بیشترین استفاده از عملکرد 3D Touch در اپلیکیشن Phone

اکنون قرار است در مورد نحوه‌ی عملکرد قابلیت 3D Touch در اپلیکیشن پرکاربرد Phone یا تماس در موبایل‌های آیفون 6s و 6s پلاس صحبت کنیم.

تماس گرفتن از صفحه‌ی Home

با اندکی فشار آوردن بر آیکون Phone در صفحه‌ی Home میانبری با داشتن سه مخاطب برتر شما، به همراه گزینه‌ای برای ایجاد یک مخاطب کاملاً جدید باز می‌شود. انتخاب هر نفر از این بخش، به طور مستقیم شما را به برقراری تماس تلفنی با شماره‌ی ثبت شده‌ی او در موبایل شما هدایت می‌کند.

iOS-9-Phone-3D-Touch-Home-screen-shortcuts-iPhone-6s-screenshot-001

چگونه مخاطبین موجود در میانبر 3D Touch را انتخاب کنیم؟

همان طور که گفتیم، لیست میانبر تماس شامل سه نفر از برترین مخاطبین شما می‌شود. برای شخصی سازی این منو کافی است ترتیب مخاطبین محبوب خود را در اپلیکیشن Phone تغییر دهید.

iOS-9-Phone-Favorites-reorder-iPhone-6s-screenshot-005

به Phone → Favorites → Edit رفته و به شکلی که دوست دارید برترین مخاطبین خود را به بالای لیست بیاورید، سپس برای کامل شدن این فرآیند و ذخیره‌سازی Done را انتخاب کنید. برای از حافظه خارج کردن برنامه‌ی Phone دکمه‌ی Home را دو بار فشار داده، و بعد این اپلیکیشن را به سمت بالا پرتاپ کنید.

iOS-9-Phone-3D-Touch-Home-screen-shortcuts-iPhone-6s-screenshot-002

حالا هنگامی که بر روی آیکون Phone فشار دهید، میانبر ظاهر شده با مخاطبینی که شما در نظر داشتید ظاهر خواهد شد.

نکته: برای اضافه کردن یک نفر به لیست مخاطبین محبوب خود کافی است بر روی علامت مثبت موجود در مسیر Phone → Favorites تپ کنید. همچنین می‌توانید مخاطبین فعلی خود را هم با انتخاب Add to Favorites از بخش Contacts از پایین صفحه و سپس لمس شماره‌ی آن فرد به لیست افراد محبوب خود اضافه کنید.

افزودن یک مخاطب از صفحه‌ی Home

اگر می‌خواهید یک مخاطب جدید به گوشی آیفون 6s یا 6s پلاس خود اضافه کنید، می‌توانید این کار را با فشار آوردن بر آیکون اپلیکیشن Contacts در صفحه‌ی Home و انتخاب گزینه‌ی Create New Contact انجام دهید. همان طور که در تصویر هم می‌بینید، این کار از طریق فشار بر اپلیکیشن Phone هم امکان‌پذیر است.

iOS-9-Phone-3D-Touch-Home-screen-shortcut-Create-New-Contact-iPhone-6s-screenshot-001

برای انجام این کار آیکون Phone را فشار داده، سپس گزینه‌ی Create New Contact را از منوی میانبر آن انتخاب کنید. با این کار صفحه‌ای باز شده و می‌توانید اطلاعات شخص مورد نظر خود را در آن وارد کنید.

با انتخاب Done مخاطب جدید شما ذخیره شده و ورودی آن در بخش مخاطبین ساخته خواهد شد.

پیش نمایش مخاطبین

مهم نیست در کدام بخش از اپلیکیشن Phone باشید، شما همواره می‌توانید با ایجاد یک 3D Touch بر روی تصویر مخاطب مورد نظر خود پنجره‌ای از راه‌های ارتباطی با او را مشاهده کنید.

iOS-9-Phone-3D-Touch-preview-contacts-iPhone-6s-screenshot-006

همان طور که در تصویر بالا دیده می‌شود، با فشار دادن بر روی تصویر یک شخص در بخش Favorites اپلیکیشن Phone گزینه‌های ارتباطی با آن شخص نمایش داده می‌شود. اگر یک شماره‌ی تلفن برای آن شخص ذخیره شده باشد، این منو امکان برقراری تماس، ارسال پیام متنی یا شروع یک تماس Face Time را به شما می‌دهد.

iOS-9-Phone-3D-Touch-preview-contacts-iPhone-6s-screenshot-004

اگر در مشخصات شخص آدرس ایمیل هم ثبت شده باشد، این آدرس در منوی میانبر نشان داده می‌شود. با انتخاب ایمیل یک نفر، iOS به سرعت صفحه‌ی ارسال ایمیل را برای ارسال پست الکترونیکی به آن شخص باز می‌کند.

جدا از مخاطبین شناخته شده، برای شماره‌های ناشناس هم می‌توانید با فشار دادن آن شماره از بخش Recents اپلیکیشن Phone اقدام کنید. با این کار نه تنها می‌توانید به آن شماره پیام داده یا با آن تماس بگیرید، بلکه می‌توانید آن را به شماره‌های یک مخاطب از پیش ذخیره شده اضافه کرده یا اصلاً مخاطب جدیدی بسازید.

iOS-9-Phone-3D-Touch-preview-contacts-iPhone-6s-screenshot-003

در بخش Contacts برنامه‌ی Phone، می‌توانید با فشار دادن بر روی یک مخاطب، همه‌ی راه‌های ارتباط با او را ببینید. همان طور که در تصویر بالا پیداست، با لمس کردن ۳ بعدی بر روی شخصی که فقط آدرس ایمیل او در لیست مخاطبان ثبت شده است، تنها گزینه‌ی ارسال ایمیل به آن شخص وجود خواهد داشت.

iOS-9-Phone-3D-Touch-preview-contacts-iPhone-6s-screenshot-002و در آخر هم می‌توانید با فشار آوردن بر روی شماره‌ای ناشناس یا تصویر یک مخاطب از بخش Voicemail اپ Phone، برای او یک پیام صوتی بگذارید. در نتیجه می‌توان گفت که منوی میانبر هر شخص راه‌های مختلف ارتباط با او را بر اساس اطلاعاتی که از آن شخص در اختیار داریم به ما نشان می‌دهد.

آیا شما از قابلیت 3D Touch، زیاد استفاده می‌کنید یا مدام آن را فراموش می‌کنید؟ شخصاً از این ویژگی در حد معقول و در قسمت‌هایی که استفاده از آن منطقی است بهره می‌گیرم و مطمئناً این استفاده، تجربه‌ی کاری من را راحت‌تر کرده است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا