مصرف باتری آیفون و 7 نکته و ترفند برای بهتر شدن

کاربران آیفون 5 که می‌خواهند مصرف باتری دستگاه خود را همراه با انتشار آپدیت جدید آی او اس 7.1 افزایش دهند بسیار خوش شانس هستند زیرا ما می‌خواهیم بعضی نکات و ترفند‌های ریز را در ادامه این مطلب به شما بگوییم که باعث می‌شود مصرف باتری در آی او اس 7.1 بسیار بهینه شود.

آی او اس 7 در ماه سپتامبر سال 2013 و آیفون 5 در سپتامبر سال 2012 عرضه شد. احتمال زیادی وجود دارد که با آمدن آپدیت آی او اس 7.1 برخی مشکلات مصرف باتری دستگاه حل شود  اما ممکن است برعکس این قضیه رخ دهد و آی او اس 7.1 برخی مشکلات در مصرف باتری را برای کاربران آیفون 5 به وجود آورد. اگر این اتفاق رخ دهد این راهنما و نکات می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

در این راهنما باید به شما بگویم که به شخصه مصرف باتری بسیار خوبی را بر روی آیفون 5 خود دارم. چند عامل وجود دارد که باعث هدر رفت و وحشتناک شدن مصرف باتری در آیفون 5 می‌شود اما من بر روی برخی ابزار‌ها تمرکز می‌کنم تا مطمئن شوم یک روز کامل را با باتری آیفون خود به سر خواهم برد.

چگونه مصرف باتری بهتری با آیفون 5 داشتم باشیم

باید بگویم که هیچ تضمینی وجود ندارد که این موارد برای شما نیز به درستی کار کند و نتیجه کاملی بگیریدو مصرف باتری کم شود. ما احتمالا از اپلیکیشن‌های متفاوتی استفاده می‌کنیم همچنین احتمالا از آیفون خود به نحو متفاوتی استفاده می‌کنیم. مثلا خود من خیلی اهل بازی کردن نیستم و در عوض همیشه در حال کار با گوشی هستم، یا تماسی برقرار می‌کنم یا صفحات وب را چک می‌کنم یا به ایمیلی پاسخ می‌دهم و یا هر چیز دیگر، پس ممکن است استفاده‌ها متفاوت باشد.

PUSH EMAIL .1 را خاموش کنید

اولین کاری که باید انجام دهید، خاموش کردن Push Email است تا آیفون هر لحظه به دنبال ایمیل جدیدی نگردد. وقتی شما در روز ایمیل‌های زیادی را دریافت کنید و آیفون شما دائم بخواهد به دنبال ایمیل‌های جدید بگردد و باتری مصرف کند، بسیار واضح است که مصرف باتری به مقدار بیشتری افزایش می‌یابد. زمان که سینک خودکار ایمیل را خاموش کنید و به صورت دستی در هر زمان که نیاز دارید ایمیل‌ها را چک کنید بسیار در مصرف باتری خود صرفه جویی کرده‌اید.

ios1-349x620

Push Email را خاموش کنید تا مصرف باتری آیفون 5 کم شود

در حالی که می‌توان به صورت کامل push Email را خاموش کرد، اما شما می‌توانید بسیار ساده دوره‌های چک کردن برای ایمیل جدید ایجاد کنید تا هر 15 دقیقه یا 30 دقیقه ایمیل‌های جدید را چک کند. مسلما چک کردن در هر 15 دقیقه یا 30 دقیقه بسیار بهتر از چک کردن در هر لحظه است و مصرف باتری را پایین می آورد.

برای تنظیم ایمیل به صورت دستی یا دوره‌ای می‌توانید به این مسیر بروید; Settings -> Mail ,  Contacts, Calendars -> Fetch New Data و سپس تنظیمات هر اکانت ایمیلی را که دارید تعیین کنید.

2. روشنایی صفحه نمایش را کمتر کنید

یکی از فاکتور‌های مهم دیگر تغییر نور صفحه نمایش دستگاه است که تاثیر بسیار بر روی مصرف باتری دارد. بجای استفاده از نور صفحه نمایش پیش فرض اپل یا نور صفحه نمایش بسیار بالا، بهتر است که نور صفحه نمایش نصف یا پایین‌تر باشد تا مقدار زیادی مصرف باتری آیفون 5 کم شود. حتی با کمترین مقدار نور صفحه نمایش نیز در محیط‌های بسته می‌توان به صورت واضح همه محتوا را دید و خواند.

در واقع یکی از عوامل تخلیه باتری آیفون 5 نور صفحه نمایش این گوشی است، پس هر چه قدر این نور کم‌تر باشد عمر باتری بیشتر و مصرف باتری کمتر است.

ios2-349x620

تنظیم روشنایی صفحه نمایش می‌تواند در مصرف باتری معجزه کند

خود من زمانی که در جایی نیاز به نور صفحه نمایش بیشتر داشتم باشم، کنترل سنتر را از پایین صفحه نمایش در آی او اس 7 به بالا می‌کشم بعد نور صفحه نمایش را بر روی مقدار مورد نیاز قرار می‌دهم و سپس بعد از اینکه کارم تمام شد فورا نور صفحه نمایش را به حالت قبل بازمی‌گردانم. کاربرانی که نمی‌خواهند به صورت دستی این کارها را انجام دهند می‌توانند به راحتی تنظیم نور صفحه نمایش را به سیستم عامل محول کنند و بر روی Auto بگذارند. البته پیشنهاد می‌شود که تنظیم نور صفحه نمایش را خودتان بر عهده بگیرید.

4G LTE .3 را خاموش کنید

شبکه ارتباطی 4G LTE انتقال داده‌ها را بسیار سرعت می‌بخشد اما 4G LTE همچنین مقدار زیادی از باتری آیفون شما را نیز مصرف می‌کند.

تخلیه باتزی 4G LTE در آیفون به بدی بعضی از اسمارت فون‌های اندرویدی نیست اما به اندازه خودش زیاد باتری مصرف می‌کند. پس، وقتی که شما به این شبکه ارتباط سریع داده نیاز ندارید خیلی راحت آن را خاموش کنید تا مدت زمان بیشتری گوشی خود را روشن نگه دارید.

ios3-349x620

خاموش کردن شبکه ارتباطی 4G LTE در کم کردن مصرف باتری، شما را شگفت زده می‌کند

برای انجام اینکار به این بخش از تنظیمات بروید; Settings -> Cellular – > Enable LTE -> Off به یاد داشته باشید که در زمان نیاز آن را دوباره روشن کنید.

البته در کشور ما هنوز شبکه 4G استفاده‌ای ندارد و گسترش نیافته پس این مورد برای کسانی است که در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

4. از حالت AirPlane استفاده کنید

گاهی اوقات طول عمر باتری بسیار ارزشمند است. برای مثال، در سفر‎‌های طولانی یا ماموریت در مکانی که هیچ‌گاه نبوده‌ایم. در این مثال‌های ذکر شده ما دوست داریم که آیفون خود را تنها برای مسیر یابی یا پشتیبانی در زمان‌های اضطراری روشن نگه داریم.

و در این مواقع وقتی که می‌بینیم باتری به زیر 20 درصد یا کمتر افت کرده است بسیار نامید و ناراحت می‌شویم. در این مواقع و محل‌ها باید سریعا حالت پرواز (AirPlane) را فعال کنیم تا باتری خود را نجات دهیم.

ios4-349x620

اگر نیاز به ارتباط با جایی ندارید، حالت پرواز بسیار در مقدار مصرف باتری به شما کمک خواهد کرد

حالت پرواز ارتباطات شما را محدود می‌کند و با این کار شما را در حالت اضطراری قرار می‌دهد که بدین وسیله مقدار زیادی از مصرف باتری شما کاهش می‌یابد. در مواقعی که شما می‌واهید قبل از خاموش شدن گوشی کاری را با آن انجام دهید نیز بسیار به کار می‌آید.

برای خاموش یا روشن کردن حالت پرواز باید کنترل سنتر را از بخش پایینی صفحه به بالا بکشید و سپس بر روی شکل هواپیما تپ کنید. به یاد داشته باشید که اینکار از ورود و خروج هر گونه تماس، اس ام اس یا ایمیل جلوگیری خواهد کرد تا اینکه شما دوباره بر روی این شکل هواپیما تپ کنید و آن را خاموش کنید.

5. خدمات مکان‌یاب و اطلاعیه‌ها را خاموش کنید

خاموش کردن مکان‌یاب در حفظ باتری به شما کمک می‌کند. وقتی که آگاه‌سازی‌ها (notification) را خاموش کنید، سیستم عامل نمی‌گذارد در زمان رسیدن هر آگاه‌سازی جدید کل صفحه نمایش روشن شود و به صورت یک پنجره نمایش داده شود، با انجام نشدن اینکار مقدار زیادی در مصرف باتری صرفه جویی خواهد شد.

برای خاموش کردن آگاه سازی‌ها باید به این قسمت بروید; Settings -> Notification   Center -> Tap on an App -> Scroll down and toggle Show on Lock Screen البته که دستگاه در مورد هر چیز جدیدی به شما آگاه سازی لازم را می‌رساند اما بجای روشن کردن کل صفحه نمایش، تنها می‌لرزد یا صدای خاص خود را پخش می‌کند. و آگاه‌سازی ها نیز در زمان استفاده از آیفون به صورت پنجره‌ای باز خواهند شد.

ios5-349x620آگاه سازی‌های را در صورت عدم استفاده خاموش کنید

این موارد در مورد سرویس محل یابی نیز صدق می‌کند و جی پی اس یا محل یاب نیز می‌تواند باتری زیادی مصرف کند. پس با خاموش کردن آن کاربران مدت بیشتری می‌توانند از آیفون خود استفاده کنند.

همچنین شما می‌توانید استفاده از محل یابی را فقط به بعضی از اپلیکیشن‌های خاص محدود کنید، برای انجام اینکار به این مسیر بروید; Settings -> Privacy -> Location Services هر اپلیکیشنی که نیاز ندارید از اطلاعات محلی آن استفاده کند را خاموش کنید. می‌توانید به صورت کلی این امکان را غیر فعال کنید اما بعد از اینکار دیگر نمی‌توانید از نقشه استفاده کنید.

Background App Refresh .6 را غیر فعال کنید

این قابلیت یکی از ویژگی‌های است که به همراه آی او اس 7 به این سیستم عامل اضافه شده است، Background App Refresh یا همان نو کردن محتوای اپلیکیشن‌ها در پس زمینه، همانطور که از اسمش مشخص است، به اپلیکیشن‌های مختلف اجازه می‌دهد تا محتوای خود را هر وقت که به وای فای یا اینترنت سیم کارت متصل شوید نو و تازه کنند. این قابلیت برای کسانی که به طور دائم می‌خواهند اخبار یا فیسبوک خود را چک کنند مفید است اما کسانی که بیشتر به طول عمر باتری اهمیت می‌دهند، بهتر است تا این مورد را غیر فعال کنند.

ios6-349x620

 عمر باتری بیشتر = غیر فعال کردن Background App Refresh

 قبل از اینکه به طور کامل غیر فعالش کنید ارزش این را دارد که ابتدا برای موارد غیر ضروری غیر فعال کنید و دسترسی برخی اپلیکیشن‌ها را محدود کنید. کمک می‌کند تا فعالیت‌ها کمتر شود، اگر دیدید کمکی نکرد پس آن را به صورت کامل غیر فعال کنید.

برای غیر فعال کردن این مورد نیز باید به این مسیر از تنظیمات بروید; Settings -> General -> Background App Refresh همین که دایره جلوی هر اپلیکیشن خاموش شد این اپلیکیشن خاص دیگر در پس زمینه آپدیت نخواهد شد.

7. همه تنظیمات را ریست کنید تا مصرف باتری بهتر شود

ممکن است که در گذشت چند ماه یا یک سال استفاده شما از آیفون، چیزی از تنظیمات را روشن کرده‌اید که باعث افزایش مصرف باتری دستگاه شما شده است. خوشبختانه اپل تدبیری اندیشیده که بدون پاک کردن هیچ اطلاعاتی نظیر عکس‌ها، اپلیکیشن‌ها و یا مخاطبین از دستگاه، شما می‌توانید تنظیمات خود را به حالت کارخانه بازگردانید.

ios7-349x620

 تنظیمات را ریست کنید، ممکن است عجیب کار راه انداز باشد

 با ریست کردن تنظیمات همه تنظیمات دستگاه شما به حالت پیش فرض خود باز می‌گردد. و بعد از آن شما به راحتی می‌توانید انتخاب کنید چه چیزی باید فعال و چه چیزی را باید غیر فعال کنید.

برای ریست کردن تنظیمات به این بخش بروید; Settings -> General -> Reset -> Reset All Settings بعد از زدن گزینه Reset All Settings از شما رمز درخواست می‌شود، رمز را وارد کنید تا این فرایند کامل شود. این کار چند دقیقه زمان می‌برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا