3 دلیل برای نخریدن گوشی ارزان قیمت

شما در یک فروشگاه خرید گوشی همراه قرار دارید و به دنبال خرید یک گوشی مناسب نیاز خود می‌گردید، ممکن است چند ماهی پول خود را نگه داشته‌اید و به دنبال خرید بهترین گوشی در آن قیمت باشید و یا شاید پول زیادی برای خرید یک گوشی همراه نداشته باشید و بر اساس نیازتان مجبورید یک گوشی ارزان و تازه تهیه کنید.

cheaper-phones-620x421

برای خرید یک گوشی هوشمند ارزان قیمت که بتواند اکثر نیاز‌های مختلف و مرتبط با هوشمند بودن را در اختیار شما قرار دهد حداقل باید حدود 600 تا 800 هزار تومان خرج کنید و اگر گوشی مورد نیاز با قیمت پایین‌تری بخواهید با کمتر از این قیمت نیز می‌توانید آن را بدست آورید.

چرا نباید گوشی ارزان قیمت خرید؟

بسیاری از گوشی‌های هوشمند متوسط و ارزان قیمت با ویژگی‌های مناسبی عرضه می‌شوند و ممکن است نیاز کاربران متوسط را در زمان خرید برطرف کنند اما ممکن است کاربری بخواهد بهترین گوشی هوشمند را تهیه کند اما از پس هزینه آن برنیاید و یا بخواهد پول خود را ذخیره کند و گوشی ارزان تر بخرند.

ما در اینجا سه دلیل برای نخریدن گوشی ارزان خواهیم آورد و الزاما این دلایل نمی‌توانند شما را مجبور به خرید بهترین گوشی هوشمند کنند بلکه تنها به شما یادآوری می‌کنند که گوشی‌های ارزان قیمت و متوسط از چه مزایایی نسبت به گوشی‌های برجسته بازار محروم هستند.

1. خرید گوشی ارزان قیمت بهترین معامله نیست

ممکن است به این فکر کنید که با 200 هزار تومن ذخیره کردن پول خود و خرید یک گوشی ارزان تر بسیار در ذخیره پول به خود کمک کرده‌اید. اگر تنها در آن لحظه به این موضوع فکر کنید این موضوع درست به نظر می‌آید و شما مقداری پول را نگه داشته‌اید اما اگر بخواهید بلند مدت فکر کنید، متوجه می‌شوید تصمیم درستی را اتخاذ نکرده‌اید. شما برای خرید یک گوشی هوشمند باید حداقل دو سال آینده را از لحاظ توان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری گوشی هوشمند خود در نظر بگیرید.

Galaxy-S3-iPhone-5

2. بسیار زود از گوشی ارزان قیمت خود خسته می‌شوید

بسیاری از گوشی های هوشمند ارزان قیمت موجود در فروشگاه‌ها، قدیمی هستند و با استاندارد‌های تکنولوژی امروز همراه نیستند، بنابراین از بسیاری امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری محروم می‌شوید. امروزه در دنیای گوشی‌های هوشمند اگر گوشی همراهی یک سال قدیمی باشد این زمان بسیار زیاد به نظر می‌آید. در زمان خریدای یک گوشی ارزان ممکن است مناسب با نیاز‌های آن زمان شما به نظر بیاید و شما را از لحاظ نرم‌افزار و سخت‌افزار تا حدی قانع کند اما مطمئن باشید که بعد از یک سال یا حداکثر دو سال این گوشی هوشمند از بسیاری جهات عقب افتاده به حساب می‌آید و نیاز‌های آن زمان شما را نمی‌تواند پوشش دهد و دائم باید به دنبال جمع کردن پول برای خرید گوشی هوشمند بعدی باشید.

iPhone-4s-reasons-to-buy-620x465

به علاوه ویژگی‌های موجود در گوشی‌های ارزان قیمت بسیار زود‌تر نسبت به مدل‌های جدید قدیمی می‌شوند. بدین معنی که شما خیلی زودتر از گوشی ارزان تهیه شده خسته می‌شوید و به این نتیجه می‌رسید که اگر در همان زمان خرید این گوشی، کمی بیشتر خرج کرده بودید و مدل جدید‌تر را تهیه می‌کردید اکنون بسیار راضی‌تر می‌بودید.

3. گوشی ارزان به ندرت پشتیبانی می‌شود و آپدیت‌های نرم افزاری را دریافت نمی‌کند

شاید یکی از مهم‌ترین دلایل برای صرف نظر از خرید گوشی ارزان و قدیمی‌تر همین موضوع باشد که این گوشی‌های هوشمند دیگر پشتیبانی نمی‌شوند و شرکت‌های سازنده به ندرت پس از گذشت چند ماه از عرضه گوشی آپدیت‌های نرم‌افزاری را منتشر می‌کنند.

شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند با توجه به استراتژی خود زمانی که دستگاه جدیدی را عرضه می‌کنند تا حدود یک سال به طور مداوم همه آپدیت‌ها را برای آن گوشی عرضه می‌کنند، البته این موضوع در مورد شرکت محبوب اپل متفاوت است و این شرکت مدت زمان بیشتری از گوشی‌ها و دستگاه‌های مختلف خود پشتیبانی می‌کند. این شرکت ها زمانی که گوشی جدید و پرچم‌دار جدیدی را عرضه کردند دیگر از مدل قدیمی پشتیبانی نرم‌افزاری نخواهند کرد.

New-HTC-One-M8-vs-M7-20-X3-620x413

معمولا گوشی‌های آیفون تا حدود سه سال این ویژگی‌ها و پشتیبانی نرم‌افزاری را به همراه دارند، اما گوشی‌های هوشمند اندرویدی حداکثر تا یک سال این آپدیت‌های نرم‌افزاری برای نسخه‌های بعد سیستم‌عامل‌ و رفع باگ‌ها را دریافت می‌کنند.

gottabemobile

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا