معرفی 5 ابزار به منظور بیرون کشیدن آسان سیم‌کارت آیفون

داشتن ابزار در آوردن سیم‎کارت، برای در آوردن سیم‎کارت آیفون‎ها و آی‎پد‎ها واقعاً مفید است و قویاً پیشنهاد می‎شود افرادی که این دستگاه‎‎ها را دارند، حداقل یکی از این ابزارها را، چه در کیف پول و چه در دسته‌ی کلید خود، به همراه داشته باشند.

البته، همیشه اوقاتی نیز به چشم می‎خورند که بیرون از خانه هستید و زمانی که واقعاً نیاز دارید به چنین ابزاری دسترسی ندارید. در این صورت، چه گزینه‎های دیگری در پیش روی شما است؟

در این پست ما به 5 جایگزین برای در آوردن سیم‎کارت می‎پردازیم که شما می‎توانید از آن‎‎ها برای بیرون کشیدن سیم‎کارت آیفون یا آی‎پد خود استفاده کنید.

استفاده از راه‎های جایگزین برای در آوردن سیم‎کارت شما از آیفون و آی‌پد

وجود سیم‎کارت برای استفاده از خدمات اپراتورهای تلفن همراه بر روی آیفون یا آی‎پد مهم است و در آوردن سیم‌کارت به منظور عوض‌کردن یا ریست‌کردن آن امر غیر معمولی نیست، به عنوان مثال موقعیت‎هایی را در نظر بگیرید که در کشور دیگری هستید و می‎خواهید از سیم‎کارت‎های آن کشور استفاده کرده تا از هزینه‎های رومینگ اپراتور خود اجتناب کنید.

در زیر به 5 راه جایگزین می‎پردازیم که در نبود ابزار لازم برای در آوردن سیم‎کارت می‎توانند مورد استفاده قرار گیرند:

1- گیره‎ی کاغذ

paperclip-as-a-SIM-eject-tool

در بسیاری از اوقات، یک گیره‎ی کاغذ می‎تواند جایگزین خوبی برای در آوردن سیم‎کارت باشد. برای استفاده از آن به این منظور، باید بخش‎های زائد آن را حذف کنید تا فقط فلز به چشم بخورد. آن دسته از گیره‎های کاغذی که روکش پلاستیکی دارد زیادی ضخیم خواهند بود ولی می‎توانید با استفاده از چاقو یا قیچی آن را در آورید. سپس یکی از جناحین گیره را به سمت بیرون خم کنید تا به اندازه‎ی کافی یک نوک فلزی کوچک داشته باشد تا به داخل سوراخ بیرون در آوردن نگه‎دارنده‎ی سیم‎کارت جا بگیرد. حالا شما می‎توانید آن را به داخل فرو برده و به منظور در آوردن سیم‎کارت آیفون یا آی‎پد خود فشار دهید.

2- سوزن منگنه

در بعضی از موارد احتمال دسترسی به گیره‎ی کاغذ کم است ولی اکثر اداره‎جات و شرکت‎ها منگنه دارند، بنابراین از آن‎ها تنها یک سوزن منگنه قرض بگیرید.

staple-as-a-SIM-eject-tool

شما می‎توانید از بخش تیز فلزی روی یک سوزن منگنه برای وارد کردن فشار به نگه‎دارنده‎ی سیم‎کارت آیفون یا آی‎پد خود استفاده کنید.

البته باید در نظر داشته باشید بسته به نوع سوزن منگنه، بعضی از آن‎ها ممکن است انعطاف‎پذیری بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند و استفاده از آن‎ها برای این کار ممکن است سخت باشد، به خصوص اگر نگه‎دارنده‎ی سیم‎کارت شما سفت باشد و بدون زحمت بیرون نیاید.

3- میله‌ی بافتنی

در خانه‎ی مادر یا مادربزرگ شما ممکن است میله‌ی بافتنی پیدا ‎شود و شما می‎توانید برای در آوردن نگه‎دارنده‎ی سیم‎کارت آیفون یا آی‎پد خود از آن‎ استفاده کنید.

sewing-pin-as-a-SIM-eject-tool

در واقع شما می‎توانید برای این‎کار از سوزن بافتنی هم استفاده کنید ولی میله‎ی بافتنی بیشتر توصیه می‎شود چون معمولاً یک سر گرد (نظیر تصویر بالا) دارد که باعث می‎شود فشار دادن آن به داخل نگه‎دارنده‎ی سیم‌کارت با استفاده از سر انگشت بسیار ساده‎تر باشد.

4- خلال دندان

با درصد متفاوتی از موفقیت، شما می‎توانید از خلال دندان نیز برای در آوردن نگه‎دارنده‎ی سیم‌کارت آیفون‎ خود استفاده کنید.

toothpick-as-a-SIM-eject-tool

در خیلی از امکان از رستوران‎ها گرفته تا خانه‎های شخصی، وجود آن‎ها دیده می‎شود. اگر یک چاقوی سوئیسی دارید، ابزار شما یک خلال دندان پلاستیکی خواهد داشت که از وجود آن نیز ممکن است با خبر نباشید.

البته حواستان باشد، چون سر بعضی از خلال‎ دندان‎ها به نازکی سایرین نیست و ممکن است داخل سوراخ نگه‎دارنده‎ی سیم‌کارت جا نشود. وارد کردن فشار بر روی یک خلال دندانی که بسیار بزرگ است نیز باعث شکسته شدن سر آن می‎شود و بعد دردسر استفاده از سوزن خیاطی یا چیزی مشابه را برای در آوردن آن خواهید داشت.

5- گوشواره

اگر به وضعیتی دچار هستید که هیچ چاره‎‎ی دیگری ندارید می‎توانید از گوشواره استفاده کنید.

earring-as-a-SIM-eject-tool

بخش سوزن‌وار گوشواره، که هر زنی ممکن است آن را به گوش داشته باشد، را می‎توان برای در آوردن سیم‎کارت به کار گرفت. البته باید اشاره داشت از تمامی گوشواره‎ها نمی‎توان استفاده کرد، ولی نوع فلزی معمولا آن‎قدر سفت است که از آن بتوان بدون نیاز به خم‎کردن استفاده کرد.

توجه داشته باشید به جواهرآلات خود مخصوصاً اگر گران‎قیمت هستند، آسیب نزنید!

جمع‎بندی

امیدواریم حتی اگر ابزار در آوردن سیم‌کارت خود را گم کرده‎اید، نگه‎دارنده‎ی سیم‎کارت آیفون یا آی‎پد خود را بیرون آورده باشید. خوشبختانه جایگزین‎های زیادی دیده می‎شوند.

ولی اگر تا حالا چنین ابزاری نداشته‎اید، واقعاً روی خرید یکی از آن‎ها سرمایه‎گذاری کنید، قیمت آن‎ها بسیار اندک است، به نحوی که یک مجموعه‎ی 10 تایی از آن‎ها در سایت آمازون در حدود یک دلار قیمت دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا