قرار است در iOS9 قابلیت چندوظیفه‎ای به iPad اضافه شود

دیگر انجام چند وظیفه به طور همزمان در iPad یک رویا نیست! در iOS9 شما قادر خواهید بود، دو اپ را به صورت همزمان در کنار یکدیگر داشته باشید و در آن واحد با مولتی‎تاچ با هر دویشان کار کنید.

1.Split-View-multitasking
شما همچنین می‎توانید Split View بین دو اپ را هر طوری که می‎خواهید تنظیم کنید و با استفاده از قابلیت تازه‎ای به نام App Switcher به اپ‎های دیگر نیز دسترسی پیدا کنید. علاوه بر اینها، می‎توانید هنگام استفاده از اپی با فعال کردن مُدی به نام Picture in Picture ، ویدئو هم نگاه کنید.

ناگفته مشخص است که iOS9 آیپد قرار است تجربه‎ای خیلی متفاوت را به کاربرانش ارائه بدهد. با بهره بردن از قابلیت چند وظیفه‎ای، کارای این دستگاه خیلی بیشتر از قبل خواهد شد.

2.Picture-in-Picture

رابط چند وظیفه‎ای جدید از 4 جزء اصلی استفاد می‎کند:

App Switcher- این برنامه در iOS9 کاملا از نو طراحی شده است.

3.iOS-9-new-app-switcher

Slide Over- این ویژگی به شما این امکان را می‎دهد تا بدون بیرون آمدن از اپی که در حال حاضر درش هستید، برنامه‎ی دیگری را از گوشه‎ی تصویر باز کنید. Slide Over در آیپدهایی با مدل‎های زیر قابل دسترسی است:

iPad Air

• iPad Air 2

• iPad mini 2

• iPad Mini 3

Split View که تنها روی iPad Air 2 قابل دسترسی است، به شما اجازه می‎دهد تا دو اپ در آن واحد باز و فعال باشند.

شما می‎توانید حرکت‎های چند-لمسی (multi touch) را روی هر دوی اپ‎ها به طور هزمان پیاده کنید.

4.Slide-Over

Picture in Picture- این برنامه، اندازه‎ی ویدئو‎ها را کوچک کرده و به گوشه‎ی صفحه می‎فرستد تا در همان حالی که مثلا در حال چک کردن ایمیل‎هایتان هستید یا در اینترنت پرسه می‎زنید، از تماشای ویدئو هم لذت ببرید.

اضافه شدن قابلیت چند وظیفه‎اش بدون شک یکی از بزرگترین تغییراتی است که از زمان انتشار آیپد در سال 2010 تا به حال برای آن رخ داده است.

جدی می‎گویم! این قابلیت‎ها خیلی هیجان انگیز به نظر می‎رسند! به همین دلیل است که باید هر چه زودتر یک iPad Air 2 بخرم!

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.