2048 یک بازی آیفون جورچین است و کار شما ترکیب کردن کاشی‌های یکسان و ساخت اعداد بزرگتر است. زمانی که نتوانید هیچ حرکتی انجام دهید و صفحه پر از اعداد شود، بازی تمام می‌شود. هدف در این بازی ترکیب اعداد با یکدیگر و رسیدن به عدد 2048 است، اگر بخواهید به این عدد دست یابید، شما باید استراتژی خاصی را پیاده کنید و برای انجام حرکات خود برنامه ریزی داشته باشید و با دقت اینکار را انجام دهید. در این مطلب می‌خواهیم چند نکته و ترفند به شما بگوییم تا به امتیاز بالاتری برسید و هر بار عدد 2048 را فتح کنید.

1. در بازی 2048 چگونگی حرکت صفحه را درک کنید

2048_tips_guide_screens_1

در بازی 2048 شما تنها به چهار جهت اصلی می‌توانید حرکت کنید; بالا، پایین، چپ و راست. هر بار که دست خود را به سمتی بکشید تمام کاشی‌ها در همان مسیر تا جایی که بتوانند حرکت می‌کنند. اگر با یکبار حرکت چندین کاشی بتوانند با یکدیگر ترکیب شوند، اینکار را انجام خواهند داد. در ذهن خود بررسی کنید که قبل از کشیدن کاشی‌ها به یک سمت، انجام یک حرکت چه نتیجه‌ای خواهد داشت. ممکن است نتیجه دلخواه شما حاصل شود و البته ممکن است آنطور که می‌خواهید پیش نرود. پس ابتدا نتیجه کار را بسنجید.

2. به دنبال ترکیب اعداد بزرگ نباشید

2048_tips_guide_screens_2

گاهی اوقات نمی‌توان جلوی وسوسه حرکت اعداد بزرگ در طول صفحه به منظور ترکیب آنها با یکدیگر را گرفت. اینکار اغلب اوقات نه تنها وضعیت را بهتر نمی‌کند بلکه وضعیت بدتر  هم می‌شود. بر روی ترکیب کاشی‌های کوچکتر تمرکز کنید، و زیاد نگران کاشی‌های بزرگ نباشید چون بالاخره با یکدیگر ادغام خواهند شد.

3. کار خود را به یک گوشه بکشانید

2048_tips_guide_screens_3

ایستادن در یک گوشه و هدایت کاشی‌‌ها برای ترکیب شدن در آن گوشه فرصت‌های بیشتری برای شما فراهم می‌کند تا کاشی‌های جدیدتری بدست آورید. در طول روند بازی متوجه خواهید شد که نگه داشتن گروه اعداد در یک گوشه بهترین کار است. در واقع سعی کنید کاشی‌های جدید را در وسط صفحه ایجاد کنید و با کشاندن آنها به گوشه‌ها با یکدیگر ادغامشان کنید.

4. نقشه رو به جلو داشته باشید

2048_tips_guide_screens_4

داشتن یک نقشه رو به جلو و استراتژی واقعا به شما کمک می‌کند. به همه کاشی‌هایی که در صفحه دارید نگاه کنید و از خود بپرسید که با کاشی‌های 2 یا 4 باید چکار کنم و به چه شکل آنها را ترکیب کنم.

5.  سرعت را کم کنید و کمی فکر کنید

2048_tips_guide_screens_5

گاهش اوقات گفتن اینکه بهترین حرکت چیست سخت می‌شود، اما حتی اگر از پس آن برنیایید باز مشکلی نیست، بازی 2048 فرصت‌های زیادی را در اختیار شما می‌گذارد تا زمانی که جای خالی در صفحه وجود دارد حرکت بدی که انجام دادید را جبران کنید. اگر واقعا نمی‌دانید که بهترین حرکت چیست بهتر است که از مکان هر کارت ارزیابی مجددی انجام دهید و مکان کارت‌های حال حاضر را تغییر دهید و نگران کارت‌های جدید نباشید.

6. همیشه به جایی حرکت انجام دهید که چندین کاشی با یک حرکت ادغام شوند

2048_tips_guide_screens_6

اگر شانسی پیش آمد که توانستید چندین کارت را با یک حرکت ادغام کنید، این شانس را از دست ندهید. با ایجاد فضایی بیشتر در صفحه زمانی که کارت‌های جدید ایجاد شوند شما انعطاف پذیری بیشتری برای احرکت آنها خواهید داشت. در واقع با یک حرکت شما یک کارت با کارت دیگر ادغام می‌کنید و یک کارت جدید ساخته می‌شود و جای آن را پر می‌کند، اما زمانی که با یک حرکت بتوانید چندین کارت را با یکدیگر ادغام کنید تنها یک کارت به جای همه آنها ساخته خواهد شد و صفحه خلوت تر می‌شود تا شانس شما برای پیاده کردن استراتژی مد نظر تان بیشتر شود.


 بازی  Threes را امتحان کنید!

threes_iphone_hero

اگر بازی 2048 را دوست دارید چرا بازی سه تایی ها که از آن الهام گرفته را انجام ندهید. بازی زیبای Threes دقیقا شبیه به 2048 نیست اما برای پیاده کردن استراتژی‌ها بسیار شبیه به یکدیگ طراحی شده‌اند. بازی Threes همچون 2048 رایگان است.

<
لینک بازی 2048 در مرورگر

لینک دانلود بازی 2048 برای iOS

لینک دانلود بازی 2048 برای اندروید

لینک بازی Threes در مرورگر

دانلود بازی Threes برای iOS

دانلود بازی Threes برای اندروید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *