رینگ و قاب دوربین برجسته در آیفون6 مدل 4.7 اینچ

در طول چند ماه گذشته ، چندین تصویر شماتیک در مورد طراحی آیفون 6 منتشر شده است و یکی از این تصاویر مربوط به رینگ دوربین این گوشی می باشد که ادعا شده برجسته خواهد بود. در ابتدا گفته شد که این ویژگی منحصر به مدل 5.5 اینچی آیفون6 می باشد . ولی تصاویری که امروز منتشر شد نشان می دهد هر دو مدل حلقه دوربین برآمده ای خواهند داشت.

تصویر شماتیکی که امروز توسط سایت تایوانی  Apple.club.tw منتشر شد نشان می دهد که حلقه دوربین در مدل 4.7 اینچی نیز برآمده خواهد بود ، که میزان این برآمدگی در حدود  0.67-0.77 میلی متر می باشد. این سایت همچنین ادعا می کند که ضخامت کلی این گوشی  7 میلی متر خواهد بود. این ادعا همچنین در تصاویری که دیروز منتشر شد و مربوط به مونتاژ پانل جلو و قاب پشتی گوشی بود نیز نشان داده شده بود.

protruding_ring_schematic

 

علاوه بر این ها گفته می شود codename یا اسم رمز مدل 4.7 اینچی N56 و مدل 5.5 اینچی N61 می باشد. این روال تعیین اسم رمز برای مدل های آیفون در مدل های قبلی نیز وجود داشت به عنوان مثال در آیفون4 نسخه CDMA این کد N92 بود. با این حال شواهدی مبنی بر اینکه کدهای N56  و N61 به ترتیب متعلق به مدل های 4.7 و 5.5 اینچی باشد وجود ندارد.

شرکت اپل آِیفون در تاریخ 9 سمپتامبر (18 شهریور) معرفی می کند و به احتمال زیاد حدود یک هفته بعد از این رویداد مدل 4.7 اینچی وارد بازار می شود ، امکان دارد مدل 5.5 اینچی نیز همزمان با همتای کوچک خود عرضه شود ولی به احتمال زیاد به علت چالش هایی که در مسیر تولید آن وجود دارد عرضه آن تا اواخر سال جاری و اوایل سال 2015 تاخیر داشته باشد.

هر دو مدل آیفون طبق شایعات اخیر دارای پردازنده سریعتری به نام A8 خواهند بود، پهنای آن ها نازک تر بوده و گوشه های آن گرد می باشد و همچنین سیستم عامل آن iOS 8 است. دوربین نیز تا اینجا در شایعات گفته شده که دو تغییر مهم خواهد داشت یکی اینکه قبلا گفتند دارای ویژگی تثبیت نوری برای افزایش کیفیت و کاهش لرزش اثر لرزش دست در تصویر است و دیگری خبری که امروز در تصاویر شماتیک به آن اشاره شد و مربوط به رینگ برجسته این گوشی فوق العاده است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا