بیش از 90درصد سود گوشی‌های هوشمند برای اپل

بیش از 90 % سود صنعت گوشی‎های هوشمند در سه ماه‎ی چهارم در اختیار شرکت اپل است. آخرین ارقام منتشر شده توسط Strategy Analytics مشخص می‎کنند که اپل همچنان در سه ماهه‎ی چهارم سال نیز با داشتن 88.7 درصد از سهم سود طی مدت 3 ماهه تا انتهای دسامبر، بر ارقام جهانی گوشی‎های هوشمند سلطه دارد. سود اجرایی سه ماهه‎ی اپل نسبت به سال 2013 -که در طی سه ماهه‎ی چهارم آن سال، 11.4 میلیادر دلار فروش کرده بود- به میزان  18.8 میلیارد دلار آیفون افزایش پیدا کرده است.

سود

“سود اجرایی جهانی گوشی‎های هوشمند به مبلغ 18.8 میلیارد دلار آمریکا، سالانه 31 درصد از 16.2 میلیارد دلار آمریکا در سه ماهه‎ی چهارم سال 2013 به میزان 21.2 میلیارد دلار در سه ماهه‎ی آخر سال 2014 رشد داشته است. فروشنده‎های سخت افزار اندروید هم روی هم رفته، رکوردی پایین برابر با 11% از سهم سود جهانی گوشی های هوشمند را داشته‎اند که 29% نسبت به سال قبل کاهش یافته است. در مقابل، iOS شرکت اپل، رکوردی بالا برابر با89% از سهم را به خود اختصاص داده که نسبت به 71 درصدِ سه ماهه‎ی آخر سال 2013 افزایش داشته است.”

اندروید در حالی تحت الشعاع موفقیت iPhone 6 و iPhone 6 Plus قرار گرفته که سقوطی تند را در سهم گوشی‎های هوشمند متقبل شده است. سهمی که در سال قبل چیزی حدود 29.5 % بود. با توجه به سود اجرایی 2.4 میلیارد دلاری، سهم رکورد پایین 11.3 درصدی از سهام جهانی گوشی هوشمند برای اندروید تخمین زده شده است. بلک بری، ویندوزفون و سایر پلتفرم‎های موبایل در این سه ماهه‎ی مورد نظر صفر درصد سود اجرایی داشته‎اند.

سود

این ارقام دوباره روی این نکته تاکید می‎کنند که صنعت گوشی‎های هوشمند یک مسابقه‌ی دو اسبی بزرگ بین اپل و گوگل است؛ حالا چه سهم از بازار پلت فرم‎ها به صورت کلی باشد، چه سهم بازار سرمایه گذاران و یا سهم سود گوشی‎های هوشمند. اما اگر سازندگان گوشی هوشمندی همچون سامسونگ، نتوانند بر اساس اکوسیستم اندروید به تولید سودهای رضایت بخش برسند،  Strategy Analytics پیشنهاد می‎کند که بهتر است فروشنده‎ها به جایگزین‎هایی مانند ویندوز، تیزن (Tizen) یا FireFox توجه‎ی بیشتری کنند.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا