تغذیه ی آمریکا ، خاصیت لاغر کنندگی دارد . این ویژگی به دلیل وجود ترکیبی  به نام EGCG  است که متابولیسم و سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد . Bowerman میگوید بیشتر مطالعات انجام شده بر روی چای سبز و اثرات آن در کاهش وزن بی پایان بوده است اما از آنجایی که یک ماده ی سالم است می توان در طول روز از آن استفاده کرد. نوشیدن آب و چای یک روش خوب برای حفظ تمام فرآیندهای بدن از جمله سوخت وساز است .

(  مواد تشکیل دهنده : 1 فنجان  برگ نعنای تازه و شسته شده ،3 الی 4 بسته چای سبز ،یخ ، عسل یا شهد آگاو . طرز تهیه : ابتدا نعناع ها را بشویید و در یک ظرف قرار دهید . سپس چای سبز را به آن اضافه کرده و روی آنها آب داغ بریزید . کمی فضای خالی بگذارید . این ترکیب را پوشانده و به مدت 4 الی 5 ساعت در فریزر قرار دهید . سپس بسته ی چای سبز را بردارید و روی آنها یخ بریزید . برای شیرین کردن می توانید از عسل استفاده کنید )

greentea_burn_fat-400x400

اسموتی چای سبز :

این یک روش سالم برای آماده سازی چای سبز است . شما میتوانید این نوشیدنی شیرین را با مقدار کمی پروتئین بدون چربی همراه کنید ( به عنوان مثال گوشت بوقلمون). مصرف هر وعده از این ترکیب 3 گرم فیبر  وارد بدن میکند همچنین این ماده به دلیل داشتن فلفل قرمز اشتها را محدود کرده و متابولیسم را افزایش میدهد . )  مواد لازم برای تهیه ی این اسموتی  :3/4   فنجان چای سبز آماده و سرد شده ،1/8قاشق چایخوری فلفل قرمز،آب لیمو ،2 قاشق چایخوری شهد آگاو ،1 گلابی کوچک . طرز تهیه :تمام مواد را در یک غذاساز بریزید و آن را تا وقتی که نرم شود به هم بزنید)
منبع : health

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا