آی او اس 8 بر روی حدود 60% دستگاه‌های مبتنی بر iOS

طبق آخرین اطلاعات ارسال‌شده در صفحه پشتیبانی فروشگاه‌های اپل ، پس از گذشت 7 هفته و نیم از فعال شدن نسخه iOS 8 ، هم‌اکنون این سیستم عامل، بر روی 56 درصد دستگاه‌های مبتنی بر iOS نصب شده است.

بر اساس آمار منتشرشده در دو هفته گذشته، نصب نسخه iOS 8 افزایش 4 درصدی را نشان می‌دهد، این آمار در ماه گذشته، به 8 درصد می‌رسد.

ios811..

تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل گفت: نسخه iOS 8 در تاریخ 21 سپتامبر، بر روی 46 درصد دستگاه‌ها نصب شد و پس از آن نیز، تا تاریخ 13 اکتبر، این آمار به 48 درصد رسید؛ این مطلب نشان می‌دهد که پس از چند هفته رکود، استفاده از این نسخه، به صورت مداوم و پیوسته در حال افزایش بوده است.

به دنبال این افزایش، نسخه iOS 8.1 در تاریخ 20 اکتبر منتشر گردید. نسخه مذکور شامل چند ویژگی جدید مثل Apple Pay می‌باشد که کاربران را تشویق به upgrade نمودن نسخه iOS نمود و همچنین دارای امکانات دیگری از جمله instant Hotspot  ،SMS Forwarding، Camera Roll              ،iCloud Photo Library beta access می‌باشد.

انتشار نسخه اولیه iOS 8 با اشکالاتی مواجه گشت که منجر به مردد شدن کاربران در استفاده از این نسخه گردید. پیش از انتشار این نسخه، تمام برنامه‌های  HealthKit به دلیل اشکالات فنی‌ای که داشتند، از فروشگاه‌های محصولات اپل کنار گذاشته شدند. به منظور رفع این مشکل، نسخه جدید iOS8.0.1 منتشر شد. این نسخه نیز دارای ایراداتی بود، از جمله اینکه منجر به از کار افتادن سلولار سرویس‌ها وسیستم اثر انگشت در آیفون‌های 6 و 6 پلاس گردید!

در جهت رفع اشکال نسخه‌های قبلی، iOS 8.0.2 به سرعت منتشر گردیدکه مجددا با چند مشکل دیگر مواجه گشت و در نهایت، نسخه iOS 8.1 بسیاری از عیوب نسخه‌های قبلی را تصحیح کرد و تاکنون بهترین نمونه از نسخه iOS 8 بوده است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا