اپل 70 الی 80 میلیون آیفون6 (4.7 و5.5اینچی) عرضه میکند

به گزارش مجله وال استریت، شرکت اپل  جهت تولید تعداد گسترده ای از آیفون های 4.7 و 5.5 اینچی اقدام نموده است.  گفته می شود این اقدام بنابر درخواست توزیع کنندگان این شرکت با پیش بینی افزایش تقاضا بوده است.

این شرکت در تلاش است تا 6 دسامبر حدود 70 الی 80 میلیون از این محصول را عرضه کند و بزرگترین سفارش تاریخ خود و جهشی نسبت به سال گذشته که حدود 50 الی 60 میلیون آیفون 5s و 5c سفارش داده شد داشته باشد.

به گفته مردم:

“پیش بینی می شود که درخواست آیفون 6 به طور قابل توجهی  بیش از درخواست آیفون 5 که صفحه نمایش آن در حدود 4 اینچ بود باشد (در حدود 50 الی 60 میلیون در سال گذشته  ). همچنین انتظار می رود که هردو مدل آیفون 6 مانند آیفون 5 تمام فلزی باشند و به احتمال زیاد در رنگ های متعددی به بازار عرضه شوند.”

با تعداد بیشماری از آیفون 6 شرکت اپل به احتمال زیاد می خواهد از بحران عرضه/تقاضا که سال گذشته در مورد آیفون5 رخ داد جلوگیری کند. پس از عرضه آیفون 5c در سپتامبر سال 2013 شرکت اپل دیدکه تقاضا به صورت غیرمنتظره ای برای این دستگاه بسیار بالا شده است ، که به احتمال زیاد مربوط به افزایش سنسورهای مربوط به حرارت بدن درصفحه لمسی این مدل بوده است .این گوشی فقط تعداد کمی از درخواست ها را تامین کرد و تیم کوک بعدها اعتراف کرد که شرکت اپل انتظار داشت تعادل بیشتری میان آیفون 5cو 5s مشاهده کند.

iphone_5s_6_grass

مقایسه آیفون5 با آیفون6 در دو مدل 4.7اینچ و 5.5 اینچ

احتمالا تقاضا برای آیفون 6 بسیار بالاتر خواهد بود و این پیش بینی به علت طراحی مجدد ، صفحه نمایش بزرگ تر و بسیاری از ویژگی هایی که مشتریان اپل و اندروید از مدت ها پیش منتظر آن بودند می باشد که تمامی این ویژگی ها در آیفون 6 وجود دارد می باشد. به گفته تحلیل گران اپل ممکن است یک جهش 15 الی 20 درصدی در محصولات سالانه شرکت خود نسبت به سال گذشته داشته باشد.

گفته می شود شرکای شرکت اپل FoxconnوPegatron برای کمک به عرضه و توزیع آیفون 6 تعدادی کارمند جدید استخدام کرده اند. عرضه کننده اصلی شرکت اپل یعنی Foxconn حدود 100هزار کارمند و Pegatron حدود 10هزار کارمند جدید را استخدام کرده است.

زمان تولید آیفون 6

انتظار می رود آیفون6 ، 4.7اینچی تا ماه می وارد خط تولید شود، در حالیکه تولید نسخه 5.5 اینچی آن در ماه آگوست یا سمپتامبر آغاز خواهد شد. با این حال هنوز معلوم نیست که هردو مدل آیفون 6 به صورت همزمان عرضه شوند، و شایعات حاکی از آن است که ممکن است تولید و عرضه آیفون 6 ، 5.5اینچی تا اواخر سال 2014و اوایل سال 2015 تاخیر داشته باشد.

به گفته مجله وال استریت با توجه به بزرگ تر شدن سلول های صفحه نمایش آیفون 6 ، 5.5اینچی و استفاده از یاقوت کبود در طراحی آن ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد و با بزرگ تر شدن این دستگاه هزینه های صرف شده در خط تولید آن بیشتر خواهد شد. اما اپل گزارش کرده که با توجه به تعداد  درخواست های توزیع کنندگان که حدود 120 میلیون آیفون6 بوده می تواند این شکست بزرگ را جبران کند.

 

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا