24me دستیار شخصی باهوش برای مدیریت وظایف

برنامه‌های زیادی در App Store برای برنامه‌ریزی کارها و وظایف وجود دارند. مشکل، یافتن برنامه‌ای مناسب و نحوه تنظیم زمان شماست. بعضی با فعالیت های ساده خیلی خوب کار می‌کنند و بعضی با سر و صدای زیاد، حال تکلیف افراد میانه رو چیست؟

وظایف

مدیریت وظایف با 24me

دستیار شخصی هوشمند 24me «بچه خرس» برنامه‌ GTD (انجام دادن کارها) است. به اندازه کافی ساده است و استفاده از آن راحت است و به قدر کافی سر و صدا برای افزایش بهره‎وری دارد بدون اینکه زمان زیادی صرف مرتب‌سازی آن شود…

طراحی:
این برنامه دارای پس زمینه روشن با سایه‌های آبی به‌عنوان رنگ دوم و تمی روشن و دوستانه است.

از سه بخش تشکیل شده است. مهم‌ترین آن‌ها صفحه تقویم است که نمایش ماهیانه، رویداد های هر ساعت و وظایف روزانه را دارد. از این بخش می‌توانید آیتم جدید اضافه و بین روزها و ماه‌ها حرکت کنید.

صفحه فهرست وظیفه، تمامی وظایف را به ترتیب تاریخ انجام برای امروز، فردا و هفته پیش رو نشان می‌دهد. می‌توانید با ضربه زدن به روی “Later” اطلاعات وظایف یک ماه آینده را ببینید.

صفحه اطلاع‎رسانی فهرستی از تمامی رویداد های دارای یادآوری کننده را به ترتیب تاریخ و زمان انجام نشان می‌دهد. یک نشان در بالای صفحه و روی آیکون برنامه هنگامی که اطلاع‌رسانی جدید دارید، ظاهر می‌شود.

وظایف

استفاده از برنامه برای مدیریت وظایف

اولین کاری که باید انجام دهید اتصال برنامه به برنامه‌های Calendar و Contacts و Reminders است. این کار تمامی اطلاعات تقویم iCloud را با 24me همگام می‌کند.

می‌توانید به Facebook متصل شوید تا تولد های دوستان و خانواده خود را ببینید.

با اضافه کردن وظیفه آغاز می‌کنیم، روی علامت به‎اضافه (+) در سمت راست و بالای صفحه ضربه بزنید. سپس انتخاب نمایید که قصد تماس گرفتن، ارسال متن، نامه الکترونیکی یا فرمان را دارید. سپس نامی برای آن انتخاب نمایید. برای مثال، اگر می‌خواهید یادتان بماند که با مادر خود تماس بگیرید، دکمه تماس را بزنید و نام او را از فهرست مخاطبین خود انتخاب نمایید. اولویت و زمان تماس را انتخاب کنید. اگر لازم بود می‌توانید یادداشتی نیز اضافه نمایید.

وظایف مختلف عملیات مختلفی انجام می‌دهند. مثلاً اگر یادآوری کننده برای ارسال پیام به همسرتان قرار دادید، شماره او به این وظیفه متصل شده و هنگامی که زمان آن فرابرسد شما تنها روی دکمه ضربه می‌زنید و iMessage باز و پیام ارسال می‌شود. تماس و ارسال نامه الکترونیکی نیز برنامه‌های مربوطه را باز می‌کند.

اگر فرمانی را مانند خرید از بقالی یا تمیزکاری ناودان‌ها ایجاد کنید، لینکی به Task Rabbit اضافه می‌شود. این سرویس، برنامه خدمت رسان را به خدمت دهنده متصل می‌کند. این خدمت در کشور های محدودی فعال است.

زمانی که برای فردی می‌خواهید هدیه بفرستید، حال به هر مناسبتی که هست، دکمه هدیه را بزنید و فرد مورد نظر را از فهرست مخاطبین خود انتخاب نمایید. زمانی که آماده شدید نام فرد را بنویسید و هدیه مورد نظرتان را از میان گل‌ها، شکلات‌ها، کارت هدیه و غیره انتخاب نمایید. رایت این هم برنامه تقویم حتما ببینید .

زمانی که شما بانک یا فراهم‌کنندگان خدمات خود را انتخاب می‌کنید می‌توانید صورت‌حساب های خود را در چند مرحله ساده بپردازید. برای این کار بر روی علامت فلش گوشه سمت راست ضربه بزنید. آیکون لینک را بزنید و برای موسسات مالی «My Financial» و برای خدمات دهنده‌ها «My Providers» را بزنید. از لیست پیش‌رویتان موسسه مورد نظر را انتخاب نمایید و مشخصات خود را وارد کنید. این امکان در ایران فعال نیست.

می‌توانید برای تمامی کارها، رویدادها و فعالیت‌ها، یادآوری کننده تنظیم نمایید. وقتی که تاریخ و زمان تنظیم می‌کنید، اطلاعیه یادآوری کننده روی iPhone خود دریافت خواهید کرد. آیکون برنامه تعداد اطلاعیه‌هایی که نیاز به رسیدگی دارند را با عدد نمایش می‌دهد. روی یک اطلاعیه برای رد کردن، به تعویق انداختن یا بررسی آن ضربه بزنید.

کارهای بیشتری نیز هستند که با گشتن در برنامه می‌توانید آن‎ها را بیابید.

مزایا
این برنامه بهره وری، بسیار سودمند است. نه تنها تمام رویدادها و یادآوری کننده‌ها را با قابلیت ایجاد فهرست در یک جا جمع می‌کند، بلکه به شما اجازه می‌دهد حساب کاربری‎های مختلفی را به برنامه متصل کنید و نیاز به رفتن به برنامه‌های مختلف را کاهش دهید.

معایب
من در اضافه کردن بانک خود به‌ صورت دستی مشکل داشتم. من از موسسه مالی محلی استفاده می‌کنم که ذکر نشده بود. پس من به‌ صورت دستی نام بانک و آدرس الکترونیک آن را اضافه کردم. اتفاقی نیفتاد. گمان می‌کردم که باید از طریق مرورگر داخلی به بانک متصل شوم که نشدم.

قیمت
24me کاملاً رایگان است. این برنامه بسیار سودمند است و گمان می‌کنم که افراد زیادی از آن لذت ببرند. توانایی مدیریت وظایف و دیدن تقویم روزانه کار را بسیار راحت می‌کند.

نتیجه‌گیری
اگر شما فردی میانه رو هستید این برنامه دقیقاً برای شما طراحی شده است. امروز آن را از App Store دریافت کنید.

برنامه‌های مشابه
Any.DO و Cal تقویم و یکپارچه‌سازی وظایف را انجام می‌دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا