پس از یک سال فیسبوک می‌خواهد ظاهر News Feed را تغییر دهد

Facebook-new-News-Feed-redesign-001

فیسبوک دقیقا 364 روز پیش در یک رویداد اعلام کرد که می‌خواهد مجددا طراحی News Feed را به صورت اساسی تغییر دهد و بخش News Fees را تبدیل به ظاهری نظیر روزنامه‌های شخصی سازی شده بکند. همانطور که در بخش News Feed جدید که به تازگی نیز منتشر شده و تصویر آن را در زیر می‌توانید ببینید، یک طرح دو ستونه با کلید‌های میانبر برای بخش‌های درباره، دوستان و تصاویر، همه فیلم‌های جدید، کتاب‌ها و تصاویر موجود در بخش About به وجود آمده که می‌توانید آن‌ها را ببینید، بخوانید، تماشا کنید و به اشتراک بگذارید. همچنین خط زمانی و عکس‌های منتشر شده اینستاگرام و چند ویژگی جدید نیز به این ظاهر اضافه شده است.

New-Facebook-Timeline-Design

مشکل این است که کاربران دوستش ندارند و فیسبوک می‌ترسید این نسخه را برای 1.2 میلیارد کاربر عرضه کند (و تنها برای یک درصد کاربران فیسبوک این موضوع خوشایند خواهد بود). پس از گذشت ماه‌ها پالایش در نگاه شرکت و پیاده‌سازی بازخورد نظرات کاربران مختلف، امروز فیسبوک اعلام کرد که می‌خواهد بخش News Feed را تبدیل به یک خبر‌خوان و روزنامه شخصی جالب کند که داستان‌ها و پست‌های شما با تصاویری بزرگتر به چشم میایید.

به نظر می‌رسد به لطف عکس‌های واضح‌تر و استفاده از فونت Helvetica در مک و Arial در پی سی، ظاهری بسیار شیک‌تر و منظم‌تر پیدا کرده است. در حقیقت این ظاهر ما را به یاد خبر‌خوان‌های تلفن همراه می‌اندازد. همچنین از همان طراحی قبلی آیکون‌هابه کار رفته  و طراحی هر پست شبیه به یک کارت است.

رنگ پس زمینه از سفید به رنگ خاکستری تبدیل شده، البته نام و مشخصات، علاقه‌مندی‌ها، گروه‌ها، دوستان و بازی‌ها همچنان در ستون سمت چپ به صورت لیست هستند. با بخش News Feed جدید در بخش مرکزی و موارد تجاری، کسانی که ممکن است بشناسید، و آگاه‌سازی در سمت راست قرار دارد.

Facebook-old-News-Feed

عکس‌ها در بخش News Feed اکنون با عرض کامل نشان داده می‌شوند، News Feed اختصاصی و جداگانه برای دوستان، تصاویر و گروه‌ها از بخش پایین هر پست حذف شده است.

در اواخر امروز کاربران می‌توانند ظاهر جدید فیسبوک را مشاهده کنند. برای آن‌هایی که از این کار فیسبوک تعجب کرده‌اند باید بگوییم که چیزی تغییر نکرده اس، و فیسبوک محتوایی را تغییر نمی‌دهد و تنها ظاهر پست‌های جدید دستخوش تغییراتی شده است.

نکات انتشار اخیر فیسبوک در مورد انتشار اپلیکیشن Paper اشاره به چشم‌اندازی از یک تغییر می‌داد، هر چند که آن یک پروژه مستقل است اما به طور موثری این ظاهر بر آن اپلیکیشن نیز اثر می‌گذارد.

این یک استراتژی است و نیازی نیست نگران نباشید، این غول شبکه‌های اجتماعی به زودی ظاهر جدید خود را نمایش خواهد داد، شاید چند هفته‌ای طول بکشد.

این ظاهر جدید تنها بر روی نسخه وب و در کامپیوتر شما دچار تغییر و تحول می‌شود، پس رابط تلفن‌های همراه تغییری نکرده و به شکل قبل باقی می‌ماند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا