کمپانی Adobe نرم افزار Photoshop Fix را معرفی کرد

یادگیری پیچیدگی های فتوشاپ می تواند دلهره آور و سخت باشد . اما اگر شما واقعا یکی از طرفداران این نرم افزار هستد و علاقه به استفاده از ابزار آن دارید با ما همراه باشید.

در کنفرانس Adobe MAX کمپانی Adobe نرم افزار Photoshop Fix را معرفی کرد

یکی از بزرگترین مشکلات برنامه های ویرایش عکس که توسعه دهندگان منتشر می کنند این است که بیش از حد نیاز شما در عکس تغییرات ایجاد می شود . شما هرگز نمی توانید لایه های زیرین و منو های فرعی را پیدا کنید و اگر هم شما به ان ها دسترسی پیدا کنید احتمالا کار آسانی نبوده است . برنامه اینستاگرام به ما نشان مید هد که بسیاری از افراد در عکس های خود تغییراتی از جمله تغییرات رنگ اشباع شده ، فیلتر های دانه دار و … ایجاد کرده اند که بسیار دقیق به نظر نمی رسند.

2015-10-06_224636

در مورد نرم افزار Photoshop Fix می تواند گفت که به شما ترکیبی از ابزار خوب و درست برای ویرایش را در اختیار شما قرار می دهد . این نرم افزار برای رتوش و حل مشکلات تصاویر بسیار مناسب می باشد . با استفاده از آن تصاویر خود را به صورت دقیق ویرایش کنید.

در مجموع 10 ابزار در این نرم افزار وجود دارد که می توان به ابزار هایCrop,Adjust,Vignette و … اشاره کرد . با این ابزار می توانید در عکس های خود تغییرات جالبی انجام دهید . به طور مثال به شما امکان ویرایش قسمت خاصی از تصویر را می دهد . با Adjust به ابزار Exposure, Saturation, Contrast Shadows,Highlights دسترسی خواهید داشت.

با ابزار های دیگر از جمله : نور، رنگ، صاف کردن عکس ، شفف کردن، مات کردن، تبدیل به مایع و رنگ این نرم افزار می توان این تغییرات را در عکس های خود ایجاد کرد . با استفاده از ابزار قلم می توانید مشکلات اندازه ، تار بودن عکس های خود را برطرف کنید.

یکی از ویژگی های خوب نرم افزار Photoshop Fix بازگرداندن به حالت اولیه است . با استفاده از ابزار Restore می توانید عکس های خود را به حالت اولیه برگردانید . به طور مثال تغییرات زیادی در عکس خود انجام می دهید که در نهایت مورد پسند شما نیست ، با این ابزار تصویر شما به حالت اولیه که تنظیماتی بر روی آن انجام نشده بوده است ، باز می گردد.

2015-10-06_224706

یکی از تنظیمات مفید ، ابزار نور است . با استفاده از این ابزار می توانید عکس های خود را روشن یا تیره کنید . این ویژگی ها در ابزار Dodge و Burn فتوشاپ قابل استفاده است . عکس ها را به ندرت می توان به طور کامل و دقیق روشن کرد اما با این بازر به راحتی عکس های خود را روشن یا تیره کنید . البته اگر یک عکس خیلی تاریک و تیره باشد شما تا حدودی قادر به روشنایی آن خواهید بود اما به هر حال مقدار قابل توجهی از عکس تیره خود را می توانید روشن کنید.

ابزار Healing

اگر شما هم قصد دستکاری در تصاویر را با استفاده از فتوشاپ دارید ، ما ابزار Healing را به شما معرفی می کنیم . این ابزار به شما اجازه می دهد که بخش مورد نظر تصویر خود را حذف کنید و بردارید . این ابزار شامل ابزار های Heal,Patch,Clone Stamp,Red Eye می باشد.

این ابزار کامل نیست ولی شما با استفاده از Clone Stamp می توانید بخش مورد نظر تصویر خود را حذف کنید . این امکان در کیفیت عکس تاثیر نمی گذارد و درصد کمی از افراد متوجه ادیت شدن عکس می شوند.

در عکس زیر ، حذف دو شناگر را از منطقه اقیانوس مشاهده می کنید اما هنوز آشفتگی آب مشخص است اما با استفاده از ابزار Clone Stamp می توان این مشکل را نیز حل کرد و به عکس مورد نظر بدون تغییر کیفیت رسید. به طور کلی این بهترین ابزار برای ویرایش عکس ها بدون از دست دادن کیفیت می باشد.

2015-10-06_224733

ابزار Liquify

با استفاده از فیلتر Liquify در فتوشاپ می توانید در پیکسل های تصویر را بدون از دست دادن کیفیت تغییراتی ایجاد کنید . به طور مثال شما می توانید در یک تصویر که غمگین هستید چهره خود را خندان کنید یا در چهره خود تغییراتی ایجاد فرمایید . این یک ابزار شگفت انگیز برای چهره است و شما می توانید اشکالات صورت خود را با این ابزار ویرایش کنید.

2015-10-06_224753

نرم افزار Photoshop Fix در حال حاضر به صورت رایگان در ویندوز و سیستم عامل iOS موجود است . به گفته ی کمپانی Adobe این نرم افزار برای سیستم عامل اندروید نیز منتشر خواهد شد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا