اضافه کردن فونت به آیفون با برنامه AnyFont

اضافه کردن فونت به آیفون، چالشی است که گه گاه کاربران با آن مواجه می شوند. اگر شما با آیفون و آیپد خود کار های زیادی انجام می دهید، به احتمال زیاد هنگام باز کردن صفحات یا برنامه ها، به مشکلی که در آن، فونت ها، ناخوانا شده یا به چیز دیگری تبدیل شده باشند مواجه شده اید. این مشکل برای شما، یک چالش بزرگ نخواهد بود اما قابل درمان است. اگر به طور مداوم با چنین مشکلی روبرو می شوید و می خواهید فونت های کامپیوتر خود را به سیستم عامل آی اوس اس منتقل کنید این آموزش را دنبال کنید تا چگونگی اضافه کردن فونت به آیفون را بیاموزید.

AnyFont مشکل “فونت شناسایی نشده” را با افزودن هر فونتی که دارای پسوند TrueTypeFont یا ttf و OpenTypeFont یا otf یا سایر فونت های سازگار با برنامه است از میان بر می دارد.

اضافه کردن فونت

اضافه کردن فونت در آیپد و آیفون

قبل از اینکه به بررسی عمیق تر AnyFont بپردازیم، اجازه دهید به روشن سازی این موضوع بپردازیم که این برنامه به شما اجازه تغییر فونت سیستم آیفون شما را نمی دهد. این تنها به شما اجازه افزودن فونت های اضافی به برنامه های ساگار مانند Pages یا Keynote یا Numbers (صفحات، اعداد، کلید ها) زا می دهد.

طراحی این نرم افزار

طراحی برنامه نقطه قوت این برنامه نیست. مهم نیست که ظاهر برنامه، چگونه به نظر می رسد مهم این است که به طور درست کار کند. هنگامی که شما برای نخستین بار برنامه را باز می کنید به شما در پنج صفحه، چگونگی افزودن، مدیریت، نصب و استفاده از فونت ها آموزش داده خواهد شد. سپس شما صفحه ای را میبنید که لیست فونت ها در آن قرار دارد. البته در آغاز کار لیست فونت ها خالی می باشد.

یک علامت سوال در گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش وجود دارد که شما را به بخش پرسش و پاسخ و دسترسی به آموزش دوباره هدایت می کند. یک آیکون اطلاعات در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش وجود دارد که نسخه، وبسایت توسعه دهنده و یک لینک برای تماس با توسعه دهنده در آن وجود دارد.

هنگامی که فونت ها را به برنامه اضافه کردید آن ها در لیست شما ظاهر خواهند شد. برنامه مورد نظر را برای نصب فونت انتخاب کنید.

اضافه کردن فونت

چگونگی استفاده از برنامه anyfont

شما فقط باید چند دستور العمل ساده را دنبال کرده تا بتوانید فونت های مورد نظر را به آی او اس خود اضافه کنید. برای این کار شما باید فایل هایی با پسوند ttf یا otf را پیدا کرده و اضافه کنید. اگر شما ttf یا “TrueTypeFont” را در موتور جستجو گر تایپ کنید وبسایت های زیادی پیدا خواهند شد که دارای این فونت ها باشند. بعد از اینکه فایل را دانلود کردید می تواند آن را با استفاده از آیتونز از کامپیوتر به آیپد یا آیفون خود منتقل کنید.

شما می توانید فونت مورد نظر خود را با استفاده ویژگی “…Open in” در آی او اس اضافه کنید. برای نمونه، شما می توانید به خودتان یک ایمیل که دارای پیوستی با پسوند ttf است ارسال کنید. زمانی که شما پیوست را انتخاب می کنید می توانید “…Open in” را انتخاب کرده و سپس AnyFont را برای استفاده از فونت انتخاب کنید تا فونت در برنامه ذخیره شود. این قسمت همچنین از طریق برنامه های ذخیره سازی مانند Dropbox نیز امکان پذیر است.

پس از اضافه شده فونت در AnyFont,، فونت ها در لیست فونت برنامه ظاهر خواهند شد. فونت مورد نظر را انتخاب کنید. زمانی که شما گزینه نصب را انتخاب کنید یک پنجره پیکربندی پروفایل خواهید دید. این ممکن است برای افرادی که با این فناوری آشنا نیستند تهدید آمیز به نظر برسد اما هیچ مشکلی برای دستگاه شما نخواهد داشت. برنامه به سادگی پیکربندی آی او اس شما را با اجازه شما تغییر می دهد. در پنجره پیکربندی پروفایل گزینه “Install” را انتخاب کنید. اگر شما از رمز عبور برای دستگاه خود استفاده می کنید باید آن را در این مرحله وارد کنید. پس از پایان یافتن نصب فونت، گزینه “Done” را انتخاب کنید.

گام بعدی در واقع مهم ترین گام نیز می باشد. هر کدام از برنامه ها که می خواهید آن را با فونت جدید اجرا کنید باید بسته شده باشند. دکمه خانه گوشی را دو بار فشار دهید تا قابلیت جا‎به‎جایی برنامه باز شود. سپس تمامی برنامه هایی که ممکن است بخواهند دسترسی به فونت داشته باشند را ببندید. پس از اینکه برنامه ها به طور کامل بسته شدند، آن را دوباره باز کرده و به قسمت انتخاب فونت رفته و فونت جدید را انتخاب کنید.

برای حدف فونت به پیکربندی پروفایل خود در Settings > General > Profiles بروید. فونتی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کرده و سپس “Remove” را برای حذف شدن انتخاب کنید. برنامه ای را که از فونت مورد نظر استفاده می کرده است را دوباره راه اندازی کنید.

اضافه کردن فونت

ویژگی های خوب

استفاده از این برنامه بسیار آسان است. شما می توانید برای اطمینان از اینکه مراحل کار را به درستی انجام می دهید دستور العمل را دنبال کنید.شما همچنین می توانید فایل فونت را از AnyFont بدون حذف کردن فونت از آی اوی اس، حذف کنید تا در فضای حافظه‎ی دستگاه شما صرفه جویی شود.

ویژگی های بد

من این چالش را در دستگاه خودم تجربه نکرده ام. اما نقد های بسیاری توسط کاربران در فروشگاه اپل استور ادعا می کند که بعضی از فونت ها با برخی از برنامه های خاص، کار نمی کند. در این صورت این برنامه می تواند بسیار سودمندتر باشد اگر لینک وبسایتی مشتمل بر فونت های سازگار با برنامه قرار داده شود.

قیمت برنامه چقدر است؟

AnyFont دارای قیمت 1.99 دلار است که قیمت آن با توجه به کارایی آن بسیار مناسب است. این برنامه تنها یک قابلیت را دارد اما این مورد برای خیلی از مردم ضروری می باشد

نتیجه

اگر تاکنون هنگام استفاده از آیفون یا آیپد خود با این چالش که “فونت شناسایی نمی شود” مواجه شده اید، این برنامه‎ی کوچک، زندگی شما را آسان تر می کند. با استفاده از این برنامه اضافه کردن فونت های جدید بسیار آسان می شود. شما می توانید این برنامه را در سیستم عامل خود نصب کرده و برنامه های بسیاری را با استفاده از آن اجرا کنید.

من برنامه دیگری که برای شما چنین امکانی فراهم کند را نمی شناسم. اگر شما برنامه‎ی دیگری سراغ دارید، آن را به ما معرفی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا