انتشار نسخه 6 OS X Yosemite توسط اپل

اپل امروز دو هفته بعد از انتشار پیش نمایش نسخه 5 مربوط  توسعه دهندگان  و بیش از یک ماه پس از رونمایی از سیستم عامل جدید خود در کنفرانس سالانه مربوط به توسعه دهندگان از نسخه جدید  OS X Yosemite خود رونمایی کرد. این به روز رسانی به زودی در فروشگاه مک قابل خرید بوده و می توانید آن را از مرکز توسعه مک دانلود کرده و نصب کنید. همچنین شرکت اپل Xcode 6 مربوط به نسخه ششم را نیز  منتشر کرد.

Untitled-4

 

سیستم عامل OS X Yosemite یک صفحه مسطح تر و نگاه مدرن تر به  OS X  را به ارمغان می آورد ، و بر شفافیت صفحه و طراحی دوباره ویندوزها و سایر بخش ها تاکید دارد.  این سیستم عامل همچنین شامل چندین ویژگی دیگر نیز می باشد ، مانند بهبود یکپارچگی بیشتر سیستم با iOS 8 و تداوم این موضوع ، یک رویکرد جدید در مرکز اطلاع رسانی سیستم برای برنامه های نصبی ، نوآوری های ویژه در جست و جو به همراه منابع اطلاعاتی جدید و چندین ویژگی جدید دیگر مربوط به برنامه های ایمیل ، سافاری و پیام رسانی.

در طول استفاده از نسخه آزمایشی این سیستم عامل ، هر نسخه  Developer Preview جدیدی به این سیستم عامل اضافه شد و عملکرد آن بررسی شد تا مناسب ترین نسخه برای OS X Yosemite انتخاب شود. به طور مثال نسخه 4 DP  ، به ورژن اصلاح شده آیتونز به همراه یک طراحی کارآمد و پشتیبانی های جدید برای اشتراک گذاری والدین اضافه شد . در حالیکه نسخه قبلی یعنی نسخه بتا بدون مرحله تست و به حالت دارک مد معرفی شد.

امروز اعلام شد که Developer Preview محدود به توسعه دهندگانی می باشد که قبلا ثبت نام کرده باشند ، اما در اواخر ماه جولای اپل یک نسخه از OS X Yosemite را قابل دسترس عموم مردم به عنوان یک نسخه آزمایشی قرار داد ، نسخه قبلی Yosemite قابل دسترس عموم افراد بود پس انتظار نمی رود که یک برنامه عمومی تمامی به روزرسانی ها را هرلحظه در سیستم اجرا کند.

تغییرات قابل ذکر در DP6:

صفحه تنظیمات: در این صفحه شکل و شمایل آیکون ها تغییر کرده است:

settings

 

آیکون مربوط به باتری هم اینگونه است:

batteryicon

تصویر زمینه : در نسخه DP6 تم های مربوط به تصویر زمینه نیز پیشرفت داشته اند.

wallpaper

Do Not Disturb: یک صفحه هشدار دهنده ای مربوط به مرکز اطلاعات دستگاه است که در نسخه قبلی حذف شده بود اما در DP6 دوباره به کارگرفته شده است.

 

donotdisturb1

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا