اتحاد بین شرکتهای بزرگ دنیا برای ساخت یک پلیر قدرتمند آنلاین

به تازگی کمپانی های بزرگی مانند آمازون و گوگل و  نت فیلکس اعلام کرده اند که در آینده قصد استفاده از آدوب فلش را نخواهند داشت

کمپانی های بزرگ فعال در حوزه اینترنت مانند آمازون گوگل ،میکروسافت،موزیلا و … اعلام کرده اند که قصد دارند تا اتحادی را تشکیل دهند که با یکدیگر یک پخش کننده قدرتمند برای ویدیو های انلاین تولید نمایند . این پخش کننده باید به گونه ای باشد که ویدیو ها را با بالاترین کیفیت ممکن پخش نماید و از انواع دستگاه های مختلف پشتیبانی کند .

bgfd

نرم افزار آدوب فلش برای سال های طولانی تنها نرم افزار پخش ویدیو های انلاین در دنیا به شمار می رفت که البته بسیاری از رایانه ها با این نرم افزار مشکلات زیادی داشتند . اما به تازگی مشکلات امنیتی جدیدی در این نرم افزار کشف شده است که باعث شده تا هر دو مرورگر محبوب جهان یعنی کروم و فایر فاکس این پلیر را به طور اتوماتیک در نرم افزار های خود بلاک کنند .

از آنجا که این نرم افزار یک نرم افزار رایگان خواهد بود این شرکتها از همه دعوت کرده اند تا بر روی کدک های مختلف ویدیو فعالیت کنند تا یک نرم افزار کامل راهی بازار ها شود .در روز گذشته یکی از مدیران ارشد فایرفاکس اعلام کرده بود که با توجه به پیشرفت روز  افزون اینترنت و بالا رفتن کیفیت ویدیو ها لازم است تا کدک های جدیدی برای پخش ویدیو نوشته شود .

هم اکنون بسیاری از شرکتهای دنیا در حال نوشتن کدک برای این نرم افزار هستند و در نهایت با جمع شدن تمام این کدک ها یک نرم افزار کامل که قادر باشد تمام ویدیو ها را با بالاترین کیفیت پخش نماید به طور رایگان راهی بازار می شود .

البته از اهداف ساخت این نرم افزار این است که این نرم افزار قادر باشد با پشتیبانی از تمام ویدیو ها و دستگاه های مختلف آنها را با بهترین کیفیت ممکن پخش نماید . از شرکتهای مهمی که در ساخت این نرم افزار مشارکت ندارند باید به کمپانی اپل اشاره کرد که این می تواند یک ضعف برای این نرم افزار به شمار آید.

نظرات خود را برای ما ارسال نمایید.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا