6 دلیل برای تبدیل iTunes به اپلیکیشن‎هایی مجزا

6 دلیل برای اینکه تقسیم iTunes به اپلیکیشن‎های سبک، متمرکز، منطقی به نظر می‎آید

اکثر افراد موافق با این قضیه هستند که iTunes برای مک و ویندوز یک آشفتگی کامل به شمار می‎رود.

در واقع این اپلیکیشن اگر نیاز به این نداشته باشد که کلا چیز دیگری شود، از سر تا پا و درون به بیرون نیاز به تغییرات کلی دارد.

منطق پشت این حرف خیلی ساده است: بعد از بیش از 14 سال اضافه کردن یک لایه کد به بالای‎ لایه‎ی دیگر و چپاندن هر ویژگی کوچک روی هم، اپل اپلیکیشنی را تحویل داده است که استفاده از آن خیلی روی اعصاب است.

در برهه‎ای از توسعه‎ی iTunes، این اپلیکیشن با ناپایداری‎‎‎های مختلفی از اینترفیس کاربری اشباع شده بود. آخرین نسخه‎ی آن با در اختیار داشتن Apple Music که بسیار ضعیف اجرا شده است، اوضاع را تنها بدتر کرده است.

حالا، بعضی از افراد اشاره به این داشته‎اند که اپل این اپلیکیکیشن در هم ریخته را به چند اپلیکیشن با تمرکز بالا تبدیل کند، اپلیکیشن‎هایی که هرکدام به مدیریت و همگام سازی فایل رسانه‎ای مرتبط با خود، اختصاص داده شوند.

به عنوان شخصی که جزو افرادی هستند که چنین پیشنهادی را دارند، 6 دلیل محکم گرد هم آورده‎ام تا طی آن‎‎ها توضیح دهم چرا تبدیل iTunes به چند اپلیکیشن کوچکتر می‎تواند منطقی باشد.

6 دلیل برای تبدیل iTunes به اپلیکیشن‎هایی مجزا

قضیه‎ی اصلی پست این است که اپل باید iTunes را به چندین اپلیکیشن تخصصی تبدیل کند. ما در حال حاضر برای کتاب‎های الکترونیکی، iBooks را برای مک داریم، و دارای یک فروشگاه‎ iBook نیز در خود می‎باشد.

چه کسی می‎گوید که نباید اپلیکیشن‎های مک مشابهی برای دیگر قسمت‎های iTunes نظیر پادکست‎ها، موزیک، ویدیو‎ها، محتوای iTunes U و دیگر موارد به همین ترتیب، باشد؟ نظرتان در رابطه با یک اپلیکیشن سبک چیست که متمرکز بر چرخیدن در، دانلود و همگام سازی اپلیکیشن‎های موبایل با دستگاه‎‎های iOS باشد؟

اگر اپل نظیر آن کاری که با iOS کرده است، iTunes را به اپلیکیشن‎های فردی و مجزا تبدیل کند، هم مهندسین و هم کاربرانش قادر به این خواهند بود که مزایایی زیر را به دست آورند:

1- توسعه‎ی ساده شده

بجای اینکه میلیون‎ها میلیون کد را مدیریت کرد، تبدیل iTunes به اپلیکیشن‎های بسیار تخصصی که از ابتدا نوشته شده باشند توسعه‎ی کلی نرم افزاری و نگهداری آن را ساده می‎کند و در همین حین کمک به حفظ پایداری و اعتماد پذیری این اپلیکیشن‎های سبک در طول یک بازه‎ی زمانی طولانی مدت می‎کند.

2- ویژگی‎‎های جدید سریعتر نمایان می‎شوند

اضافه کردن یک ویژگی جدید به غولی نظیر iTunes کار آسانی با توجه به وابستگی‎های کدی و باگ‎هایی که باید در طول سالیان سال رفع شوند، کار آسان و بی اهمیتی نیست. چنین چیزی را در تقابل با اضافه یک ویژگی به اپلیکیشن بسیار تخصصی نظیر Videos قرار دهید، نه تنها اجرا و ارائه‎ی آن ویژگی جدید سریع با اپلیکیشن‎‎های تخصصی سریع تر خواهد بود بلکه منجر به وجود مشکلات نرم افزاری کمتری می‎شود، به جای اینکه بخواهیم پشت سر هم قابلیت‎های جدیدی را به iTunes اضافه و روی هم انباشته کنیم.

2.iTunes-12.2-Mac-screenshot-001

3- تجربه‎ی کاربری بهتر

آیا فرد عاقلی هم پیدا می‎شود که بگوید استفاده از iBooks برای مک پیچیده تر از iTunes است؟ البته که نه! تجربه‎های متمرکز برای کاربران متوسط عالی هستند. تصور کنید که یک اپلیکیشن تخصصی برای پادکست‎ها برای مک وجود داشته باشد.

آیا احتمال این بیشتر نیست که مردم از یک اپلیکیشن ساده‎ی مخصوص پادکست‎ها به جای اینترفیس گیج کننده‎ی پادکست در iTunes، بویژه‎ پادکست‎هایی که از سوی جهان دستگاه‎‎های iOS می‎آید، استفاده کنند؟

4- عملکرد سریع تر

حقیقت این است که حتی در سخت افزار مدرن iTunes از نظر سرعت حرفی برای گفتن ندارد. کندی عملکرد iTunes برای افراد بی شماری تبدیل به یک نگرانی خاص شده است چون در طول سال‎ها با کتابخانه‎های بی شماری از صد‎ها فیلم، هزاران اپلیکیشن و ده‎‎ها هزار آهنگ پر شده است.

تبدیل iTunes به اپلیکیشن‎های ساده این کندی عملکرد و مشکلات پاسخ دهی که چند سالی حالا می‎شود مردم در رابطه با آن شکایت می‎کنند را رفع می‎کند.

5- کتابخانه‎ی iTunes در فضای ابری

ما در حال حاضر iCloud Photo Library و iCloud Music Library را داریم.

وقت این نیست که یک بک آپ کامل از کتابخانه‎های iTunes کاربران در فضای ابری گرفته شود؟ و چه راه بهتری از انجام این کار جدا از اینکه iTunes را در قالب اپلیکیشن‎های مجزایی ببینیم، وجود دارد؟ کتابخانه‎های ابری ما را مطمئن خواهند ساخت که امتیاز‎ دهی‎‎ها، تگ‎ها و دیگر داده‎‎های متا به دنبال خراب شدن فایل کتابخانه، از دست نخواهند رفت.

مهم تر از این حرف، منظم سازی کتابخانه‎های iTunes در داخل فضای ابری باعث می‎شود به اشتراک گذاری دیگر اپلیکیشن‎ها و به روز رسانی چیز‎هایی نظیر امتیاز دهی‎ها، کارت‎های هنری شخصی، شمارش آهنگ و موارد دیگر، آسان تر شود. مورد دیگر اینکه، کتابخانه‎‎‎‎های ابری ممکن است کمک به حل مشکل قدیمی دسترسی به محتوای iTunes شما کنند که باید در یک فضای اشتراک توسط چندین مک در آن واحد، ذخیره شوند.

6- همگام سازی ساده تر دستگاه‎های iOS

اینکه کل فرآیند همگاری سازی دستگاه iOS را از ابتدا مد نظر بگیریم، فرصت عالی خواهد شد. در حال حاضر، دستگاه‎های iOS را تنها می‎تواند در آن واحد با یک کتابخانه‎ی iTunes همگام سازی کرد.

من نمی‎دانم که پشت این امر یک دلیل منطقی و توجیه پذیر وجود دارد، ولی iTunes واقعا نباید در رابطه با پاک کردن عکس‎های فعلی در آیفون 6 پلاس من قبل از اضافه کردن تصاویر جدید، سوال کند.

همین قضیه در رابطه با موزیک، یا فیلم‎ها یا شو‎های تلویزیونی صدق می‎کند.

3.iTunes-erase-and-sync-prompt-Mac-screenshot-001

نه تنها اپل باید فرآیند همگام سازی دستگاه‎ iOS را ساده تر سازد، بلکه این کد را در میان اپلیکیشن‎های اختصاصی iTunes به اشتراک بگذارد تا هرکدام با محتوای خود با سخت افزار iOS همگام شوند. و لطفا، اجازه دهید ما آیفون‎ها، آیپاد تاچ‎ها و آیپد‎‎های خود را با چندین کتابخانه‎ی iTunes بدون پاک کردن چیزی که در حال حاضر روی آن‎ها ذخیره کرده‎ایم، همگام سازیم.

افکار پایانی

ما می‎خواهیم نظرات شما را در رابطه با موضوع تقسیم iTunes به چند اپلیکیشن سبک بشنویم.

آیا به نظر شما وجود اپلیکیشن‎های اختصاصی تجربیات رسانه‎ای iTunes را بهبود خواهد بخشید و جهانی از احتمالات ممکن را باز می‎کند؟ جان سخت‎ها می‎گویند که اپل فقط باید اجازه دهد iTunes با سرعت پایداری به حرکت خود ادامه دهد و دیگر افراد دوباره نویسی اپلیکیشن‎‎ها از ابتدا را پیشنهاد می‎دهند بدون اینکه نیاز باشد آن را به اپلیکیشن‎‎‎های تخصصی تقسیم کرد.

شما به کدام گروه تعلق دارید؟

آنالیز‎ها و نظرات خود را در بخش زیر با دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا