معرفی و بررسی اتومبیل M2 شرکت بی ام و

بیشتر اوقات ، افرادی که از این گفته رایج که ” چیز های خوب و عالی همیشه در بسته بندی های کوچک می آیند ” دفاع می کنند ، حرف شان اشتباه از آب در می آید. از همه این حرف ها گذشته ، هیچ کس کیک کوچک را دوست ندارد. هرچند ، در مورد اتومبیل جدید ساخته شده به دست شرکت بی ام و ، دقیقا بر عکس این موضوع رخ داده است. این اتومبیل جدید M2 نام دارد و شرکت بی ام و توانسته است با تولید آن اتومبیل های کوپه سری دو کمپانی خودش را گرفته و آن ها را به اتومبیل های دینامو مخصوص جاده تبدیل کند ، چرا که این اتومبیل جدید موتور سه لیتری شش سیلندر مدل M4 این شرکت را با بدنه های کوچک اتومبیل های سری دو ترکیب کرده است.

p90199658_highres

اتومبیل M2 شرکت بی ام و به همگان ثابت که درست گفته اند که همیشه چیز های خوب و عالی در بسته بندی های کوچک می آیند

موتور توربو شارژ و تمام آلومینیومی که در زیر کاپوت بسیار بلند اتومبیل M2 قرار گرفته است می توانید قدرت خارق العاده 365 اسب بخار و گشتاوری معادل با 343 پوند بر فوت تولید کند. در طول استفاده از توربو اتومبیل که شرکت بی ام و آن را ” Overboost ” ، موتور این وسیله نقلیه می تواند گشتاوری به شدت بالای 369 پوند بر فوت را تولید کند. وقتی که حالت اتومبیل را به گزینه انتخابی M DCT ( انتقال کلاچ دوگانه ) را نیز به این موارد اضافه کنیم ، اعداد خروجی حاصل از بررسی قدرت بدست آمده ، این اتومبیل را قادر به رسیدن از 0 تا 60 مایل بر ساعت ، آن هم در 4.2 ثانیه ، می سازد. وقتی این قابلیت ها را به گیربکس 6 حالته دستی این اتومبیل اضافه کنیم ، باز هم با سرعت بالای 4.4 ثانیه در رسیدن از 0 تا 60 مایل بر ساعت طرف خواهیم بود.

اگر شما هم از خودتان می خواهید بپرسید که چرا یک نفر باید دلش بخواهد با یک گیر بکس دستی کند کار کند ، من پیشنهاد می کنم که قبل از مطرح کردن چنین سوال ساده لوحانه ای کمی دست نگه دارید. با این که اتومبیل M2 وقتی که با گیر بکس دستی حرکت می کند کند تر باشد ، ولی به راننده خودش حس حرکت و قدرت وصف ناپذیری را می بخشد. این بدین معنی است که ، با این که این اتومبیل در واقع کند تر می باشد ، ولی به شما حس سرعت بالایی را القا می کند. با استفاده از تکنولوژی ای که بی ام و آن را ” تطبیق بازگشتی ” می نامد ، موتور به صورت خودکار نوسان دریچه گاز اتومبیل را در طی انجام دنده معکوس ، برای راننده تنظیم می کند ، تا بدین وسیله اطمینان حاصل شود که هر تعویض دنده در این اتومبیل به بهترین شکل ممکن انجام شود. علاوه بر این ، قیمت های داخلی جعبه دنده اتومبیل از جنس فیبر کربن ساخته شده اند تا بدین وسیله تعویض دنده ها هر چه بهتر و راحت تر انجام شود.

2015-10-15_005419

وقتی که نیرو بخش M DCT و یا جعبه دنده را ترک می کند ، به دیفرانسیل های فعال چرخ های عقب فرستاده می شود. اما به جای این که نیرو را به سادگی به هر دو چرخ های عقب منتقل کنیم ، دیفرانسیل ها از قطعات الکترونیکی کمک می گیرند تا بدین وسیله این انتقال نیرو را هر چه کارآمد تر انجام دهند. به عنوان مثال ، در شرایطی که با جاده های سخت و یا خیلی لیز طرف هستیم ، دیفرانسیل می تواند با کارآمدی هر چه تمام تر یکی از چرخ ها را قفل کرده – که بدین وسیله گشتاوری معادل با 1834 پوند بر فوت را بر اتومبیل اعمال می کند و از دور خود چرخیدن آن جلوگیری به عمل می آورد.

اتومبیل M2 علاوه بر این به یک قطعه الکترونیکی–مکانیکی جادویی دیگر نیز مجهز شده است که نام آن فرمان دهی قدرتی الکتریکی است

اساسا ، این سیستم جدید شما را از دست سیستم سنگین و ناکارآمد فرمان های هیدرولیکی ، راحت می کند. نه تنها این سیستم وقت خراب شدن از خودش روغن قرمز پخش نمی کند ، بلکه می تواند رانندگی تا مسافت 0.6 مایل بیشتر به ازای هر گالن را به اتومبیل شما اضافه کند. حالا ممکن است که برخی از رانندگان مخالف با تغییر ریشه ها بگویند که این سیستم ها روح و حس واقعی اتومبیل سواری را از بین می برند. اما شما می توانید با فشار دادن تنها یک دکمه ، وزن فرمان دهی قدرتی اتومبیل M2 را تغییر دهید. پس ، حتی اگر شما در ابتدا آن را دوست نداشته باشید ، ولی بعد از مدتی استفاده از آن حتما لذت خواهید برد.

2015-10-15_005429

حالا ، من می‌دانم که هنوز وارد بحث ظاهری این اتومبیل نشده ام ، چرا که به نظر من خودش به نحوی گویای همه چیز هست. شرکت بی ام و اعلام کرده است که برای طراحی این اتومبیل از دیگر اتومبیل های کلاسیک و تاریخی این شرکت مانند مدل های Turbo سال 2002 و CSL مدل 3.0 الهام گرفته است. من خود به شخصه نتوانستم این موارد را ببینم ، تنها چرخ های این اتومبیل من را کمی به یاد آن اتومبیل ها انداختند. در عوض ، به نظر من این اتومبیل بسیار شبیه اتومبیل های اسپرت سری دو این کمپانی است. با این که من خطوط کناری این اتومبیل را دوست دارم ، ولی باید بگویم که به نظرم آن ها خیلی شبیه به اتومبیل موستانگ 2015 طراحی شده اند. از طرف دیگر ، من اگزوز های براق کرومی این اتومبیل را خیلی پسندیدم ، چرا که صدای خارج شده از آن می تواند درست مانند سیستم فرمان این اتومبیل بسته به درخواست راننده ، با استفاده از فلاپ های به صورت الکترونیکی کنترل شده آن ،کم و زیاد شود.

اگر شما هم در حال حاضر در حال تصور کردن شخصی سازی هایی هستید که می خواهید بر روی اتومبیل M2 خودتان انجام دهید ، باید بدانید که این اتومبیل در چهار رنگ مختلف قرار است عرضه شود : آبی متالیک ، سفید آلپی ، سیاه یاقوت کبود و خاکستری معدنی. در مورد قیمت این محصول هم شرکت بی ام و هنوز هیچ اطلاعاتی منتشر نکرده است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا