چاپ سه بعدی , برنامه جدید نظامی ارتش انگلستان

چاپ سه بعدی، تکنولوژی نسبتا جدیدی است که بخواهیم نخواهیم اکنون فراگیر شده و دیگر کم کم از آن در ساخت ابزار ها و قطعات کاملاً حساس نیز استفاده می شود؛ حتی یک جت جنگی در  ارتش هوایی سلطنتی انگلستان !

IMG_0727_1_610x457

با توجه به گزارش بی بی سی روز که امروز [دوشنبه] درج شد [:دی]، ارتش هوایی سلطنتی با بهره گیری از سیستم BAE، یک جت جنگی که بعضی از قطعات داخلی آن با استفاده از چاپ سه بعدی ساخته شده است را به پرواز درآورد. اگر چه این قطعات بخش هایی نظیر چرخ های فرود (Landing Gear) یا بال های این هواپیما را تشکیل می دادند، اما استفاده از آن به عنوان سرپناهی مستحکم برای بخش مخابره (Radio) کابین خلبان تصمیمی همه جانبه و اصولی است. همچنین در این جت از چاپ 3D برای محافظت از شفت های پروازی (Take-Off) نیز استفاده شد.

88

چاپ سه بعدی و صرفه جویی عظیم

حتی اگر به صورت پاره ای هم به اخبار توجه کرده باشید، حتما می دانید سال گذشته، سالی شگرف برای رشد و ترقی چاپ سه بعدی بود. این تکنولوژی به افراد، گروه های چند نفره و حتی شرکت ها نیز این امکان را داد تا طرح هایشان را طراحی کرده و سپس به آسانی به دنیای واقعی معرفی شان کنند. این تکنولوژی در اصل نه تنها گران قیمت و سرسام آور نیست بلکه می تواند در برخی از مخارج سنگین نیز به صرفه باشد، مثلا تولید چنین تجهیزاتی (RAF) در 4 سال آینده برای ارتش سلطنتی بریتانیا بیش از 1 میلیون پوند صرفه جویی خواهد کرد. پیشنهاد می کنیم حتما یک سَرَکی به نرخ پوند بزنید…! :دی

ایده اصلی در چاپ سه‌ بعدی آن است که جسم مشخصی را در سه بعد به شکل کامل و با روند افزودن، پدید آوریم. پیش از پرداختن به ویژگی‌ها و شیوه‌های مختلف چاپ سه‌بعدی، لازم است تفاوت اصلی آن با شیوه‌های سنتی سازندگی در سه‌ بعد را دریابیم.

منبع : Cnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا