4 نرم افزار برای آیفون و آیپد برای جایگزینی YouTube

سرویس YouTube که در حال حاضر توسط شرکت گوگل ارائه و پشتیبانی می شود بدون شک بهترین وب سایتی است که شما می توانید در زمینه انتقال و به اشتراک گذاری فایل های ویدیویی پیدا کنید. از فایل های ویدیویی تهیه شده توسط افراد ناشی و آماتور گرفته تا فایل ها ویدیویی نسبتا حرفه ای که می توانید در انواع و اقسام دسته بندی های مختلف پیدا کنید ، کلیپ های تهیه شده توسط افراد بسیار ماهر و البته خیل عظیمی از موزیک ویدیو های متفاوت که می توانید در این وب سایت پیدا کنید ، همگی گواهی بر این امر هستند. هر فردی که به صورت عادی از اینترنت استفاده می کند ، حداقل روزانه یک یا دو کلیپ از سایت YouTube را نیز مشاهده خواهد کرد.

به طور طبیعی ، این سرویس بیشتر برو روی گوشی های همراه و تبلت ها استفاده می شود ، و چون ما در حال حاضر در عصر گوش های همراه و تکنولوژی های ارتباطی همراه قرار داریم ، پس مشخص است که بیشتر کاربران کلیپ های ویدیویی این سایت را از طریق این وسایل دیده و در سیستم شان ذخیره کنند. و البته همان طور که می دانیم شرکت گوگل به صورت رسمی نرم افزار های گوگل را هم برای سیستم عامل های اندروید و هم سیستم عامل های iOS منتشر کرده است.

البته اشتباه برداشت نکنید ، چون که به نظر ما این نرم افزار بسیار عالی است و خیلی خوب نیز کار می کند. حتی بر روی سیستم های شرکت اپل هم ، که رقیب سرسخت شرکت گوگل حساب می شود ، نرم افزار YouTube ، در مقایسه با دیگر نرم افزار های ارائه شده توسط شرکت گوگل بر روی سیستم عامل های شرکت اپل ، بسیار عالی طراحی شده است و با نرمی و سرعت بالا اجرا می شود. پس حالا سوالی که مطرح می شود این است که اصلا شما چرا باید نیاز به یک نرم افزار جایگزین برای این نرم افزار عالی داشته باشید و بخواهید دست به دامن نرم افزار های شرکت های شخص ثالث شوید ؟

youtube

نرم افزار YouTube مشکلاتی را نیز با خودش به همراه دارد

اول از همه این که کوچک کردن برنامه ( در اصطلاح minimize ) باعث می شود که روند پخش کلیپ مربوطه متوقف شود. این بدان معنی است که شما در هنگام پخش موزیک ویدیو در برنامه YouTube نمی توانید به کار دیگری در دستگاه های اپل تان بپردازید ، یا حتی وقتی که صفحه خاموش می شود هم پخش فایل ها متوقف می شود. البته دلیل خوبی برای این کار وجود دارد ، چرا که درآمد شرکت YouTube از طریق تبلیغاتی است که در طول کارتان به شما نشان می دهد. پس طبیعی است که برنامه بخواهد شما در حین کار با آن به صفحه دستگاه تان نگاه کنید ، به جای این که بگذارید برنامه در پشت صفحه اجرا شود. همچنین به نظر می رسد که شرکت گوگل دوست ندارد که مصرف کنندگان از این سرویس به عنوان یک رادیو استفاده کنند ، و به جای این که این برنامه یک نرم افزار نمایش فایل های ویدیویی باشد ، برای مصرف کنندگان تبدیل به محل پخش کردن موزیک های مورد علاقه آن ها شود. مخصوصا وقتی که برنامه ای مخصوص این کار به اسم Google Play Music وجود دارد. خب ، تعداد بسیار زیادی از نرم افزار های شخص ثالث وجود دارند که به شما اجازه پخش فایل های ویدیویی در پس زمینه را می دهند ، حتی وقتی که شما برنامه را کوچک کرده باشید و یا صفحه گوشی خاموش باشد.

حالا منظور ما این نیست که شما یکدفعه دل به دریا زده و کلا برنامه YouTube را کنار بگذارید. بلکه منظور ما این است که واقعا این مشکل بعضی مواقع آزار دهنده می شود ، مثلا وقتی که شما مجبورید برای انجام کاری برنامه را برای چند ثانیه کوچک کنید- تا جواب پیامی را بدهید ، ایمیل تان را چک کنید و قرار های خودتان را در تقویم هماهنگ کنید. در این مواقع پخش ویدیو متوقف شده و شما مجبورید آن را دوباره اجرا کنید ، و حتی بعضی مواقع این کار به رستی اجرا نشده و شما مجبورید که ویدیو را دوباره از اول پخش کنید. این کار واقعا حس و حال کار کردن با برنامه را از شما می گیرد.

دلیل دومی که ممکن است به خاطر آن دلتان بخواهد از نرم افزار های شخص ثالث استفاده کنید مد و حالت جدید عکس در عکس ( Picture-in-Picture ) سیستم عامل iOS 9 است. در حال حاضر ، پخش شدن فایل های ویدیویی در نرم افزار Youtube و یا در سایت آن با استفاده از مرورگر Safari ، با استفاده از یک پخش کننده فایل های ویدیویی مخصوص انجام می شود ، که این پخش کننده از دکمه قابلیت عکس در عکس iOS 9 بهره مند نیست. خب، باید به شما بگویم که نرم افزار های شخص ثالث بسیاری وجود دارند که از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

2015-10-09_140623

نرم افزار MyTube

ابتدا کارمان را با نرم افزاری شروع می کنیم که تنها نرم افزاری است که از قابلیت عکس در عکس در iPad Air 2 پشتیبانی می کند. درست است ، متاسفانه بسیاری از نرم افزار های شخص ثالث جایگزین نرم افزار YouTube پر از تبلیغات مزاحم بوده و خیلی بد طراحی شده اند ، مخصوصا آن هایی که از قابلیت های دکمه عکس در عکس iOS 9 پشتیبانی می کنند. از بین آن برنامه هایی که ما آزمایش و امتحان کردیم ، به نظرمان برنامه MyTube استفاده اش آسان تر بوده و از نشان دادن تبلیغات تمام صفحه مزاحم هم در آن خبری نیست. به عنوان پاداش استفاده هم ، این برنامه به شما اجازه می دهد تا برنامه هایی از یک منطقه دنیا که دوست دارید را نشان داده و یا حذف کنید. مثلا شاید شما بخواهید برنامه های یک منطقه خاص را دنبال کرده و یا از دیدن برنامه های مرتبط با منطقه خودتان شرمنده باشید- در این مواقع این برنامه به شما اجازه می دهد که به منطقه ای خاص جا به جا شوید.

2015-10-09_140657

نرم افزار Tube Player

نرم افزار Tube Player ترکیبی کلاسیک از نرم افزار YouTube و رابط کاربری سیستم عامل iOS است. مدتی طول می کشد تا به روش کار و استفاده از آن عادت کنید ، اما وقتی که در استفاده از آن وارد شدید ، این نرم افزار قابلیت های کاربردی و مناسبی را در اختیار تان قرار می دهد. کشیدن انگشتان تان به سمت بالا و پایین بر روی ویدیوی مربوطه صدای آن را کم و زیاد می کند ، و با کشیدن انگشتان تان به طرفین نیز می توانید ویدیو را 10 ثانیه به جلو و یا عقب حرکت دهید. این نرم افزار همچنین به شما اجازه داشتن صدا در هنگام پخش شدن ویدیو در پس زمینه و همچنین قابلیت انتخاب منطقه پیش فرض تان را نیز می دهد.

2015-10-09_140712

نرم افزار NetTube

نرم افزار NetTube به طور مشخص زیبا و با مرتب و منظم نیست ، اما به کاربران اجازه جستجو در سایت YouTube و همچنین سایت SoundCloud را می دهد. تمرکز این نرم افزار بر روی موزیک است و مسلما به شما اجازه داشتن صدا در هنگام پخش شدن ویدیو در پس زمینه را می دهد. علاوه بر این ، یک گزینه تنظیمات Sleep نیز در این نرم افزار وجود دارد ، که اجرای فایل ویدیویی را پس از زمانی که کاربر مشخص کرده است متوقف می کند. این قابلیت برای برخی از شما که می خواهید کمی موسیقی آرامش بخش برای زمان خواب پخش کنید ، بسیار مناسب است.

2015-10-09_140725

نرم افزار McTube

نرم افزار McTube نیز ظاهری کلاسیک داشته و به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند منطقه پیش فرض خود را انتخاب کنند. نرم افزار پخش کننده آن زیاد ویژه و خاص نیست – بر روی آن هیچ قابلیت حرکات دست و یا پشتیبانی از قابلیت عکس در عکس قرار داده نشده است – اما تعداد قابلیت کاربردی دارد ، که از آن ها می توان تکرار ویدیو ، قرار دادن زمان Sleep و همچنین قابلیت تنها پخش کردن ویدیو بی صدا – فکر می کنم این قابلیت برای صرفه جویی در ترافیک داده قرار داده شده است – را نام برد. البته در حالت عادی این نرم افزار به شما اجازه داشتن صدا در هنگام پخش شدن ویدیو در پس زمینه را نیز می دهد.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا