ADKeys: تغییر رنگ پس‎ زمینه‎ی کیبورد شما

ADKeys که مخفف کلید‎های سازش پذیر است، توییکی است که به شما اجازه می‎دهد رنگ پس زمینه‎ی کیبورد و رنگ روی کلید‎ها را در iOS عوض کنید. بواسطه‎ی انجام این کار شما می‎توانید رنگ کیبورد خود را با سایر بخش‎های آیفون خود نظیر کاغذ دیواری یا تم فعلی گوشی خود تطبیق دهید.

2

اگر بتوانید از عهده‎ی مدیریت بخش‎ آزار دهنده‎ی preferences این توییک بر آیید، آنوقت ممکن است قادر به این باشید که ظاهری که به دنبال آن می‎باشید را به دست آورید. نگاهی به راهنمای ما برای جزییات بیشتر در این زمینه داشته باشید.

1

در حالت افقی کار می‎کند ولی باعث کشیده شدن تصویر می‎شود

اول و مهم‎تر از همه، بخش preferences از دیدگاه طراحی بسیار ساختار بدی دارد. من فقط در رابطه با طراحی از نظر زیبایی و ظاهر حرف نمی‎زنم، گرچه از همین امر هم رنج می‎برد. من در رابطه با عدم قدرت طراحی از دیدگاه کاملا عملکردی حرف می‎زنم.

برای تازه کار‎ها هیچ بخش آموزشی و راهنمایی وجود ندارد. زمانی که این توییک را نصب می‎کنید خودتان هستید و خودتان.

زمانی که توانستم به بخش preferences راه پیدا کنم، دکمه‎ها به سختی خوانا و روشن بودند و رنگی که برای آن‎ها انتخاب شده بود، باعث شده بود که متن روی دکمه‎ها تقریبا ناپیدا باشد. زمانی که شما در حال مدیریت یک توییک هستید، حداقل انتظار دارید که دنبال کردن و استفاده از آن آسان باشد، در حالی که این یکی این چنین نبود.

3

استفاده از بخش preferences توییک ADKeys یک چالش در پیش روی شما قرار می‎دهد

زمانی که آهسته روی دکمه‎ها در بخش preferences ضربه می‎زنید، گاهی اوقات با یک تجربه‎ی ناخوشایند مواجه می‎شوید. به عنوان مثال، بعد از استفاده از photo picker برای انتخاب یک عکس، شما نیاز به این خواهید داشت که روی دکمه‎ی Save Image آهسته ضربه بزنید که منجر به یک رسپرینگ ناگهانی می‎شود. همچنین زمانی انتخاب رنگ یک کلید با چنین چیزی روبرو می‎شوید، بدون هشدار قبلی.

به طور کلی چنین چیزی ایجاد تجربه‎ی بد کاربری می‎شود و درحالیکه من معمولا اکثر توییک‎ها را به خاطر طبیعت ساختشان قبول می‎کنم، این توییک در این زمینه به شدت من را آزار می‎دهد.

ولی اگر بتوانید اصول طراحی بد آن را بی‎خیال شوید، بعد ممکن است تصور کنید که نتیجه‎ی نهایی ارزش تلاشی که برای رسیدن به جایی که در ابتدا فکر می‎کردید خیلی نزدیک باشد، را داشته باشد. رسیدن به اینجا سفری دلپذیر البته نیست.

ADKeys را می‎توان به قیمت 1 دلار در سایت BigBoss خرید. توییکی است که براساس تجربه‎ی من سخت می‎شود پیشنهاد کرد ولی اگر هدف نهایی شما سفارشی کردن کیبوردتان با یک تصویر است شاید تلاشی که در حین استفاده از آن می‎کنید، ارزشش را داشته باشد.

تجربه‎ی شما در کار با این توییک چطور بوده است؟ مشکل‎تر از مال من بوده است؟ نظر خود را بیان کنید و ما را مطلع سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا