اپلیکیشن Djay کمپانی Algoriddim برای اپل واچ

اکثر اپلیکیشن‎‎های ساعتی که در اپ استور قبل از عرضه خود ساعت در روز جمعه ظاهر شده‎اند، بیشتر در دسته اپلیکیشن‎هایی قرار می‎گیرند که عملکرد آن‎ها براساس یک نگاه و یا نوتیفیکیشن‎ها است و اشکالی هم ندارد.

1

به عنوان شخصی که عاشق موزیک است ولی در دی جی بودن عملکرد خوبی ندارد، اپلیکیشن‎های مخصوص دی جی Algoriddim برای iPhone, iPad و Mac چندین سال است که مرا هیجان‎زده کرده‎اند و با در اختیار داشتن ابزار میکس کردنی که استفاده از آن‎ها آسان است، مرا به ستاره مهمانی‎هایی که در خانه‎ام برگزار می‎کنم، تبدیل کرده‎اند.

شما می‎توانید تصور کنید که من با توجه فراوان شاهد بررسی این بوده‎ام که چطور Algoriddim، از کشور آلمان، اپلیکیشن مخصوص ساعت اپل خود را عرضه می‎کند. خوب، برنامه مخصوص دی جی برای ساعت اپل فرا رسیده است و با آنکه من فرصت امتحان آن را بر روی خود دستگاه هنوز نداشته‎ام، Algoriddim به من آنقدر لطف نشان داد که قبل از عرضه رسمی اپلیکیشن یک دموی خصوصی از آن در اختیار من قرار دهد.

همینقدر کافی است که بگویم واقعا جذب چیزی شدم که دیدم. این اپلیکیشن به عنوان یک کنترل از راه دور بسیار قوی برای برنامه دی جی که روی آیفون شما در حال اجرا است عمل می‎کند که همین باعث می‎شود شما از زحمت میکس کردن با وجود قابلیت‎های بارزی نظیر استفاده از حالت Automix با امکان یکپارچگی آن با اپلیکیشن‎‎های شرکت‎های Spotify و EchoNest رهایی یابید.

با استفاده از اپلیکیشن مخصوص ساعت این برنامه شما می‎توانید به راحتی آهنگ‎های مورد علاقه خود را میکس کنید و در همان حین افکت‎ها و حلقه‎‎های صوتی را به صورت مجزا بر روی مچ دست خود کنترل کنید.

از یک دی جی چه چیزی بیشتری می‎توان توقع داشت؟

همانطور که در بالا اشاره شد، این اپلیکیشن مخصوص ساعت اپل دارای موارد کاربردی جالبی برای دی جی بودن، با استفاده از کنترل آن بر روی مچ دست شما، است. در همین ابتدا فقط محض از بین بردن هرگونه گیجی باید گفت که: بجای اینکه مستقیما تراک‎های را بر روی دستگاه میکس کنید، اپلیکیشن مخصوص ساعت آن دستوراتی به آیفون قرار گرفته در جیب شما می‎‏‎فرستد که باعث رندر شدن میکس‎ها می‎شود.

کافی است که آیفون یا آیپد خود را به یک اسپیکر بیسیم یا به یک آمپلی فایر خارجی وصل کنید تا دیگران از میکس‎های حرفه‎ای شما در مهمانی لذت ببرند.
به صورت ذاتی یک نوع لذت خاصی در داشتن توانایی اجرای میکس‎ها از روی مچ دست وجود دارد. از دیدگاه فلسفی هم بخواهیم بنگریم، یک دی جی فوق‎العاده در زمان درست، آهنگ درست پخش می‎کند. برنامه Djay برای ساعت اپل حول همین تفکر طراحی شده است.

3

به دنبال اجرای اپلیکیشن از صفحه Home ساعت خود، دو بخش در اختیار شما قرار می‎‏گیرد یعنی کنترل‎های ساده همگام سازی و کنترل کراس فید (به اتمام رسیدن یک آهنگ و شنیده شدن آهنگ بعدی همزمان با اتمام آهنگ قبلی) و چیز دیگه‎ای هم جز این دو برای گفتن نیست. پشت آن (که در حال اجرا بر روی آیفون شما است) یک تکنولوژی کاملا پیشرفته قرار دارد که کمپانی Algoriddim در طول سال‎های متوالی آن را کامل کرده است.

به لطف کنترل‎های سبک وزن این اپلیکیشن، شما می‎توانید به آسانی آهنگ‎ها را در کتابخانه iTunes آیفون خود با هم میکس و تطبیق دهید. و چون اپلیکیشن djay برای آیفون با نسخه پرمیوم Spotify یکپارچه می‎شود و از موتور تطبیق آهنگ EchoNest استفاده می‎کند، شما نیازی نیست برای میکس کردن آهنگ‎‎ها به شکلی که به خوبی با هم هماهنگی داشته باشند، یک دی جی باشید.

در سایت منبع این مقاله ویدیوی تبلیغاتی جالبی که ویژگی‎‎های اصلی این اپلیکیشن را نشان می‎دهد، می‎توانید مشاهده کنید.

به دنبال استفاده از قابلیت Automix میکس کردن موزیک بسیار آسان می‎شود که به دنبال فورس تاچ کردن صفحه Mixer به آن می‎توانید دسترسی داشته باشید. این امر باعث می‎شود به صورت خودکار لیست در حال پخش iTunes شما به بهترین شکل میکس شوند. اگر شما تغییر دستی یک آهنگ به آهنگ دیگر را ترجیح می‎دهید، از کنترل کراس فید استفاده کنید.

افکت‎های صوتی این اپلیکیشن را در اپلیکیشن ساعت می‎توان در اختیار داشت نظیر مواردی نظیر حلقه‎دهی، پخش و توقف پخش و بسیاری از موارد دیگر. شما همچنین می‎توانید به صفحه اطلاعات دسترسی داشته باشید که جزییاتی در رابطه با آهنگ‎های در حال پخش نظیر عنوان آهنگ، هنرمند، کاور آلبوم، زمان باقیمانده، BPM (تعداد ضرب آهنگ‎ها در هر دقیقه) و گروه نت‎ها، در اختیار شما قرار می‎دهد.

4

برای جشن گرفتن عرضه ساعت اپل، آن‎ها برنامهdjay 2  برای آیفون (معمولا به قیمت 2.99 دلار) و djay 2 برای آیپد (معمولا به قیمت 9.99 دلار) را به مدت یک هفته رایگان ارائه می‎کنند.

ویژگی‎های بارز Djay برای ساعت اپل عبارتند از:

•    دسترسی به کتابخانه موزیک: در بین کتابخانه موزیک iTunes خود به گردش بپردازید و تراک‎های موزیکی از لیست درحال پخش مورد علاقه خود به حالت میکس شده در آورید.
•    بارگزاری آهنگ: بارگزاری آهنگ بعدی به داخل دستگاه پخش آهنگ.
•    اطلاعات آهنگ: مشاهده تمامی اطلاعات مهم در رابطه با آهنگ در حال پخش در یک نگاه نظیر: تیتر، هنرمند، کاور آلبوم، زمان باقی‎مانده، BPM و گروه نت‎ها.
•    پخش/ توقف: قابلیت توقف و شروع فوری آهنگ
•    جستجو: عقب و جلو کردن یک آهنگ، با همگامی کامل با ضرباهنگ
•    حلقه‎دهی: ایجاد خودکار حلقه‎های صوتی با همگامی کامل با ضرباهنگ
•    Audio FX: انتخاب از یک لیست از افکت‎های بی‎نظیر صوتی و بکارگیری فوری آ‎ن‎ها
•    همگام سازی: تطابق‎دهی خودکار ضرباهنگ دو آهنگ باهم و همگام سازی ضرباهنگ‎‎های آن‎ها با ضربه آهسته بر روی یک دکمه.
•    کراس فید: آهسته ترکیب کردن یک آهنگ با آهنگ دیگر طوری که انگار با پایان یک آهنگ شروع دیگری شکل گرفته است.
•    میکس خودکار (از طریق فورس تاچ کردن بر روی صفحه Mixer): حالت اتومیکس را روشن کنید و اجازه دهید اپلیکیشن به صورت خودکار لیست درحال پخش محبوب iTunes شما را باهم به خوبی با تطابق ضرباهنگ‎ها و تغییر‎ آهنگ‎ها به شیوه یک دی جی، میکس کند.
•    تطابق‎دهی: توسط موتور برنامه Spotify انجام می‎شود و تراک‎‎‎های که به خوبی با هم با لیست درحال پخش جور می‎شوند را پیدا می‎کند تا به صورت خودکار میکس بی‎نقصی برای شما بوجود آید.

هم بنیان‎گذار و مدیر ارشد اجرایی Algoriddim یعنی کریم مٌرسی (Karim Morsy) در گفتگویی که در اسکایپ باهم داشتیم به من گفت “در سال 2006، من در کالج به همراه یکی از دوستان خوبم بودم که در امر دی جی بودن 10 سال تجربه داشت، از نبود تعداد کافی اپلیکیشن‎‎های با کیفیت دی جی ناامید شده بودیم، علنا اپلیکیشن خاصی برای میکس کردن در خانه بدون سرمایه‎گذاری برای خرید سخت‎افزار‎های گران‎قیمت وجود نداشت.”

هم کریم و هم دوستش عشق زیادی به موزیک داشتند و دی جی ها و مخصوصا عرصه فعالیت دی جی را تحسین می‎کردند.

اپلیکیشن Djay برای مک به دنبال خشم آن‎ها از اینکه تجهیزات حرفه‎ای برای دی جی بودن نه تنها بسیار گرانقیمت، بلکه همچنین حجیم و پیچیده هم بود، متولد شد. او چنین توضیح می‎دهد که “ابتدا ما از تجهیزات آنالوگ استفاده کردیم و در رابطه با نحوه تبدیل آن به صورت دیجیتال روی مک فکر کردیم.”

به دنبال مطرح شدن Djay به عنوان نرم‏‎افزاری که در دسترس هر مصرف‎کننده‎ای است و بصورت بی‎نقص با iTunes یکپارچه می‎شود، اسم آن در میان تمامی اپل دوستان، عاشقان موزیک و DJ‎ها پیچید. خود اپل نیز عاشق این نرم‎افزار شد و می‎خواستند آن را در فروشگاه‎ها داشته باشند و برای همین به Algoriddim نزدیک شدند.

در سال بعد Djay برای مک از طریق فروشگاه‎های خرده‏فروشی اپل شروع به فروش کرد. باید گفت همین امر باعث افزایش فروش djay شد، ولی همه مک‎بوک نداشتند و چنین چیزی آن موقع به عنوان یک اپ استور هم وجود نداشت. سپس آیپد به بازار آمد و مفهوم فروش بسته‎های نرم‎افزاری جای خودش را به دانلود‎ اپلیکیشن داد.

کریم گفت “ما از همان آغاز می‎دانستیم که آیپد پلتفرمی کامل برای این است که هر مصرف کننده‎ای یک DJ باشد. ما از خودمان شروع به پرسیدن این سوال کردیم که چطور ما باید آن را دوباره طراحی کنیم که روی صفحه لمسی عملکرد خودش را حفظ کند.”

2

اپلیکیشن Djay برای آیپد، تبدیل به یک موفقیت یک شبه شد، زمان عرضه‎اش در عرض چند ساعت از بازی پرندگان خشمگین پیشی گرفت و جایزه طراحی اپل را زمانی که خود استیو جابز در یکی از رخداد‎‎های رسانه‎ای اپل آن را اعلام کرد، برنده شد. اگر بخواهیم از ارقام سخن بگوییم، این اپلیکیشن به تعداد 15 میلیون بار از طریق اپ استور تا الان دانلود شده است.
و زمانی که اپل عرضه ساعت خود را اعلام کرد و پلتفرم SDK و ابزاری را برای توسعه اپلیکیشن‎‎های شخص ثالث عرضه کرد، آن‎ها فورا تجربه djay را بر روی صفحه کوچک این ساعت مد نظر قرار گرفتند.

همانطور که قبلا اشاره شدdjay 2  برای آیفون و djay 2 برای آیپد به مدت یک هفته در اپ استور به عنوان بخشی از عرضه اپلیکیشن مخصوص ساعت رایگان عرضه می‎شود. هردوی این نسخه از اپلیکیشن نیاز به iOS نسخه 7.0 یا بالاتر دارند و بیش از 30 افکت صوتی اضافی از طریق مکانیسم خرید درون اپلیکیشنی ارائه می‎کنند. Djay برای ساعت اپل نیاز به ساعت اپل و djay 2 برای آیفون دارای iOS نسخه 8 یا بالاتر دارد. برای دسترسی به کاتالوگ موزیک Spotify نیاز به آبونمان پرمیوم این کمپانی است و برای تمامی کاربران اپلیکیشن djay یک نسخه 30 روزه آزمایشی Spotify Premium موجود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اپلیکیشن djay برای ساعت اپل از وبسایت Algoriddim دیدن کنید.

Djay Pro برای مک در اپ استور مک 4.99 دلار قیمت دارد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا