22 ترفند و راهنمایی مربوط به اپل واچ

در این پست 22 مورد از راهنمایی های ضروری و ترفندهای جالب اپل واچ در در گایدلاین آن نوشته شده است برای کاربران این ساعت هوشمند ارزشمند آورده شده است:

1) روشن کردن دستی حالت Power Reserve یا حالت ذخیره انرژی

آیا نگران هستید که اپل واچ شما زمانی که زیاد از آن استفاده نمی کنید باتری خیلی زیادی را خالی کند؟ شما می توانید به صورت دستی آن را در حالت ذخیره انرژی قرار بدهید. که فقط تا وقتی شما کار دیگری ندارید زمان را به شما نشان دهد ، برای اینکار side button یا دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید ، سپس کشوی مربوط به Power Reserve را بکشید تا فعال شود.

 

 

2) رفتن به برنامه ای که آخرین بار از آن استفاده کردید:

به صورت پیش فرض اپل واچ طوری تنظیم شده است که اگر شما مچ دستتان را به سمتی تغییر دهید ساعت را نشان می دهد. می توانید به بخش تنظیمات بروید و کاری کنید که از این پس وقتی بیدار شدید و مچ دستتان را تکان دادید به برنامه ای برود که قبل از خوابیدن در حال استفاده از آن بودید.

برای اینکار باید مسیر زیر را طی کنید:

Settings > General > Activate on Wrist Raise > On

و سپس در این بخش روی Open to the Last-Used App بزنید.

 

apple-watch-tips-last-used-app-change

 

3) تغییر سایز متن به سایز دلخواه:

وقتی دستگاه به این  کوچکی در اختیار شماست مسلما سایز متن آن نیز کوچک است و گاهی شما نیاز دارید که سایز متنی که در صفحه شما وجود دارد کمی بزرگ تر باشد تا چشمان شما اذیت نشود. اپل این قابلیت را نیز برای شماایجاد کرده است. کافیست این مسیر را طی کنید:  Settings > Brightness & Text Size  و در آن جا سایز دلخواهتان را انتخاب کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که متن مربوط به کدام قسمت ها درشت باشد و انتخاب کنید که سایز مربوط به نمایش زمان نیز بزرگ شود و همچنین می توانید رنگ مربوط به نمایشگر زمان را نیز تغییر دهید.

3apple-watch-tips-text-size-change

 

4) بی صدا شدن هشدار ها با لمس کف دست :

شاید اگر بخواهید هشدارها و نوتیفیکشن ها را در ساعت خود غیرفعال کنید مخصوصا زمانی که خواب الو هستید با توجه به سایز کوچک این دستگاه کمی آزار دهنده باشید. شما می توانید به راحتی ساعت خود را طوری تنظیم کنید که اگر سه ثانیه کف دستتان روی آن قرار بگیرد هشدار خاموش شود. برای اینکار ابتدا باید به برنامه مربوط به اپل واچ در آیفون بروید و در آنجا مسیر زیر را طی کنید:

My Watch > Sounds & Haptics > Cover to Mute.

5apple-watch-tips-cover-to-mute

 

5) مخفی کردن برنامه های اپل واچ:

شاید اولش که اپل واچ خود را گرفتید از دیدن برنامه ها در صفحه خود هیجان زده شوید اما به مرور ممکن است با زیاد شدن و به هم ریخته شدن این آیکون ها کلافه شوید. شما می توانید برای مخفی کردن آیکون های مربوط به برنامه ها از صفحه اصلی اپل واچتان به برنامه اپل واچ در آیفون خود بروید ، و show/hide برنامه را انتخاب کنید. همچنین می توانید روی آیکون برنامه بزنید و ضربدر قرمز روی آن را فشار دهید با این کار برنامه همچنان در آیفون شما باقی خواهد ماند و هروقت خواستید می توانید دوباره آن را فعال کنید.

6apple-watch-tips-delete-hide-an-app

 

6) پیدا کردن آیفون به وسیله اپل واچ:

آیا آیفون خود را پیدا نمی کنید و نگران هستید؟ اپل واچ میتواند به شما کمک کند که دنبال آن بگردید. در صفحه اصلی ساعتتان دستتان را از بالا به پایین بکشید تا صفحه ای بالا بیاید سپس در آنجا روی دکمه Ping iPhone button بزنید تا آبی شود و برای مکان آیفون شما نویس ایجاد کند.

7apple-watch-tips-find-my-iphone

 

 

7) استفاده از Handoff به وسیله سیری:

اگر میخواهید یک ایمیل ارسال کنید ، یک مکان مربوط ب OpenTable را باز کنید  ، سپس یک صفحه وب را جست و جو کنید سیری قبلا گفته که در اپل واچ مدتی به شما کمک نخواهد کرد ، اما خوشبختانه به وسیله Handoff در ایفون می تواند با شما باشد. برای اینکه کافیست پس از همگام سازی هدآف مربوط به سیری را کشیده و در کناره نوار پایینی در آیفون خود قرار دهید تا بتوانید به وسیله آن در اپل واچ هم جست و جوی صوتی کنید.

8handoff-siri-apple-watch

 

8) دسترسی سریع به زوم و VoiceOver:

آیا می خواهید زوم یا VoiceOver در دسترسی سریع در صفحه شما باشد؟ شما می توانیدWatch > General > Accessibility > Accessibility Shortcut این مسیر را در آیفون خود طی کنید و در بخش  triple-click. چیزی را که میخواهید فعال شود به صورت اتوماتیک انتخاب کنید.

 

9apple-watch-tips-take-screenshot

 

9) گرفتن اسکرین شات:

این پست را بخوانید: آموزش استفاده از اپل واچ و لذت بردن بیشتر از آن

 

10) وادار کردن اپل واچ برای ریستارت شدن:

اگر اپل واچتان هنگ کرده ، شما می توانید side button را نگه دارید تا پاور آف ظاهر شود و سپس آن را روی تمام صفحه نمایش بکشید ، اگر به طور کامل از کار افتاده و هیچ چیز روی آن کار نمی کند دکمه Digital Crown و side button را به مدت ده ثانیه با هم نگه دارید تا دستگاه شما ریبوت شود. زمانی که لوگوی اپل ظاهر شد دست خود را بردارید.

11) ذخیره صفحه اپل واچ به صورت سفارشی:

نه تنها می توانید به وسیله  Force Touch حالت سفارشی برای صفحه اپل واچ بسازید همچنین می توانید حالتی را که ایجاد کردید برای استفاده در آینده ذخیره کنید. برای اینکار روی صفحه اصلی انگشت خود را محکم نگه دارید سپس تمام حالت ها را رد کنید تا به گزینه new یا علامت به اضافه  برسید در اینجا همان ورژنی را که دوست دارید برای صفحه خود ایجاد کنید.

 

12) ساعت خود رابرای 5 دقیقه جلوتر تنظیم کنید:

اگر میخواهید زمان خود را طوری تنظیم کنید که به همه قرارهایتان به موقع برسید می توانید از بخش تنظیمات آن را کمی جلوبکشید بدون اینکه روی یادآورها ، آلارم ها و سایر بخش های ساعت تاثیر بگذارد. برای اینکار مسیر  Settings > Time > +0 min را طی کنید. و سپس به وسیله Digital crown زمان را بالا پایین کنید.

 

12apple-watch-set-display-ahead

 

13) روشن کردن حالت snooze یا توقف موقتی برای آلارم:

آیا با یک بار به صدا آمدن آلارمتان بیدار نمی شوید ؟ پس مسیر زیر را طی کنید در اپل واچ خود Alarms > Edit Alarm  و سپس روشن کردن اسنوز را بزنید.

 

13apple-watch-tips-snooze-off

 

14) پیش نویس  پیام های سفارشی :

شما نمی توانید مستقیما توسط اپل واچ پیام تایپ کنید اما می توانید یک سری پیش نویس های سفارشی را توسط آیفون ایجاد کنید ، تا در طی مکالمات به صورت اتوماتیک با انتخاب شما ارسال شوند ، برای اینکار به برنامه اپل واچ در ایفون خود بروید ، سپس مسیر زیر را طی کنید:

My Watch > Messages > Default Replies

14apple-watch-tips-pre-composed-replies

 

 

 

15) همیشه پیام های نوشتاری خود را به صورت صدا بفرستید:

وقتی به پیامی با صدای خود پاسخ میدهید اپل واچ به شما دو انتخاب را پیشنهاد می دهد:

این وویس به صورت پیام نوشتاری ارسال شود یا نوشتار شما به صورت کلیپ صوتی ارسال گردد. اگر میخواهید عمل ترجیحی شما همیشگی باشد و اپل واچ به شما این پیام پیشنهادی را ندهد باید به برنامه اپل واچ د رآیفون خود بروید و مسیر زیر را طی کنید:

My Watch > Messages > Audio Messages.

15apple-watch-tips-always-dictation-audio

 

16) انتخاب رنگ مخصوص برای نوتیفیکشن خاص

اولین بار Daring Fireball توسط جان بروگر مطرح شد. شما می توانید برای نوشتن و یا نوتیفیکشن ها یک رنگ های مخصوص و ویژه مخاطبتان انتخاب کنید.و تا وقتی آن را تغییر ندهید باقی خواهد ماند.

17) ارسال موقعیت مکانی تان در پیام ها با Force Touch:

وقتی با دوستانتان در حال ارسال پیام هستید می توانید به راحتی با فشار دادن صفحه لمسی مکان خود را برای او ارسال کنید.

17apple-watch-tips-send-location

 

18) تا زمانی که گوشی آیفون خود را پیدا کنید می توانید یک تماس را نگه دارید:

اگر هشدار مربوط به تماس در ساعت شما ظاهر می شود اما شما نمی توانید با ساعت به آن پاسخ دهید می توانید تماس را به آیفون منتقل کنید و نگه دارید آن را تا زمانی که دنبال گوشی بگردید .

18apple-watch-tips-answer-on-iphone

 

19) پاک کردن همه نوتیفیکشن ها با Force Touch:

هرچند می توانید تک تک هم اینکار را کنید ولی می توانید صفحه را پایین بکشید سپس انگشت خود را روی صفحه فشار دهید و حذف شدن همه هشدارها را انتخاب کنید.

19apple-watch-tips-clear-notifications-all

 

20) مرور تصاویر آیفون در اپل واچ:

برنامه دوربین در اپل واچ به شما این امکان را می دهد که تصاویر را ببینید ، همچنین می توانید به سرعت تصویری را که اخیرا در آیفون گرفته اید با اپل واچ بررسی و ادیت کنید. همچنین نکته جالب این است که می توانید چیز خاصی را جلوی دوربین آیفون بگیرید و سپس از طریق فشار دادن شاتر روی اپل واچ عکس را بگیرید.

 

27apple-watch-tipscamera-remote-checkup

21)تنظیم کردن یک شهر پیش فرض برای برنامه آب و هوا:

 

برنامه آب و هوا در اپل واچ می تواند آب و هوا تمام شهر ها را در خود داشته باشد اما شما می توانید شهر خاصی را تنظیم کنید تا همیشه در صفحه نمایش بتوانید آب و هوای آن را بررسی کنید برای اینکار باید در گوشی آیفون خود به برنامه اپل واچ رفته و مسیر زیر را طی کنید:

My Watch > Weather > Default City.

 

 

28apple-watch-tips-default-city-weather

22)کمک به مسیر یابی

شما می توانید یک Taptic Engine برای کمک به شما جهت حرکت در طول یک شهر را در ساعت خود تنظیم کنید. وقتی به اپل واچ اجازه جهت یابی می دهید مدام برای شما یک سری ویبره ها  را تحویل می دهد که به شما برای یافتن مسیر کمک میکند.

24apple-watch-tips-taps-watch-screenshot

مثلا برای اینکه به سمت چپ حرکت کنید ساعت به مچ شما به حالت زیر ویبره کوتاه وارد می کند:

tap-tap — tap-tap — tap-tap. یعنی دوتا کوتاه پشت هم و بعدکمی مکث بازهم دوتا پشت هم کمی مکث و دوباره دو ویبره کوتاه پشت هم.

و برای اینکه به سمت راست حرکت کنید 12 بار پشت هم ویبره کوتاه به مچ شما وارد می شود

همچنین وقتی در حال رسیدن به مقصد مورد نظر هستید یک ویبره طولانی به شما اطلاع می دهد.

imore

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا