بازی ماجراجویی‎های پوکو اکو – موسیقی و پازل در یک آینده‌ی فانتزی

تابه‌حال گروه‎های موسیقی و هنرمندانی در این عرصه وجود داشته‌اند که با توسعه دهندگان اپلیکیشن‎ها همکاری کرده‌اند تا بتوانند بدین شیوه آلبوم خود را به صورت دیجیتالی ریلیز کنند. این اپلیکیشن‎ها، اپلیکیشن‎هایی با محتوایی شبیه به دفتر خاطرات، دارای فایل‌های تصویری و حتی عناصر بصری عجیب بوده‌اند. اپل

adventures_of_poco_eco_09-1024x577

ماجراجویی‎های پوکو اکو بازی است که همزمان با عرضه‌ی آخرین آلبوم 6 آهنگی موسیقیدان مجارستانی یامیانک (Iamyank) یعنی آلبوم صداهای گم شده، ساخته شده است. در این بازی بازیکنان یک فضای رویایی آکنده از عناصر بصری را درحالیکه به این آلبوم گوش می‎کنند مورد کاوش قرار می‎دهند. در این بازی شما مینی پازل‎ها را برای باز کردن مراحل جدید و شنیدن به آهنگ‎های جدید حل می‎کنید. شخصیت اصلی بازی پوکو اکو است که ماموریت دارد صدای گم شده قبیله خود را پیدا کند. و یک نوار کاست را که دارای قدرت‎های خاص است با خود حمل می‎کند، و در یک فضای فانتزی در آینده سرگردان است که در آن ضربات موسیقی (بیت‎ها) به او در حل پازل‎ها کمک می‎کنند.

بازیکنان محیطی که در آن قرار گرفته‌اند با دنبال کردن یک مکعب پرنده‌ی قرمز به اسم LEDBug مسیریابی می‎کنند. این مکعب الکترونیکی کوچک به شما مسیر درست را نشان می‎دهد، اما برای رسیدن به او باید معما‎ها را حل کنید.

adventures_of_poco_eco_02-1024x577

اکثر مکانیک‎های بازی براساس حل دادن دکمه است. بازیکنان باید ابتدا آمپلی فایر را پیدا کنند و سپس آن را با موزیکی که از نوار کاست پوکو بیرون می‎آید تغذیه کنند. این امر باعث فعال سازی یک سری دکمه‎ها برای باز شدن در‎ها، چرخیدن مسیر‎ها، و پایین آوردن پل‎ها می‎شود. برای انجام عملی بر روی دکمه مورد نظر قرار بگیرید. دکمه‎های متفاوت عناصر مختلفی در محیط را جابجا می‎کنند، بنابراین بازیکنان باید ببینند که کدام یکی درست است. اگر شما هرم را بیش از حد بچرخانید، ممکن است راهرویی را که به طبقه پایین منتهی می‎شود را از دست بدهید. اگر گذرگاهی را در مسیری اشتباه بچرخانید، ممکن است به بن‌بست برسید.

این بازی از 12 مرحله در محیط‎های شگفت انگیزی تشکیل شده است. بازیکنان باید با یک سرعت آرام جهان‎های مختلف را کاوش کنند و به علایم و صداها توجه کنند یا اینکه به بخش ماجراجویی سریع بازی وارد شوند که با سرعت بیشتری می‎شود از یک مرحله به مرحله دیگر رفت. ایده این بازی توسط یامیانک و همکاران سابقش در گروه POSSIBLE، توسعه دهنده‌ی بازی، شروع شد. همکاری بین این دو این بازی هنرمندانه پر از عناصر تصویری را به یک ساندتراک الکترونیکی تبدیل کرد.

زمانی که شما بازی را خریداری می‎کنید امکان رایگان گوش کردن به کل آلبوم یامیانک یعنی صداهای گم شده، وجود دارد. شما نیازی نیست برای شنیدن آن‎ها حتما بازی را انجام دهید. بازی ماجراجویی‎های پوکو اکو، یعنی صدا‎های گم شده قیمتی برابر با 2.99 دلار دارد، که زمانی قیمت آلبوم را که به تنهایی 4.50 دلار است در نظر می‎گیریم، معامله شیرینی به شمار می‎رود. این بازی برای آیفون، آیپد، آیپاد تاچ عرضه شده است.

آن را همین امروز از اپل استور دانلود کنید

نظر شما در رابطه با این بازی آکنده از فضایی شگفت انگیز الکترونیکی به سبک بازی های پازلی چیست؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر مطلع سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا