70 درصد مردم از سیستم عامل iOS 9 استفاده می‎کنند

آمار استفاده از سیستم عامل iOS 9 به 70 درصد رسیده است. اپل براى توسعه‌دهندگان نرم افزار، آمار مربوط به سرعت پیشرفت سیستم عامل iOS 9 را بروزرسانی کرد. ورود به سيستم دستگاه‎های iOS از تاریخ 30 نوامبر برای کسانی که به فروشگاه اپل دسترسی دارند، امکان پذیر شده است. در حال حاضر نسخه‎هاى مختلف سیستم عامل iOS 9 به ازای هر ده دستگاه در هفت دستگاه دیده می‍‎شود. این آمار در مقايسه با دو هفته‎ی گذشته افزایش داشته است.

iOS-9-adoption-70-percent

افزايش قابل توجه سه امتيازى آتن هم فقط در طول دو هفته به دلیل انتشار به روز رسانی جدید است. طبق این آمار استفاده از سیستم عامل قدیمی iOS 8 در آيفون، آيپاد لمسى و آيپد از 24 درصد به 22 درصد سقوط کرده است. نسخه‎های قبلی سیستم عامل iOS نیز از 9 درصد به 8 درصد کاهش یافته است. سیستم عامل iOS 9 نیز به 70 درصد افزایش داشته است و با توجه به نظر کارشناسان این پیشرفت از انتشار بروزرسانی جدید این سیستم عامل سرچشمه می‎گیرد.

اوضاع در مورد سيستم عامل اندرويد چطور است؟

طبق اطلاعات گوگل، اندروید مارشملو (Android Marshmallow) به مقدار نا چیز 0.3 درصد در تبلت‎ها و گوشی‎های هوشمند استفاده شده است. این در حالیست که سیستم عامل اندروید 6.0 کمتر از دو ماه است که قابل دسترسی می‎باشد.

در حقيقت، اگر ويرايش هاى مختلف Android Marshmallow ،Lollipop ،KitKat را در کنار هم قرار دهیم، با توجه به آمار پلى استور حدود 63.7 درصد در كل دستگاه‎های اندرویدی از این سیستم عامل‎ها استفاده می‍‎شود.

این اطلاعات توسط گوگل در پلى استور به مدت زمان هفت روز، در روز دوم ماه نوامبر سال 2015 گرفته شده است. آمار دستگاه‎هايى كه در حال اجراء نسخه‎های پايين تر از 2.2 هستند، حذف شده است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا