رقابت اندروید اتو و اپل کار پلی برای استفاده در مدل 911 پورشه

اگر شما برای استفاده اندروید اتو (Android Auto) در ماشین پورشه مدل 911 سال 2017 امیدوار بودید ، بهتر است که به این موضوع دوباره فکر کنید . ظاهرا پورشه قصد همکاری با گوگل و استفاده از این سرویس را در ماشین مدل 911 خود ندارد و شرایط استفاده از آن تصمیم گیری را باری پورشه سخت کرده است.

یک گزارش از موتور ترند نشان می دهد که ، سرویس اندروید اتو اطلاعاتی در مورد سرعت خودرو، موقعیت دریچه ی گاز، دمای آب رادیاتور، دور موتور، دمای روغن و … می خواهد و این در حالی است که سرویس اپل کار پلی (CarPlay) فقط می خواهد از حرکت یا توقف اتومبیل مورد نظر مطلع شود.

2015-10-08_001733

بنابراین رقابت بین شرکت گوگل و اپل بالا گرفته است و پورشه قصد همکاری با یکی از این 2 شرکت را دارد که به نظر می رسد با شرکت اپل همکاری کند

مشخص نیست که چرا گوگل قصد دریافت چنین اطلاعاتی از اتومبیل را دارد . به نظر می رسد گوگل قصددارد که یک سیستم عامل دائم در صنعت خودرو سازی باشد و می خواهد تمام صنایع خودروسازی از سرویس های گوگل در اتومبیل های جدید خود استفاده کنند . از قابلیت های هوشمند اندروید اتو می توان به برقراری تماس ، استفاده از دستورات صوتی ، اجرای موسیقی و … اشاره کرد . اپل کار پلی نیز ویژگی های مشابه به این سرویس دارد که توسط سیستم عامل iOS اجرا می شود.

به هر حال پورشه هنوز تصمیم قطعی برای استفاده اندروید اتو یا اپل کار پلی را نگرفته است و باید منتظر ماند که پورشه برای ماشین مدل 911 که در سال 2017 عرضه می شود از کدام سرویس استفاده خواهد کرد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا